Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Hayat Güzel Yaşamak Güzel

Kültür, Sanat Kategorisinde ve Edebiyat Forumunda Bulunan Hayat Güzel Yaşamak Güzel Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Kimi doğayı sever, kimi sessizliği ve müziği... dinlemek de cazip gelebilir bazılarına, ama kendi duygularını notaya dökmek ister kimileri de. ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  yeni üye Ayş@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  84
  Rep Gücü
  251

  Hayat Güzel Yaşamak Güzel

  Kimi doğayı sever, kimi sessizliği ve müziği... dinlemek de cazip gelebilir bazılarına, ama kendi duygularını notaya dökmek ister kimileri de. bazen renklerle uğraşmak, bazen taşları veya ağacı işlemek insana haz verir. sosyal yardım faaliyetleri bazı insanları hayatta hiç bir şeyin yapmadığı kadar mutlu eder. artık kendinizi keşfetmek ve anlamlı uğraşıyı bulmak size kalıyor. stress hormonlarından uzak bir yaşam tarzı son zamanlarda imkansız gibi görünsede bir yolunu bulmak mümkün, emin olun. önemli olan optimum şartların oluşmasını beklememek, hayatın dümenini başıboş bırakmamak ya da hoşlanmadıklarımızın eline vermemek... olayların, kişilerin olumlu yanlarını görecek bir gözle devam etmek yola;kusur bulan, hoş görmeyen gözünü geride bırakabilmek... sabah erken kalkıp güneşin yani hayatın doğuşuna tanık olmak hergün, yağmurdan sonra toprağı koklamak doyasıya, rengarenk çiçeklere kuşların bitmez tükenmez serenatlarını izlemek kime yaşama sevinci vermez ki?

  spor; fiziksel aktiviteden hemen sonra hissedilen mutluluk kısa zamanda elde edilen kar olmakla birlikte, uzun vadede devam edilen bir spotif faliyet sağlıklı bir vücuttan başka kendine güvenen, hoşgörülü, iyimser bir ruh hali armağan edecektir size.

  doğal hayat; doğada insan türünden başka hiçbir canlı kendinden hoşnut olmaz. maske takmaz, olduğundan farklı görünmeye çalışmaz ve bu çabasıyla gülünç hale düşmez. eksiklik veya meziyetlerimizle, bunlara çok fazla odaklanmadan, antenlerimiziher canlıdan yeni bir şey öğrenmeye açmış her yeni gün, dert etmeden çok fazla sahip olamadıklarımızı, şükranla dolu sahip olduklarımız için yolumuza devam etmeliyiz fazla kasmadan.

  basit yaşamak; işte işin sırrı burada galiba! iyi bir terzi elindeki kumaşa giden model seçer... iyi bir aşçı mutfağındaki malzemeyle en mükemmel yemekleri yapar. insan bulunduğu yerde, ne çok aşağılara düşüp sürünerek, ne de çok yukarılara uzanıp yetişememekten kahrolarak değil de, sahip olduğu değerlere uygun bir yaşam tarzı benimser ise, raylardan giden tekerlekli vagonun kolayca zorlanmadan kayması gibi hayatını kendine ve çevresine zorlaştırmadan zevk alarak yaşar.

  başkaları için karşılık beklemeden bir şeyler yapmak; bir başkası için yaptığımız şeyin asıl karşılığı bize bu yardım veya desteğin verdiği hazdır. dahasını beklemek, hatta maddi olmasa da takdir teşekkür bile beklemek bedenimize ve ruhumuza en büyük ödül olan başlangıçtaki ''haz''zı yok edeceğinden, büyük bir değeri daha küçüğüyle değiştirmeye razı olmak demektir. seçim yinede sizin.

  sevdiklerinizle vakit geçirmek; en ihmal ettiklerimiz en sevdiklerimizdir genelde. her zaman elimizin altında olacakları hissi çok yanıltıcıdır ve çoğu defa sevilene yakılan ağıtlar, yaşarken, fırsat varken birlikte olamamışlığın verdiği değerin üzüntüsünün eseridir. sevgi göstermekle eksilmez, nazarda değmez muhabbette merak etmeyin. bırakın sevdiğiniz sizi yaşama sevincine boğsun!

  BUGÜN VARIM YAŞIYORUM, YARIN NE OLACAĞIMI BİLEMİYORUM, DÜNÜ AFFETTİM!! yaşamak her şeye rağmen güzel...

  bilgipasajı

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ~Mine~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Mesaj
  919
  Rep Gücü
  4912

  Cevap: Hayat Güzel Yaşamak Güzel

  Evet yaşamak herşeye rağmen güzel

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 08-03-2012, 05:57 PM
 2. Güzel huyluya, her şey güzel davranır
  nefisetülilm Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-08-2009, 08:30 PM
 3. Güzel gören güzel düşünür.
  M ü e l l i f... Tarafından Mesaj Panosu Foruma
  Yorum: 34
  Son mesaj: 16-06-2009, 10:43 PM
 4. İnsan güzel bulduğunu mu sever,yoksa sevdiğini mi güzel bulur?
  dogangunes Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 26-10-2008, 05:52 AM
 5. Yorum: 0
  Son mesaj: 05-05-2008, 03:31 PM
Yukarı Çık