Susardın. Ve kar yağardı. Gözlerinde başlardı gece, Yarım kalmış kitaplarda sürerdi. Alnımızda bilenen kör bir bıçaktı günler. Zaman; kırılmış aynalardı. Susardın, durmadan susardın ve yağmur yağardı. Özledim seni, reddedilmişlik büküyor boynumu, Garip bir tütün kokuyor şimdi bedenim. Ve üşüyor artık ardından otobüsüne mendil sallayan ellerim. Sensizlik… ahhh sensizim şimdi. Kanayan yüreğim ve tek derdim, Özledim seni.

Adına bir şiir bile yazamayan tutsak bir şairim şimdi. Ne yazsam olmuyor; kelimelerim eksik, öznesiz cümlelerim. Kanıyor en olmadık yerde kalbim. Ve uzaktan duyulan bir martı çığlığıdır artık sesim, Özledim seni. Tarifi yok, anlatılmaz şimdi hüznümün karanlığı, Şimdi öğle vakti Konak’ ta yalnız günlerim. Bir yağmur hüznü gibidir artık yokluğuna adanan şiirlerim, Özledim seni.

Ağıttır şimdi bu mısralar, koyu bir hasrete yaktığım. Sen ki okunan tek yeriydin alınyazımın. Özgürdür artık nedensiz sevgilerim, Ve sanırım bu mısraları okuduğunda kapanacak gözlerim, O zaman başlayacak işte asıl hasretim, ÖZLEDİM...
www.celikhanses.net