Gazeteci Evrim Kaya'nın ilk şiir kitabı çıktı
"Ay'dan adam Kar'dan kadın" piyasada

Gazeteci Evrim Kaya'nın ilk şiir kitabı "Ay'dan adam, Kar'dan kadın" Hayal Yayınları'ndan çıktı. kitabında yaşamı, umudu, kaygıları kısacası hayatı irdeleyen Kaya, kitabında bir masalı şiirle anlatıyor.
İSTANBUL- Gazeteci Evrim Kaya'nın Hayal Yayınları'ndan çıkan ''Ay'dan Adam Kar'dan Kadın'' adlı şiir kitabı toplam 50 şiir ve iki bölümden oluşuyor. Aşk temasının işlendiği ilk bölümde, ''mükemmel ilişki''nin izlerini süren Kaya, "Senfoni" adlı şiiriyle okuru dinlemeye çağırıyor. Birinci bölümdeki şiirlerin sıralanışı öykü özelliği taşıyor. Tek tek degerlendirildiğinde her şiir kendi konusu içinde anlam taşırken birinci bölüm bütünlük içinde incelendiğinde ise bir aşkın başlangıcından sonuna kadarki tüm duygulara tanıklık ediliyor. İlk bölümünü "Bitti" adlı şiirle sonlanan "Ay'dan adam Kar'dan kadın"ın ikinci bölümünde ise daha çok toplumsal temalı şiirler yer alıyor. "Yaşıyorsun Demektir" adlı şiirle başlayan bölümde hayata dair umudunu, kaygılarını ve hüzünlerini anlatan Kaya, 50 şiirlik iz sürüşünün sonunda ise okura bir sürpriz hazırlıyor.

Kitaptan bir şiir
"ben annemden ay doğmadım
gece oldu, bir bulut yüzüme değdi
doğdum
kar...
içi dışı bir değil elbet
dışında kalırsan üşürsün
içine girersen ışıtır, ısıtır, yaşam olur
ay doğar..."

Evrim Kaya kimdir?
Haziran 1979 Sıvas'ta doğan Evrim Kaya 2000 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı'na başladı. Eğitimine devam etmektedir. Cumhuriyet gazetesi haber merkezinde çalışan Kaya, İstanbul'da yaşamını sürdürmektedir.