Havana, 3 Ocak (Prensa Latina) Fidel'le Yüz Saat adlı kitap Latin Amerika, Avrupa ve Asya'da gerçekleşen toplam 19 kitap fuarında sunulduktan sonra en çok okunan kitaplar arasına girdi.

İspanyol-Fransız yazar ve gazeteci Ignacio Ramonet'nin Küba lideri Fidel Castro ile yapmış olduğu sohbetlerin derlemesinden oluşan kitap, Küba Devlet Başkanı'nın bizzat kendisi tarafından birçok kez okundu, yeniden düzeltildi ve zenginleştirildi.

Küba Kitap Komisyonu Başkanı Mirta Gonzales yaptığı açıklamada 2007'nin Küba uluslararası kitap fuarlarına katılması anlamında farklı bir yıl olduğunu ifade etti.

Gonzales "En azından resmi olarak Pekin, Çin Fuarı'na katıldık" vurgusunda bulundu ve ayrıca ülke olarak yazarları ve editörleriyle Avrupa'nın en önemli fuarları olan Libber-İspanya, Frankfurt- Almanya'da düzenlenen programlara katıldıklarını ifade etti.

Venezuela ile birlikte Küba kültürel çevre çerçevesinde yapılan ikili anlaşmaların yetkisiyle ve Amerika İçin Bolivarcı Alternatif'in (ALBA) bir parçası olarak fuar katılımlarının iki ülke için ilerletici ve geliştirici olduğu vurgusunda bulunuldu.

100'ün üzerinde Kübalı editör ve 80 Kübalı yazar etkinliklerde hazır bulundu, birçok yazar fuarlarda kendi kitaplarını tanıttı ve adanın edebiyat dünyası ile ilgili düzenlenen konferanslara katıldı.
alıntı