Dünya'nın bir numarası şimdi Türkiye'de

SÜRÜ –DER SCHWARM

-Bütün Dünya’da en çok satanlar listelerinde, üç seneden daha uzun bir süre tek bir kitap yerini korudu.

- Bir çok listede bir numaraya yükselip kitapevlerinde bir çılgınlığı başlattı:

21 dilde yayımlanan ve çıktığı andan itibaren en çok satanlar listelerinden bir kez olsun inmeyen; Dünya çapında sattığı 3 milyondan fazla baskısıyla, yazarın büyük bir beceri, güçlü bir hikaye, canlı karakterler ve ürpertici mekanlar ile bezediği Sürü, nihayet Türkçe olarak okurlarla buluştu.

The Day After Tomorrow filminin kıyamet alameti felaketleri ve The Abyss’in derinliklerden yükselen kabusu, sürükleyici, bilimsel olarak gerçeklere dayanan ve müthiş bir hayal gücünün eseri olan bu şaheserde birleşiyor.

SÜRÜ HAKKINDA:

Peru sahilinde bir balıkçı kaybolur. Norveçli petrol arama uzmanları deniz tabanının yüzlerce kilometrekarelik alanının garip organizmalar tarafından işgal edildiğini keşfeder. Bu sırada İngiliz Kolombiyası sahili boyunca balinalar korkutucu bir değişim geçirir. Olayların birbirleriyle hiçbir ilgisi yok gibi görünmektedir. Ama tesadüflere inanmayan iki bilim adamı, bu durumun kaynağını araştırırken en korkunç kâbuslarıyla yüz yüze gelecektir.

Bu, heyecanı bir an olsun azalmayan, beklenmedik gelişmeler ve şaşırtıcı olaylarla bezeli sürükleyici romanda, bir grup bilim insanı insanlığı ve tüm gezegeni tehdit eden akıl almaz bir gizemle karşı karşıya kalır. Tehlikede olan, Dünya’nın hassas ekolojisi ve insan ırkının gezegen üzerindeki varlığıdır.Bu romanın film hakları yakın zamanda Uma Thurman (Pulp Fiction, Kill Bill) tarafından satın alındı ve senaryo hazırlıkları tamamlandı. Filmin 2011 yılında sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.


YAZAR HAKKINDA:

Frank Schätzing, 1957 yılında Almanya’nın Köln şehrinde dünyaya geldi. İletişim Araştırmaları üzerine eğitimini tamamlamasının ardından Köln’de INTEVI adlı reklam ajansını kurdu ve 1990 yılında yazarlığa adım atarak pek çok hikaye ve satir kaleme aldı. Yayımlanan ilk eseri, tarihi bir roman olan Tod und Teufel’dı (1995), 2000 yılında ise bir gerilim romanı olan Lautlos yayımlandı. Yazarın diğer kitapları arasında ise; Mordshunger (1996), Die dunkle Seite(1997), Keine Angst (1999), Nachrichten aus einem unbekannten Universum (2006), Die tollkühnen Abenteuer der Ducks auf hoher See (2006) bulunmaktadır.

Schätzing en büyük başarısını, 2004’te yayımlanan der Schwarm –Sürü adlı romanıyla yakalamıştır.


Dünya basını SÜRÜ için ne demiş?

“Yeri göğü inleten dev bütçeli bir film gibi..."
The Times

“Mükemmel. Sürü sadece zeka dolu ve düşündürücü değil. Hünerli ve eğlendirici şekilde felaket dramasının bütün klişelerini değiştiriyor."
Chicago Sun- Times

“Sürü’yü okurken dünya yıkılsa fark etmeyeceksiniz.”
Die Welt

“Satış rekorları kıran bir kitap... Tatil güneşi ne kadar sıcak olursa olsun tüyleriniz ürperecek...

İyi eğlenceler.”
Evening Standard

“Bu 800 nefes kesici sayfadan sonra denizlere çok farklı bir gözle bakacaksınız.”
Focus

“Nefes almak için yüzeye çıkacağınızdan kuşkuluyum.

...bu nihai yaz okuması, Crichton ve King’in en iyi özelliklerini birleştiriyor.”
Contra Costa Times

haber3