Dikkat! Mağazalar beyninizi yıkıyor!


Alışveriş merkezleri size dinlettikleri müzik ya da gösterdikleri reklam filminleri ile alışveriş yaptırıyor olabilir mi? Siz bir ürüne bakarken beyninize "onu mutlaka al" sinyali geliyor olabilir mi?

Yazar Kubilay Aktaş, "Subliminal (gizli telkin) mesajlarla çocuk yaştan itibaren karşı karşıya kalıyor ve bilinçaltımızı günden güne kirletiyoruz. Bilinçli davranışlarımızın çoğu aslında bilinçaltımızdaki dosyalardan çıkıyor" diyor ve Bilinçaltına subliminal mesaj göndermenin önemli bir yo*lunun da dijital ses dosyalarına gömülen mesajlar olduğuna dikkat çekerek, alışveriş yaptığınız bazı mağazaların da siz bu yöntemde alış veriş yapmaya "ikna ettiğini" savunuyor.

Yazar ilginç iddiasını Elest Yayınevi'nden neşredilen Gizli Telkin'le Kur'an Terapisi adlı eserinde dile getirdi. 1975 Mersin doğumlu olan Kubilay Aktaş daha ilkokul yıllarında yaşadığı metafizik deneyimlerle bu konularla ilgilenmeye başladığını, lise yıllarında ve özelliklede üniversiteye hazırlık yıllarında çok sıklaşan kısmen anlam verdiği kısmen adını koyamadığı bu deneyimler onu dini konulara yönlendirdini belirtiyor. Üniversiteden sonra Ruhsal Yetileri Geliştirme Teknikleri konusunda pek çok kuruluştan eğitim aldığını ifade eden yazar, bu konuları ehli tasavvuf ve ehli hakikatle uzun sohbetlerle istişare ederek ehli sünnet inancına uygun bir hale soktuğuna dikkat çekiyor.

GİZLİ TELKİN AÇIK TELKİNDEN DAHA ETKİLİ

Gizli Telkin'le Kur'an Terapisi adlı eserinde, "Bilinçaltı nedir, bilinci nasıl etkiler? Subliminal (gizli telkin) teknikler nelerdir, nasıl karşımıza çıkar? Kur'an, Cevşen ve Celcelutiye'nin bilinçaltını inşa etmekteki fonksiyonları nelerdir? Gizli telkinle beyin ve kalbin onarımı mümkün mü? Subliminal mesajları müspet yolda kullanmak mümkün mü? Ayet ve duaları, ses altına yerleştiriyoruz, Kur'an ayetlerini bilinçaltına göndermenin önemi, Hangi konularda subliminal kayıtiar hazırlamak mümkün? gibi konularla ilgili görüşlerini açıklayan yazara göre, gizli telkin açık telkinden daha etkili. Çünkü açıktan yapılan telkinlere bilinç tepki gösterirken, gizli telkinler herhangi bir dirence gerek kalmadan bilinç altına yerleşiyor. Bu açıdan insanın ruhunu arındırması gerektiğini de belirten yazar bilinçaltı telkinlerin olumlu da olumsuz da kullanılabileceğini iddia ediyor.
yazının devamı