Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Üyecik aligunduz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Nerden
  ankara
  Yaş
  56
  Mesaj
  7
  Rep Gücü
  12

  Kitap çıkarmak isteyenler için peşin fiyatında bayram indirimi % 20. sözleşmeyi imzal

  Edebiyatı, pazar günleri Anayurt Gazetesinden takip edin. 10 Kuruşu edebiyat için ayırın. 28.09.2008 ..:ANAYURT GAZETESİ:..Anadolu'nun GÖZÜ KULAĞI,SESİ...Anadolu Haberleri...Anadolu'nun Gazetesi Tüm Türkiye'de, Kıbrıs ve Romanya dahil, gazete bayilerinde.
  Gündüz Kitabevi Yayınları Ana Sayfa|....Bize Danışmadan Kitap Çıkarmayın..450 kitap Yayınladık sitesindeki sözleşmeyi imzalayın, 500 kişilik dev yazar ve şair kadromuza katılın.

  EDEBİYAT DÜNYASI
  Ali GÜNDÜZ
  gunduzkitabevi@gmail.com


  BİR YAZARIN İNTİHARI
  Yazar Elif Şafak’ın “Bir yazarın intiharı” yazısını okudum, tüylerim ürperdi. Haberi sizinle paylaşmak istiyorum. David Foster Wallace, Türkiye'de yeterince bilinmeyen bir yazar. Eserleri henüz Türkçede yankısını bulamamış.
  Bilhassa “ Sonsuz Jest” isimli romanı Time dergisinin tespitiyle 1923'ten beri yayınlanan İngilizce yazılmış en iyi 100 roman arasında sayılıyordu. Yer yer karamsar, ironi ve hiciv yüklüydü metinleri. Dilde cesur, üslupta yaratıcıydı. Dil cambazı addediliyordu, kolay kolay kimseleri beğenmeyen edebiyat eleştirmenleri tarafından bile. Salt edebî ürünleri değil, makaleleri, denemeleri de dikkat çekiciydi. Gençti daha. Henüz 46 yaşında. En fazla gelecek vaat eden yazarlar arasında gösteriliyordu. En özgün seslerden biriydi.
  Hayatına uzaktan bakınca hiçbir meselesi yok gibiydi. Geçen hafta evinde eşi tarafından ölü bulundu, kendini asmış olarak. Yazarın intiharı bomba gibi düştü edebiyat çevrelerine. Yazarların, iç dünyasını anlamamız lazım.

  76. DİL BAYRAMI ZONGULDAK PROGRAMI
  76. Dil Bayramı kapsamında Zonguldak'ta düzenlenen programın ikinci gününde 'Öykülerde Türkçe' sohbeti yer aldı. Sohbete konuşmacı olarak katılan Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel, okullarda şiirlerin anlamları sorulmaması gerektiğini, öğrencilerin şiirlerden edebi bir tat almasının yeterli olduğunu söyledi.
  Sohbette konuşan yazar Deniz Kavukçuoğlu da, mutfağımızın yabancı dille dolu olduğunu belirterek ' Bana Türkçe'yi, edebiyatı, felsefeyi öğreten öğretmenlerimi saygıyla anarım her zaman. Yurt dışına gittiğinizde farklı bir dil içerisinde oluyoruz. Kendi dilimi ana dilim olan Türkçe'yi korumak için çok çaba sarf ettim' dedi.
  Sohbette, Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel ve Yazar Deniz Kavukçuoğlu'nun dışında Şair-Yazar Işık Kansu, Başkent Üniversitesi öğrencisi Özlem İbiş de konuşmacı olarak katılımcıları bilgilendirdi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz de, konuşmacılara ve sohbete katılan değişik illerden gelen üniversite öğrencilerine teşekkür belgesi takdim etti.
  Dilimize yabancı kelimelerin zarar verdiğini söylüyoruz da, uydurduğumuz yeni kelimelerle, dilimizin katledildiğini görmüyoruz maalesef. Atamızın Nutuk kitabını bile gençler anlayamıyor!

  OKUL KİTABI YERİNE BURS VERİLSİN
  Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz kitap dağıtımı yerine, “öğrencilere karşılıksız kitap bursu verilmeli” kampanyamız, ses getirdi. Ama Milli Eğitim bakanlığından hala hareket yok. Kültürün elçisi olan sahaf, kitabevi ve kırtasiyelerin kapanmasını önleyelim. Edebiyat ve kültürümüze yapılan bu katliamı durduralım. Bu durumda sadece birkaç dağıtımcı kazanıyor. Sahaf, Kitabevi ve kırtasiyeler, kepenk kapatmaya devam ediyor. her şeyde özelleşmeye gidiyoruz da, okul kitaplarında niye tekelleşmeye gidiyoruz? Sadece bir grup dağıtımcı niye kazanıyor?

  EDEBİYAT DÜNYASINDAN KISA HABERLER
  Anayurt Gazetesi yazarı Kasım Alper Özdemir, televizyonlara çıkmaya devam ediyor. Kanal Türk, lKanal A ve SES TV’de izlerken, televizyonda “Anayurt Gazetesi Yazarı ve Gündüz Yayınevi şairi” alt yazısını görünce gurur duydum. Aslında büyük bir haber bu. Anayurt gazetesinde sürekli yer almalı. Televizyona çıkmadan önce bana da haber verseydi, duyurusunu büyük bir şerefle yapardım. Bu tür haberlerin mutlaka yayınevine bildirilmesi lazım.
  Şiirimizin yıldızları İbrahim Sadri ve Bedirhan Gökçe yeni şiir kitabı çıkardı. Hıfzı Topuz’un “Kara Çığlık”, Aydoğan Vatandaş’ın “Apokrifal: Kayıp Kitap, Ergenekon ve Bir Cinayetin Anatomisi”nin de aralarında bulunduğu kitaplar okurla buluştu.
  Mehmet Yücedağ – Ay ile Bir Saat – şiir, Adana Emniyet Müdür yardımcısı Hasan Hüseyin Anmak’ın 7.Kitabı – Yüreğin Cehresi – roman, Rıza Özcan (Aşık Rızai) ’nın 3.Kitabı – Aşk Tütsüsü – şiir, Yusuf Bitim – Yeminli Gözlerim – şiir ve Selma Koç – Yüreğimdeki Sessiz Çığlıklar – deneme kitapları bayramdan sonra dağıtıma başlıyor.
  Gündüz yayınevi, 500’e yakın kitap ve 12 antoloji kitabının ardından, resimli Şair ve Yazarlar Ansiklopedisi yayınlayacak. Gündüz yayınevi sitesinde örnek ansiklopediyi görebilirsiniz. Ayrıca antoloji kitaplarına şairler katılabilir ve 4.Edebiyat ve sanat ödülü yarışmamıza müracaat edebilirsiniz. Gündüz Kitabevi Yayınları Ana Sayfa|....Bize Danışmadan Kitap Çıkarmayın..450 kitap Yayınladık sitesine girilmesi yeterli. Ayrıca yayınevi aracılığı ile kitap çıkarmak isteyenler, sitedeki sözleşmeleri mutlaka okumalı.
  Yeni edebi akım Gülce grubu olarak, yeni bir edebiyat akımı oluşturmak için yola çıktıklarını gördük. Grup yöneticilerinden Mustafa Ceylan, Refika Doğan ve Nurdan Ünsal’a başarılar diliyorum. Nazım ve nesirde yenilik arayan, yeni tekniklerle farklı antetli (Gülce, Buluşma, Triyolemsi, Üçgen, Aruz vs...) şiir üretmeye dayalı, atölye niteliğinde, oldukça da ilgi gören, çok yeni bir oluşum. Bu gruptaki çalışmalar tamamıyla bu yenilik üzerine amaçlanmıştır. Ceylan hocam ve ekibi, her zaman yenilik ve faaliyet peşinde olmuştur.

  KİTAP DÜNYASI
  1. Hollanda’da yaşayan hocamız Muttalip Yılmaz’ın “İslam Hukukunda Zaruret Hâli” kitabı Gündüz yayınlarından çıktı. Daha önce de “İslam İlmihali” ve “Hz.Muhammed’in Hayatı” kitaplarını tanıtmıştık. Bilindiği gibi İslam İlmihali kitabı büyük boy ve Hz.Muhammed’in Hayatı orta boy olarak Gündüz Yayınlarından çıkmıştı. Birbirinden değerli üç kitabı da büyük ilgi gördü. “İslam Hukukunda Zaruret Hâli” kitabı orta boy 376 sayfa olarak çıktı. Bilindiği gibi İslam, kolaylıklara büyük önem veriyor. Zaten 4 mezhebin doğmasının önemli sebeplerinden biri de bu değil midir? İslam fıkhında ibadetlerin, kişilerin özel durumlarına, başka bir deyişle zaruretine göre nasıl kolaylaştırıldığını en güzel biçimde bu kitapta bulacaksınız. Email: yilmazmuttalip@hotmail.com

  2. Genç şair Duygu Tunç Yontucu’nun Kadın Çıkıntıları şiir kitabı bir Gündüz Yayını olarak, 64 sayfa olarak yayınlandı. Şiir kitabı, Gülçin Uzunalan’ın muhteşem fotoğrafları ile zenginleştirilmiş ve sanat değeri bir kat daha artmış. Duygu Tunç ve Gülçin Uzunalan’nın gözüyle kadının iç dünyası şiir ve fotoğraf biçiminde muhteşem yansıtılmış. E-posta: duygu_tunc@hotmail.com ve gulcinuz@gmail.com. “Tanımadık Yüze” şiirinden mısralar alalım:
  Sus../ Söylenecek tüm sözler doğuştan öksüz
  Ve edilecek tüm yeminler günahkarken ezelden.
  Bir kadını sevmek için doğdu bir adam
  Tekrar tekrar kaderden.

  3. Genç şair ve yazar Abdülkadir Kalay’ın “Ulu Asanın Gölgesindeki Ulu” tasavvufi hikaye kitabı Gündüz Yayınlarından çıktı. 112 sayfalık kitaba, Muslihiddin Derneği sorumlusu Kürşat Kalay, katkı yaptı. Düzce’deki Şeyh Aliyyü-l Muslihiddin'in Hayatı ve Türbesi yer almış ve onun tasavvufu öne çıkarılmış. Resimlerle zenginleştirilen kitapta hikaye içinde hikayeler verilmiş. Düzce’nin tanıtımı için de faydalı bir eser. Mana iklimine ehemmiyet verenler için nefis bir kitap. Allah dostlarının hayatlarından ve hikayelerinden bir demet sunulmuş. Yakında Abdülkadir Kalay’ın bir şiir kitabı da yayınlanacaktır. Tel: 0538 333 76 28 ŞEYH MUSLİHİTTİN EFENDİ HAZRETLERİ sitesinin kültür hizmeti olan bu eseri çok beğeneceksiniz. Asanın sırrını şu mırsalar güzel anlatmış:
  Umma bir ağaçtan murad,
  Boyuna, posuna değil manaya bak,

  4. Sebahat Mayda Yavuz, hazırladığı “Bana Borçlusun Hayat” antoloji kitabını 184 sayfa olarak, kendi imkanları ile çıkarmış. Sebahat Mayda Yavuz, edebiyata gönül vermiş biri. Tek başına veya grup olarak da olsa güzel hizmetleri var. Keşke bu kitap, bir yayınevi aracılığı ile çıksaydı, şairlerin daha iyi tanıtımı olurdu. Antoloji kitabı, İnsaf Caner’e ithafen yayınlanmış. Katılan şairler: Sebahat Mayda Yavuz, İnsaf Caner, Engin Fordugil, Hüseyin Kekiç, Zebercet Fırat, Öznur İlter, Aslı Aydın, Aslı Demirel, Abdullah Özdamar, Gülşen Destanoğlu, Cemal Hortoğlu, Ceyda Görk, Abdülmecit Özfındık, Altuğ Altıntaş, Fatma Şahin, Metin Keleş, Fuat Eriçok, Remzi Çinko, Sibel Onbaşıoğlu ve Bora İmran gibi güçlü şairler yer almış. Antolojiler, şairlerin tanınması için büyük bir fırsat oluyor. Kitap istemek için e-posta: sebahatmaydayavuz@hotmail.com

  5. Gündüz Yayınlarından pazar günleri kitabı tanıtılacak yazar ve şairler: İsmail İpek, Gülten Ertürk (3 kitap) , Funda Durmuş, Zeynep Urhan, Turgut Serkan Sinan, Nurgül Akgöz, Ömer Ulu, Kerem Yıldırım, Ahmet Doğan, Halil Önveren, Beşir Çiflik, Leyla Reis Öztekin, Bilal Karaman ve Alaaddin Uygun. Gündüz Yayınlarını gunduzkitabevi@gmail.com ‘dan isteyebilirsiniz. Kitap çıkarmak isteyen şair ve yazarlar, Gündüz Kitabevi Yayınları Ana Sayfa|....Bize Danışmadan Kitap Çıkarmayın..450 kitap Yayınladık sitesini ziyaret edebilir. Gündüz Yayınevi 4.Yılında 500’ye yakın Kitap çıkardı. 30 Kitap baskıda bulunmaktadır. Kitabınızı büyük bir yayınevi olan, Gündüz Yayınevine danışmadan kitap çıkarmayın. Yukarıdaki kitaplar, kitapçılara % 50 indirimli ve 6 ay vade yapılmaktadır.

  6. Sırada bekleyen diğer kitaplar: Mustafa Nuri İnanç, Ayten Demir, Süheyla Pancarcı, İlesam Antoloji, Ahmet Ayaz (2 kitap) , Fatih Güler, H.Fehmi Genç-Gönüller Bahçesi, Turan Sakalar, Cafer Topçuoğlu-roman, Nur Ersen- hikaye, Tamer Abuşoğlu’nun üç şiir kitabı ve Zeynel Sönmez- Bağlama düzeni Metodu. Kitaplarınızı bana gönderin, Anayurt Gazetesinde pazar günleri tanıtalım.

  HAFTANIN ŞAİRİ: Nihat Gülle
  Anayurt gazetesi ve Antoloji.Com - Kültür Sanat Edebiyat Kitaplar Şiirler Dünya Şairler Birliği grubu, haftanın şairi seçti.

  NEHİR GÖZLÜM AŞKIN KALBİM GÜNEŞİ
  (THM Türkü sözü)

  Nehir gözlüm aşkın kalbim güneşi
  Cihanda bulunmaz ruhunun eşi
  Aşk diliyle tatlı olur söyleşi
  Kavli kararını benden yana ver

  Nehir gözlüm aşkın akan şelale
  Sen gelince kalpte açar gül lale
  Aşkın mehtabında gülüşün hale
  Kavli kararını benden yana ver

  Nehir gözlüm aşkın zühal yıldızı
  Sen gelince kalpte diniyor sızı
  Avşar obasının en güzel kızı
  Kavli kararını benden yana ver

  Nehir gözlüm aşkın seher yelidir
  Gülüşün ruhumda cennet gülüdür
  Baygın bakışların sevgi selidir
  Kavli kararını benden yana ver

  Not: Şiirin bir kısmı alınmıştır.

  Nihat Gülle / ELAZIĞ
  Sonsuza Akan Sevda Irmağı şiir kitabının şairi

  KİTAPLARDA BÜYÜK UCUZLUK
  Boyama kitapları, ÖSS ve kitap sergisi: 50 Krş
  LGS-OKS, ansiklopedi ve kitap sergisi 1 YTL.
  BİZE DANIŞMADAN KİTAP ÇIKARMAYINIZ.
  500’e yakın kitap yayınladık. Şair ve yazar ansiklopedisine katılın. (3 cilt- 5000 şair-yazar) .
  Ali GÜNDÜZ, Pazar günleri Edebiyat Dünyası köşesi ile Anayurt Gazetesinde...
  GÜNDÜZ KİTABEVİ – SAHAF- YAYINEVİ
  Anayurt Gazetesi Temsilciliği
  - Demet 412.Sokak (Eski 7.Sokak) no: 7/ b
  Y.MAH /ANK. 0312 346 54 57
  - Cebeci: Çifteler Sk 7/A Doğumevi yanı Hamamönü/Ank. 0312 363 09 94 - GSM 0532 692 79 01
  - 3.Şubemiz: Zafer Çarşısı yanı Adil Han Kitapçılar Çarşısı No: 41 Kızılay/Ankara 0312 432 14 89
  Web: Gündüz Kitabevi Yayınları Ana Sayfa|....Bize Danışmadan Kitap Çıkarmayın..450 kitap Yayınladık

 2. #2
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: Kitap çıkarmak isteyenler için peşin fiyatında bayram indirimi % 20. sözleşmey

  Aynı konuyu farklı zamanlarda farklı yerlere lütfen eklemeyin.Konunuz zaten okunuyor,görülüyor.Tekrar tekrar açmanın gereği yok.

  FORUM KURALLARI

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 3. #3
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Mesaj
  4
  Rep Gücü
  0
  Gündüz Kitabevi Yayınları'na dair!

  YAZAR ADAYLARINI UYARIYORUZ!!

  KAMUOYUNA DUYURU; Gayya’nın akıbeti!
  Araştırmacı-Yazar Eren Erdem’in danışmanlarından;

  Bir süre önce hazırlanıp, çağımızın sorunlarına yönelik ciddi bir panzehir niteliği taşıyan içeriği ile yayınevine teslim edilen, ve yayınevinden( Gündüz Kitabevi Yayınları - Ankara http://www.gunduzkitabevi.com.tr/ ) ‘’7 Eylül 2009’’ tarihinde çıkacağı teminatını alan GAYYA adlı kitap, basılmamıştır.

  Kitap, daha çıkmadan ciddi tepkiler çekmiş, bazı odaklarca; eleştiri yağmuruna tutulmuştur.

  Yayınevi ise, verdiği sözleri yerine getirmeyerek, bu odakların memnuniyetine katkı sağlamış, bu önemli çalışmaya ‘’boyama kitabı’’ muamelesi yaparak, ülkenin geleceğine katkı sağlayacak bu aydınlanma adımını adeta yerin dibine sokmuştur.

  Bu çalışma, ‘’Din adına uydurulan hurafelerin, emperyalizm ile ilişkisini’’ deşifre eden, aynı zamanda; Amerikan Emperyalizminin reel politikalarından olan ‘’Ilımlı İslam’’ oyununu bozan bir panzehirdir.

  Bu çalışmaya ilk eleştiriler; hiçbir yükümlülüğünü yerine getirmeyen ‘’Yayınevi’’ tarafından yapılmıştır.

  Yapılan sözleşmeye bağlı kalınmayarak, ciddiyetsiz bir tavır ile; bu kitap adeta baltalanmış, yazar ise yalancı konumuna düşürülmüştür.

  Biz, bu kitabın basılmasını istiyoruz. Çünkü, yayınevinin talep ettiği ücret meblağını kendilerine ödeyerek üzerimizdeki tüm yükümlülükleri yerine getirmiş bulunduk.

  Daha önce ‘’Ulusal Kanal’’da, Dinci-Dindar ayrımına dikkat çekerek, Dinciliğin; Batı Emperyalizminin politikası olduğunu, dindarlığın ise antiemperyalist bir duruş olduğunu ifade eden Eren Erdem’in öncülüğünü ettiği ‘’Milli Kurtuluş Platformu’’nun, Küresel Siyasete bakış açısını izale eden bu çalışma, ciddi bir kitle tarafından beklenmektedir.

  Bu hareket, bu platforma saygısızlık, ve hakaret konumundadır…

  Türkiye’nin Bağımsızlığı için mücadele veren aydınların bu denli basit muamelelere tabi tutulması, kabul edilebilir; anlaşılır bir durum değildir. Özellikle de, bu tip çalışmaların; basit ihtirasların oyuncağı gibi muamele görmesi ise, hiç anlaşılır bir durum olamaz.

  Bu nedenle, yayınevinin vicdani muhakemesini yapıp, üzerindeki bütün yükümlülükleri yerine getirmesini temenni ediyoruz.

  Hali hazırda, bu çalışmanın baltalanması halinde, ‘’Ankara Mahkelemeri’’nin müdahalesi için gerekli çalışmaları yapacağımızı ifade etmek isteriz.

  Kamuoyuna Duyurulur


  Milli Kurtuluş Platformu Danışma Heyeti;

Benzer Konular

 1. Radyo dinlemek isteyenler için püf noktası
  EMRE Tarafından Üye İpuçları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-01-2012, 02:26 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 01-03-2011, 02:37 AM
 3. Çocuklar için iki kitap
  -BaDe- Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-10-2009, 09:17 PM
 4. sigarayı bırakmak isteyenler için..........
  selin_yuzer Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-02-2009, 09:06 PM
 5. Yazar olmak isteyenler için büyük fırsat
  YukseLL Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-03-2008, 11:20 AM
Yukarı Çık