Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Yeni çıkan kitaplar

Kültür, Sanat Kategorisi Kitap Forumunda Yeni çıkan kitaplar Konusununun içerigi kısaca ->> 1960'lı yıllarda sosyal demokratların saflarında politikaya aktif olarak katılan Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Günter Grass'ın kaleme aldığı ''Soğanı Soyarken'' Turkuvaz ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Yeni çıkan kitaplar

  1960'lı yıllarda sosyal demokratların saflarında politikaya aktif olarak katılan Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Günter Grass'ın kaleme aldığı ''Soğanı Soyarken'' Turkuvaz Yayınlarından çıktı.

  Grass, kitabında soğanla simgelenen belleğin sayısız tabakasında birikmiş anılarını okura açıyor.

  Grass, 2. Dünya Savaşı'nın patlamasıyla baba evinin dar sınırlarından, yoksul ortamından kurtulup savaşa katılmaya can atar ama henüz 16 yaşındadır. Oysa çocuk yaşta olması, onu ne bir top mermisine hedef olmaktan, ne esir kampında açlıkla boğuşmaktan, ne ölümlere tanık olmaktan, ne de ailesinin izini kaybetmekten korur. Pek çok Alman genci gibi onun gözünde de ''Hitler Gençliği''ne katılmak, marşlar söyleyerek nasyonal sosyalist rejimin andını içmek doğaldır. Grass, kişiliğin oluştuğu, biçim aldığı, bütün dış etkileri özümsediği dönemi, savaş sonrasında Berlin'de ve Paris'te geçirilen özgür ve sanat dolu günleri, aşkları, yoklukları ve unutamadığı annesini anlatıyor.

  Ahmet Özhan'ın ''Ses, Söz ve Sevgili'' adlı kitabı, Doğan Kitapçılık tarafından yayımlandı. Özhan'ın unutamadığı ramazan anıları ve tasavvufa dair görüşlerinin yer aldığı kitap, ramazan ilahileri CD'si ile birlikte satışa sunuldu.

  Prof. Dr. Bozkurt Güvenç'in ''Dünyanın Sonu mu?'' adlı kitabı, Sentez Yayıncılık tarafından yayımlandı. Güvenç kitabında, dünyanın dönmesinde ölçülen sanal bir yavaşlamanın açıklanmasıyla başlayan uluslararası bunalım sürecinde yürekli bir bilim adamının dünyayı kurtarma çabasını konu alıyor.

  Metin Celal'in ''Gitmek Zamanı'' adlı romanı, Everest Yayınlarından okurla buluştu.

  Kişinin yeni bir hayata doğru yolculuğunda kendisini ve belki de varlığını terk etme ve yeni bir ülkede, yepyeni bir kimlikle var olma arzusunu anlatan bir ''kaçış'' romanı ''Gitmek Zamanı'', yepyeni bir hayat kurmak için yurt dışına gidenlerin yaşadıklarını konu ediniyor.

  -DİĞER KİTAPLAR-

  Jon McGregor'un ''Başlamanın Binbir Yolu'' ve Nihan Eren'in ''Yavaş'' adlı öykü kitabı Yapı Kredi Yayınları, John Hughes'ın ''Kukla Ustaları'' Can Yayınları, J. Mario Simmel'in ''Bırakın Yaşasınlar'' Everest Yayınları, Carol Shields'in ''İyilik'' Epsilon Yayınları, Necla Pekolcay'ın ''Geçtim Dünya Üzerinden'' Timaş Yayınları, Carlo M. Cipolla'nın ''Neşeli Öyküler'' Tarih Vakfı Yurt Yayınları tarafından yayımlandı.

  Marc Ferro'nun ''İslam'ın Şoku'' İthaki Yayınları, Hasan Taşkın'ın ''Vaadedilmiş Topraklara Sıkışan Türkiye'' Siyah Beyaz Yayınları, Hayat Kabasakal, Güler Okman Fişek ve Selin Akkoç'un kaleme aldığı ''Afet Ve İnsan'' Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi, Meral Ceylan'ın ''Şükür Defteri'' Elma Yayınevi, Christopher Knight ve Robert Lomas'ın ''Hiram'ın Kitabı'' Bilge Karınca Yayınları, Elizabeth Peters'ın ''İsis Rahibesinin Esrarı'' Oğlak Yayıncılık, Yalçın Küçük'ün ''Aforizmalar'' Arkadaş Yayınları, Faruk Mercan'ın ''Fethullah Gülen'' Doğan Kitapçılık tarafından piyasaya sunuldu.

  haberaktuel

 2. #2
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Yeni çıkan kitaplar

  Reşit Ülker’in yayına hazırladığı “Atatürk’ün Gizlenen Bursa Nutku” Nokta Yayınları, Türk Musevi Cemaati Onursal Başkanı Bensiyon Pinto’nun anılarını kaleme aldığı “Anlatmasam Olmazdı”, Ruşen Çakır’ın “Mahalle Baskısı”, Metin Heper’in “Devlet ve Kürtler” ile Özcan Yüksek’in “Hakikatçi Hayata ve Ölüme Dair” Doğan Kitap tarafından, Bülent Ruscuklu’nun “Demokrat Parti’den 12 Eylül’e” Alfa Basım Yayım Dağıtım, Abdurrahman Şarkavi’nin “Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed” Profil Yayıncılık tarafından yayımlandı.

  Bu hafta okurla buluşan diğer kitaplar arasında, Can Yayınları’ndan yayımlanan Lawrence Durrell’ın “Mekan Ruhu Akdeniz Yazıları” ve Sezer Ateş Ayvaz’ın “Aynalarda Yaz” da yer alıyor.
  haber 7

Benzer Konular

 1. Yeni Çıkan Oyunlar 2013
  dogangunes Tarafından Oyun İnceleme Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-12-2012, 02:37 AM
 2. edebiyat dünyası 195 ve yeni kitaplar
  aligunduz1 Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 08-04-2009, 11:50 PM
 3. Yorum: 0
  Son mesaj: 08-04-2009, 11:46 PM
 4. Yeni çıkan en iyi 10 PC oyunu
  Eftelya Tarafından Oyun Dünyası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-12-2008, 02:31 AM
 5. En son çıkan Kitaplar
  dogangunes Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 05-03-2008, 07:21 AM
Yukarı Çık