Hep görürdüm rüyaları. Her gece birbirinden ilginç, bazen alakasız, bazen hüzünlü, kimi zaman izlediğim filmlerden değişik kareler. Çoğuna anlam yüklemezdim ama severdim rüyalarımı. Sonra bir gün seni gördüm rüyamda. Git gide çoğalan bir siluetle her gece gözbebeklerimin içine doğuyordun. Korkmaya başladım. Ne hayra ne şer’e yorabildim seni. Uzak bir hayaldin benim için. Başkasını sevendin, başkasınındın. Zaten hiç benim olan bir sevdiğim olmadı benim. Sevmiş miydim birilerini, o bile şüpheli…

Aşk hep uzaktı bana. Çocuk olamayan minik yüreğim o kadar meşguldü ki acılarla, küçücük kalbimde aşka yer kalmamıştı. Aşk cahili oldum sonunda. Sevmesine çok sevdim, belki çok da sevildim ama aşk ne bileyim, ruhuma dokunan bir el göremedim.
Seni anlıyorum diyen kaç kişi anlıyor acaba beni? Kaç kişi biliyor içimdekileri? Bir türlü anlatamadıklarımın gözlerimden akıp gittiğini, düşümde gördüğüm yüzünü kazımak için aklıma, tekrar uyumayışımı kim biliyor?

Seni, ben gibi sevenleri düşünüyorum önce, benden daha çok sevenleri belki. Senin sevdiklerini düşünüyorum sonra, kimleri ne kadar çok sevdiğini, nasıl sevdiğini? Mutlu olmanı diliyorum Allah’tan hem de çok mutlu olmanı. Kendi adıma tek istediğim şey var; artık eski rüyalarıma geri dönmek o da.
z.d.y