Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Sevmek “sonbahardır” aslında!..

Kültür, Sanat Kategorisi Edebiyat Forumunda Sevmek “sonbahardır” aslında!.. Konusununun içerigi kısaca ->> “Sevmiyorum demedim ki!” demiş olman umurumda bile değil, sen; yürekli olsaydın ya da yüreğin de olsaydım eğer “seviyorum” diyebilirdin!. Sevecek ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye kasev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesaj
  127
  Rep Gücü
  3470

  Sevmek “sonbahardır” aslında!..

  “Sevmiyorum demedim ki!” demiş olman umurumda bile değil, sen; yürekli olsaydın ya da yüreğin de olsaydım eğer “seviyorum” diyebilirdin!. Sevecek kadar yüreği olmayanın bunu söyleyecek kadar da cesareti yoktur, sessiz kalmak aslında “menfi” cevabın da verilmesidir bir bakıma!..
  ***
  Sana “Git” dememiştim ki!.. diyeceksin, biliyorum!.. Ama “gitme’de” demedin!.. Neden hep “aslında ne demek istediğini” ben anlamak zorundayım ki? Bilmem gerekenleri açıkça söyleyebilirdin, öyle değil mi? Ya da senin “söylemeden” söylemeye çalıştıklarını ben anlamalıydım!.. Kahretsin ya!.. Anlamam için “akıl” gerekti ama galiba ben aklımdan oldukça uzaktaydım!..
  ***
  Bütün sözcüklerin hep “ama” ile başlıyordu farkında mısın? Bana bir parça ümit vermenden geçtim, sen; bende ki ümitleri bile katlettin!... Hala anlayamadığım en başından neden durdurmadın ki beni? Neden?
  ***
  24 saat sana sevgimi anlatmaya çalışmıştım.. Tanrım!..Ne beyhude bir uğraş!.. Sonra anladım ki “Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz!..” Ancak ne zaman anlatmaktan vazgeçmeyi düşünsem, bir şeyler tırmaladı yüreğimi, eksik kaldığımı hissettim, ya sana ya da kendime haksızlık ettiğimi düşündüm hep, “hangi akla hizmetse!...” Oysa ben ne kadar sendeysem, bir o kadar uzaktın sen!.. Kendi kendimi hırpalayıp durdum işte şuursuzca!..
  ***
  Şu an mevsim sonbahar!. Ve gelecek mevsimlerin içinde- de hep "bir sonbahar” olacak!... Oysa sen benim için gerçekten “son bahar’sın!.” Senden sonrası ise tam bir karakış!.. Ama bu benim sorunum, “seni niye ilgilendirsin ki” öyle değil mi?!
  ***
  Senin “izlediğin bir film” olmak zoruma gidiyor artık!.. Zira film bittiğinde sen hep beni tek başıma bırakıp ait olduğun(!) yere dönüyorsun.. Madem “ait olduğun yer var” o halde benim senin yanında işim ne?! Senin başkasına ait olduğun gerçeğini hazımsıyamıyorum, kabullenemiyorum bir türlü.. Bunda da bir gariplik yok, sanırım “sevmek” bu demek!...
  ***
  Sana “hak etmeden sahip olanlar” varken, benim gibi “hak ederek sahip çıkanların” şansı hiç olmayacak korkarım!... Eskilerin dediği gibi “Tencere yuvarlanıp kapağını bulmuyor” maalesef!.. İlk rastladığı kapağı takıveriyor tepesine…Durumu kabullenmişsen mesele bitmiştir!... Benim ki bir rüya, senin ki ise “mevcudiyetinden mutluluk duyacağın” bir nostalji olacaktır, hepsi bu!...
  ***
  İçimde yaşayan sevgi, nefes almaya devam eder şüphesiz!.. Sen yıllardır süren bu sevgiyi daha önce bilmiyordun nasılsa, varsın bundan sonra da bilme!... Merak edecek olursan, eh!.. Et artık !.. O da senin sorunun!.. Hem neden merak edesin ki? “Bir rüzgardı geldi geçti” dersin, olur biter!.. Kaldı ki; üzülecek kadar seviyor olsaydın kaybetmemek için çaba gösterirdin!.. Sahi gösterdin mi?!...
  ***
  Sen; senin için hayatını feda edebilecek birini görmemezlikten gelip, kendini ve bütün ömrünü “değer bilmez biri” için feda edeceksen, Allah yolunu açık etsin, ne diyeyim!..Senin hayatın belki benim anlayamayacağım kadar “mutlu” ....... ya da her neyse işte!..
  Devam etmek için başka bir sebebi olamaz insanın, kalan her şey boş, gereksiz ve mesnetsiz mazerettir o kadar!.. Yani kendini kandırmaktır bir anlamda!..
  ***
  “Zor” ne demektir iyi bilirim!.. Ama zorluğun nasıl aşılabileceğini de!.. Aslolan niyettir gerisi abesle iştigal… Niyeti olan zorluğu nasıl yok edeceğini düşünür, “zorluğun kendini nasıl yok ettiğini” değil!.... Aslına bakarsan “zor” ve “imkânsız” kelimeleri yalnızca tembellerin ve hayatını embesilleştirenlerin sığındığı bir limandır… İnanan insanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yok!..
  ***
  Bırak!.. Ne sen benim bu derbeder halimi gör, ne de ben senin o “cici mutluluğuna(!..)” şahit olayım.. Benim bu halim seni sıkar bilirim, senin halin ise beni kasar.. Hani ben ağzımla kuş tutsam, şairin dediği gibi “bunun kanadı neden beyaz değil?” diye soracaksın!.. Hep eksik arayacak, bulamazsan tepki koyacaksın!.. Ben her ne kadar mutlu etmeye çalışsam da, sen olmamak için uğraşacaksın, kabul etmek zor gelecek çünkü!..
  ***
  Gayrı sana aşktan da sevgiden de söz etmem kolay kolay!.. Cümleleri beslerim acılarımla, onları sükut-u hayalimle uyutur, umutsuzluğun cenderesinde mahkum ederim, lakin sana harcamam gayrı!... Duymak istediğin için sarf etmem onları, olurda bir gün “Ben büyüdüm, aşkını da sevgini de görmek istiyorum” dediğinde konuşacağım, belki!....
  ***
  Bu bir serzeniş değil, bu bir sitem değil, şikayet de değil!.. Kimi kime şikayet edeceğim ki?! Faydan olsaydı hasta olmazdım, şifa verseydin çaresiz kalmazdım, bunları yazmazdım!... Lakin bir daha yazmam da zaten!.. Bazen sözcüklerin anlamını yitirdiği anlar vardır, hani söylenecek her şey söylenmiştir, tepki beklersin nahak yere!.. Bir söz, bir hareket, bir şey işte!.. Ama yoktur, olmayacaktır, bunu anladığında başına yıkılır dünya!.. Yapayalnız hissedersin kendini, İŞTE ÖYLE BİR ŞEY!..
  ***
  “Aşkta son söz olmaz” demiş erenler.. Doğrudur, beylik laflar edecek değilim..Yarınların kime ne hazırladığını bilmiyorum.. “Keşke” bir parça “umut” taşıyarak gidebilseydim buralardan!.. Sen olmayınca sarılacağım avunabileceğim umutlarım olsaydı “keşke!..” Hiç sevmez hatta nefret ederdim bu kelimeden ama ne kadar çok “keşke’lerim” oldu sayende görüyor musun?!

  Bunlar; sana yüreğimden geçenleri “son” anlatışım!... Belki de son kez satırlarla haşroluşum.. Susmaya gönlüm razı olmamıştı hiç ama söylesem de bir tesiri yok galiba!..Yazmadan yaşamak çok büyük bir acı fakat ben bu acının daha büyüğünü sayende yaşadım zaten… “SANA DAİR TÜM UMUTLARIMI YİTİRDİM!.. “

  Olurda bir gün sessiz sedasız gittiğimde beni vefasızlıkla suçlayıp “veda bile etmedin” deme!..

  Say ki bu satırlar bir veda’ydı!...

  “Yarınlar” benim için “İÇ KANAMA GEÇİREN” hasta bir zaman parçası olmaktan başka bir anlam taşımıyor artık!.. Allah’a emanet ol!..

  “Kadir Albayrak”

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye mavi_gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Nerden
  Cennet'ten
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  12072
  Hani ben ağzımla kuş tutsam, şairin dediği gibi “bunun kanadı neden beyaz değil?” diye soracaksın!..
  Bu bir serzeniş değil, bu bir sitem değil, şikayet de değil!.. Kimi kime şikayet edeceğim ki?! Faydan olsaydı hasta olmazdım, şifa verseydin çaresiz kalmazdım, bunları yazmazdım!... Lakin bir daha yazmam da zaten!.. Bazen sözcüklerin anlamını yitirdiği anlar vardır, hani söylenecek her şey söylenmiştir, tepki beklersin nahak yere!.. Bir söz, bir hareket, bir şey işte!.. Ama yoktur, olmayacaktır, bunu anladığında başına yıkılır dünya!.. Yapayalnız hissedersin kendini, İŞTE ÖYLE BİR ŞEY!..
  “Yarınlar” benim için “İÇ KANAMA GEÇİREN” hasta bir zaman parçası olmaktan başka bir anlam taşımıyor artık!..
  Böyle sevgilerin karşılıksız kalması çok üzüyor beni
  Sevgiliye yazılmış sitem dolu muhteşem bir veda mektubuydu
  Yüreğine sağlık

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820
  karsiliksiz sevgiler onarilmaz bir yaradir hergün oyar yüreyini insanin
  gesel bir paylasim emegine saglik.

Benzer Konular

 1. Aristo bile (yaşasaydı), “Ekoloji” ye “çevre” demezdi!
  kalemsör Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-10-2010, 11:09 PM
 2. Soru-Cevaplarla Referandumda Neden “Evet”, Neden “Hayır”?
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-08-2010, 07:24 PM
 3. Yorum: 1
  Son mesaj: 24-03-2010, 04:44 PM
 4. öcü”den “halk önderi”ne
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-11-2009, 05:53 PM
 5. “Kızıl Sultan”la “Ulu Hakan” Arasında Kalmak
  RABİA Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-02-2009, 07:02 PM
Yukarı Çık