Çocuklar İçin İki Kitap

"Peygamberimizin Mucizeleri" ve "Hadis Kitabı" isimli kitaplar çocukların yetişmesine önemli katkı sağlayacak.Uğurböceği Yayınları çocuklara yönelik olarak dikkat çekici iki kitabı okurlarıyla buluşturdu.

M. Sinan Adalı'nın kaleme aldığı "Peygamberimizin Mucizeleri" Sevgi İçigen'in çizimleriyle birlikte yayımlandı. Kitab beş bölümden oluşuyor.

İlk bölümde Peygamberimizin hayvanlarla ilgili mucizelerine yer veriliyor. İkinci bölüm ağaçlarla ilgili mucizeleri kapsıyor. Sonraki bölüm yiyeceklerle ilgili mucizeleri rahat bir dille anlatıyor.

Peygamberimizin iyileştiren mucizelerine yer verilen dördüncü bölümün ardından Peygamberimizin dualı mucizeleri geliyor.

Emine Aydın'ın kaleme aldığı "Hadis Kitabı" da yine çocuklara yönelik olarak hazırlanmış. Sevgili Peygamberimizin sözlerinden gül kokulu bir demet sunan kitap, yine Sevgi İçigen'in çizgileriyle çocuklara hadislerden sözler sunuyor.

Gül kokulu olarak sunulan kitabı bir 'hazine' olarak değerlendirmek mümkün. Peygamberimizin güzel sözleri, Peygamberimizin özellikleri ve güzellikleri, Peygamberimizin dualarını içeren kitap, okurun ilgisini hak ediyor.

Sipariş için: 0212 446 21 00

Kaynak: Milli Gazete

Dünya Bülteni - Kültür/Sanat