Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4
 1. #1
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Sevgiye dair...

  SEVGİYE DAİR...


  Sevgiyi tarif etmeye kalktım bu gün.Dilimde alışılmıştan farklı cümleler vardı. Herkesin anlayabileceği durulukta başladım konuşmaya. İlk cümleler klasikleşmiş demedin dinlerken. Sevgi emek , sevgi vefa, sevgi kendinden vazgeçmek, sevgi yüreğini koşulsuz vermekmiş. Sevilmek ondan daha güzel bir şeymiş. Sıcacıkmış, çocuk gibi safmış, tarafsız, korkusuz, çıkarsızmış. Sadece huzur duymakmış, içinde kocaman bir pencere doğan günü izlemekmiş her dakika. Sevgi böyle bir şeymiş meğer.


  Sabah uyandığında güne sevinçle başlamakla eşmiş sevgi. Duru bir ırmak gibi çağlamakmış, hesap vermeden yüreğinin istediği yöne akmakmış. Yeşilin barındığı bir ormana bakmakmış ve sonra uçsuz bucaksız bir maviyle kucaklaşmakmış. Sevilene sadece ona ait olan bir isim vermekmiş sevgi. Sorgulamak yokmuş sevginin içinde. Gelecek günün ne getireceğini düşünmemekmiş, sualsiz karşılamakmış geleni, gideni de sualsiz özlemle uğurlamakmış. Sıcacık bir kucakmış sevgi, hiç ayrılmak istemediğin.


  Küçük bir çocuk gibi sokulursun kucağına sevginin. Yağmurda ıslanmış ve üşümüşsündür. Sıcacıktır karşına çıkan bu yüreği barındıran kucak. Hiç çıkmak istemezsin oradan. Dışarıda hunhar bir fırtına kopmaktadır, seni öldüresiye yağan yağmurla. Uzak sanılan noktaların yakın olduğu bir an olur ansızın bu sıcacık kucakta. Bir taraftan kurumaya, ısınmaya çalışırsınız. Bir taraftan sevgiyi tanımaya, gözlerine bakmaya. Şaşkınlıktan donakalırsınız bir süre, gözlerinde başka bir dünya görüp korkarsınız, kaçacak yer bulamazsınız bazen. Zaman geçer, bir elinizde o el, bir elinizde yüreğiniz. Kayıtsızca verirsiniz eline. Gönülden bağlanırsınız, sevgiye hoş geldiniz…


  Sıcacık bir kucakta başlar her şey ansızın, yağmurlu bir günde. Kaçak oyunlar oynarsınız kendinizle bir zaman. Yakalanacağınızdan haberiniz yok gibi, yollar açmaya çalışırsınız kendinize. Kendinizi bulmak istediğiniz ya da unutmak istediğiniz yer neresidir, bilmeden yaparsınız bunu. “Sorularıma cevap istiyorum” diye atılan çığlıklar arasında sıcacık bir kucak bulur sizi. Çığlıklardan sonra kendinizi saklarsınız, gün gelir son bir damla düşer gözlerinize ve siz son olarak akıtırsınız onu hayata. Ve… Ve sevgi yüreğinize konuvermiştir kuş misali. Gözünüzün gördüğü, elinizin dokunduğudur aslında ama nasırlaşan yürek yumuşayana kadar bilemezsiniz o olduğunu.” Oldu işte, sevdim ben de”


  Cümle alem duysun derken, kendi kendinize yaşamaya mahkum olacağınız bir hücre olur bazen sevgi. Ziyanı yok demektir, sevginin yüceliği ve duruluğu. Bakınca gözlerinde kendini görmektir. “Bak gözlerime sevgili, kendini bulabiliyor musun orada? Bende tek yaşayan sensin oysa.” Kendini bulabilmek, kendini görebilmek, sevilenin nefesinde yaşayabilmek. Ben seninim diyebilmek,bunun ardından da gelişini sessizce bekleyebilmekmiş sevgi. Aslında, tek bir cümleyle anlatabilirim bu kadar şeyi. Sevgi sensin, sevgi yüzlüm…


  Mavisihir

  Eser sahibinin özel izni ile yayınlanmıştır...

 2. #2
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesaj
  1.271
  Rep Gücü
  39041

  Cevap: Sevgiye dair...

  ne güzel bir sevgi tarifiydi bu..teşekkürler ..maviye sevgiler bizden

 3. #3
  Aktif Üye D€NiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  2.148
  Blog Mesajları
  1
  Rep Gücü
  4906

  Cevap: Sevgiye dair...

  Çok güzel tarif etmiş gerçekten...

  Onunda sevgileri var Hazalcım...

 4. #4
  Eftelya
  Misafir..

  Cevap: Sevgiye dair...

  Sevgi içtenliktir,yalansız ve dürüst olmaktır..
  Ben seni yalansız,içten ve dürüst sevdim Mavim..
  Özlemişim yüreğinden dökülen eşsiz sözcükleri..
  Kalemine sağlık..

Benzer Konular

 1. Aşka,Sevgiye Değer Verenlere ÜÇ Yeni Şiir
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-03-2011, 05:17 PM
 2. Sevgiye Engel Olan Davranış Bozukluğu: Yapmacık Tavır
  meridyen2 Tarafından Sosyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 02-09-2010, 01:39 PM
 3. Aşka,Sevgiye Değer Verenlere yeni Şiirler
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 15-12-2009, 12:31 AM
 4. İnsanlık Sevgiye Hasret Gidiyor
  atmaca34 Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-03-2008, 12:27 AM
 5. sevgiye bak gelde ah çekme...
  yavuz01 Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-01-2008, 02:19 AM
Yukarı Çık