Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Kafirin Kızı

Kültür, Sanat Kategorisi Kitap Forumunda Kafirin Kızı Konusununun içerigi kısaca ->> Henüz yeni aldım bu kitabı fakat okumadım daha, sizlerle de paylaşmak istiyorum. Author: Kathleen Kent ISBN: 6054263066 Edited By: İbrahim ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye -BaDe- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  1.588
  Rep Gücü
  20917

  Kafirin Kızı

  Henüz yeni aldım bu kitabı fakat okumadım daha, sizlerle de paylaşmak istiyorum.


  Author: Kathleen Kent
  ISBN: 6054263066
  Edited By: İbrahim Şener
  Publisher: Pegasus Yayıncılık
  Published: İstanbul, Ağustos 2009
  Pages: 400
  Bir Gerçekle İdam Edilen Bir Anne, Bir Yalanla Hayatta Kalan Kızı

  Salem'deki Cadı Mahkemelerinde İnsafsızca Yargılanan Bir Ailenin ve İhanetin Öyküsü...

  Martha Carrier, Salem'de bir cadı olarak suçlanan ve asılan ilk kadınlardan biridir. Aynı annesi gibi, genç Sarah Carrier de zeki ve inatçıdır. İçinde yaşadıkları dünyanın acımasızlığına karşı durmaktadır. Çoğunlukla birbirleri ile kavgalı olan ailede, anne ve kızı öfkeli mahkemelere ve neredeyse iki yüzden fazla insanın cadılıkla suçlanarak işkence görmesine ve hapsedilmesine yol açan cadı avına karşı birlikte durmaktadır. İşte bu Martha'nın cesur direncinin ve nihai ölümünün hikayesidir. Bu hikaye, hayatta kalan kızı, Sarah tarafından anlatılmaktadır. Yetenekli bir tarihçinin titizliğiyle zenginleştirilmiş, muhteşem bir hikayecinin kelimeleri ile dizilmiş ve büyüleyici bir kalemle yazılmış olan Kafirin Kızı, cadılıkla yargılanan Martha Carrier'in kızı Sarah Carrier'in hayatına dair birinci elden bir şaheser.
  - Random Wonder

  Kesinlikle aydınlatıcı bir şaheser. Kafirin Kızı kesinlikle, saf, dürüst ve tamamen büyüleyici. Kent, oldukça tanıdık görünebilecek bir konuyu alıp, buna taze, yeni bir perspektif katmış. Ortaya çıkardığı duyguların peşinden bizi sürüklüyor. Tarihteki en kötü dönemlerden birine yakıcı bir bakış sunuyor.
  -Booklist

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  BİRİNCİ BÖLÜM
  Masabucets. Aralık 1690

  Komşu kasaba olan Andover, at arabasıyla Bilterica’dan dokuz mil uzaklıklaydı. Bu benim evimden uzağa yaptığım ilk yolculuktu. Benim için çocukluğumun karanlık bir sisten oluşan kısmının son bulması ve daha net olarak hatırlayacağım anılarıma geçişti. O Aralık günü dokuz yaşındaydım ve ailecek büyükannemle birlikte yasamak üzere oraya, annemin doğduğu eve geri dönüyorduk. Altı kişiydik ve hepimiz tıkış tıkış aynı at arabasının içindeydik. Annem, babam, benden büyük iki erkek kardeşim, ben, henüz bebek olan kız kardeşim Hannah ve bize ait olan ne varsa hepsi bizimle birlikteydi. Ama beraberimizde taşıdıklarımız içinde ölümcül çiçek hastalığının da olduğundan habersizdik.

  Hastalık, Middlese kontluğunun yerleşim alanlarının tümünü sarmış ve doğudaki Blanchard ovası boyunca yayılmıştı, ölüm bizi takip ediyordu. Billerica’dan yakın komşumuz John Dunkin bir hafta İçinde ölmüş, geride bir dul ve yedi çocuk bırakmıştı. Bir diğer komşu bize gelmiş, annem onunla birlikle kapıda bir habercinin belirdiğini görünce alelacele üzerine bir şey alıp götürmüştü. Çiçek hastalığım bulaştırdığımızı düşünüp endişelenmişti. Yıllar ünce Bilierica’ya çiçek hastalığını getirdiği için suçlanan babanım bununla ilgili acı anıları vardı. Bize hep bundan süz eder ve oradan ayrılmasının üzerinden binici geçmiş olmasına rağmen bir Galli olarak kasabanın yabancısı olduğu için böyle konuşulduğunu söylerdi. Ama ne yazık ki hastalık bizi bir .sokak köpeği gibi takip etmiş ve erkek kardeşim Andrew ailemizde hastalığa yakalanan ilk kişi olmuştu, bu durumda hastalığı beraberimizde taşıyorduk ve onun yeni kasabamıza yayılmasına sebep olacaktık.

  Kış mevsimi çok soğuk geçiyordu, acı soğuktan gözlerimiz sulanıyor, burnumuz buz tutuyor, yanaklarımız donmuş bir dantel gibi kaskatı kesiliyordu. Isınmak için ne kadar giysimiz varsa, hepsini üst üste giyiyor, sımsıkı sarmıyorduk. At arabasının zemini samanla örtülüydü, erkek kardeşimle sıkıca birbirimize sarılmıştık. Arabanın atı yükün altında zorlanıyordu, genç bir beygir değildi, suluğu havada daireler oluşturuyordu, derisi bir ayınınki gibi yüne benziyor, donmuş karnından aşağı buzlar sarkıyordu. Büyük erkek kardeşim Richard bizimle değildi. On altı yaşında genç bir erkek olarak biz gelmeden hazır olması için geriye kalan tek öküzümüzün tepesinde seyahat ederek önceden eve gönderilmişti.

  Annemle babam her zamanki alışkanlıkları olduğu üzere at arabasının önünde yan yana oturuyorlar ve bizim önümüzde birbirleriyle nadiren konuşuyorlardı. Sözlerini ölçüp biçiyor, mevsimlerden, tarlaların dilinden ve evden söz ediyorlardı. Babamın sık sık annemi dürtmesi dikkat çekiyordu,
  .......

Benzer Konular

 1. Deniz Kızı Eftalya/Gel ey denizin nazlı kızı
  İNCİ Tarafından Nostalji (Mazi'den Kalanlar) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-10-2011, 03:20 PM
 2. Kafirin Mükafatı.......
  M ü e l l i f... Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 24-01-2010, 06:13 PM
 3. Rum İmparatoru ' nun Kızı
  nefisetülilm Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-08-2009, 02:41 PM
 4. Kafirin Allaha olan düşmanlığı...
  M ü e l l i f... Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 25-04-2009, 04:09 PM
 5. Değirmencinin Kızı
  Rambo28 Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-06-2007, 12:22 AM
Yukarı Çık