+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Toprak Kokusu

Kültür, Sanat Kategorisinde ve Edebiyat Forumunda Bulunan Toprak Kokusu Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> TOPRAK KOKUSU Altımıydı yaşı yoksa beş mi?...yalanı da hiç sevmem,ben altı diyeyim siz beş yahut ben beş siz altı..çok sıcak

 1. #1
  cah
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  216
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  887

  Toprak Kokusu

  TOPRAK KOKUSU

  Altımıydı yaşı yoksa beş mi?...yalanı da hiç sevmem,ben altı diyeyim siz beş yahut ben beş siz altı..çok sıcak bir haziran ortası..o zamanlar sıcaklar bunaltmıyor insanları...şartı var tabi ki..’’güneşin altında durulmayacak’’.. .henüz güneş insaflı, sıcaklığı gönül okşayıcı..sevgiyi andırıyor biraz, evet aynen o kıvamda....ayak parmaklarının arasında iç gıdıklayıcı sıcaklığı ancak mezarlıktan çıkınca hissedebildi...toprak yol kahverengi ve sıcaklığını iliklerinde hissettiren undu sanki...adımlarını izlemeye başladı yolda yürürken... köpeğine bırakmıştı 4 koyunun sorumluluğunu...özgürce bıraktı kahverengi un deryasına kendini...her adımda ayaklarıyla hissettiği o yumuşacık sıcaklığın kokusu ciğerine ulaşınca 'içi' girdi devreye...sımsıcak bir günde, sıcaklığın hazzını yaşamak... üstüne üstlük birde bunun farkında olmak...yüreğine ulaşınca bilinci, içi sevgi doluydu...ancak bir çocuğun yüzünde oluşabilecek tebessüm kapladı yüzünü...sonra, küçük sevinç patlamaları başladı içinde...ensesine inen kocaman damlayla toprağı bıraktı, kendine döndü...yaz yağmuru başlamıştı... düşmeye başlayınca toprağa, küçük volkan patlamaları oluşturan damlaları izlemeye başladı... eğleniyordu nedenini bilmeden...sonra damlalar hızlandı, kocaman iri damlalar...ürperdi bedeni ıslaklıktan... beklemediği bir anda toprağın kokusu esir etmişti varlığını...sayamayacağı çoklukta ve türdeki bitki kokularının keskinliği yaşadığı dünyaya döndürdü tekrar...köpek havlayarak sevinç gösterisi yaptı durduk yerde...yağmur dindiğinde toprak yol bitmiş yemyeşil meralara, tarlalara ulaşmışlardı...küçük bir çimen zeminli havuzcukta yıkadı çamura bulaşmış çıplak ayaklarını.
  Köpekle paylaştı yemeğini, koyunlar kendi işlerini kendileri halletti...güneş tam tepeye ulaştı ve gücünü hissettirmeye başladı...çok sıcaktı, nemsiz, bunaltmayan ama dayanılmaz... en sevdiği söğüt ağacına varınca, çıkınını yastık yaptı...iyice sessizleşti her yer...böcekler bile gölgelikte sessizce dinlenmekteydi...havada en ufak bir yelcik dahi yoktu...yirmi adım ileride küçük dere yatağı bile çekinmiş sükuneti bozmaktan...duyulan su sesi gerçek mi hayal mi anlaşılmıyordu... koyunlar ve köpek en rahat yerlere yerleştirdiler bedenlerini uzaklaşmadan birbirlerinden...olunabilecek en serin yerde olduğunu bilerek yavaşça kapatmaya başladı göz kapaklarını... köpeğin sağladığı güven duygusunu hissetti tekrar, tam bir güvenle bıraktı kendini uykunun kollarına...bilinci terk etmeden bedeni son hissettiği şey mutlak sükunetti.
  Başı yana kayınca açıldı gözleri... gördüğü manzara çok mutlu etti onu... tebessüm etti kocaman ama sessizce... güneş kaymış, ağacın gölgesini değiştirmiş... koyunlar ve köpek, açıkta kalan bedenlerini gölgeye sokmak için yer değiştirmiş...mekan daralınca kimi, kimini başına yastık yapmış...köpek koyunun karnını...koyunun biri bir diğerinin boynunu...kendi başı da bir diğer koyunun karnını...üç farklı tür canlı... paylaşılan şey aynı...sevinç patlamasının büyüklüğü nefessiz bıraktı bir an ciğerlerini...kısa sürdü boşluk hissi...tekrar bıraktı şefkatle yaklaşan uykunun kollarına bilincini.

  Kaynak: cah

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesaj
  1.271
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  39039

  Cevap: Toprak Kokusu

  bu yazı su medeniyetinindevamı sanırım ..o duyduğu koku toprak kokusuymuş meğerse kahramanın.o kadını gördüğünde içine dolan huzurun sebebi .

Benzer Konular

 1. Toprak Kokusu
  İnci Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 18-03-2010, 01:21 AM
 2. Gönül kokusu
  cah Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 21-05-2009, 09:52 PM
 3. Ter kokusu aşk göstergesi
  Gül@y Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 29-01-2009, 11:26 PM
 4. Islak Toprak Kokusu
  blueice Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-12-2008, 09:42 AM
 5. insan kokusu
  orkuorkun Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 01-10-2008, 03:15 PM
Yukarı Çık