Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Çağdaş Sanat Belleği

  Merhaba  Türkiye'nin Çağdaş Sanat Belleği kayıtlara geçiyor
  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Görsel Sanatlar Yönetmenliği’nin destekleriyle, “artchive: Çağdaş Sanat Belleği” projesi kapsamında, Türkiye’de üretim yapan çağdaş sanatçıların portfolyoları sanal ortamda bir araya geliyor.

  www.artchive.org.tradresi sanatçılar hakkında objektif bilgileri derleyerek, çevrimiçi bir portfolyo arşivini meraklıların ilgisine sunuyor.

  Türkiye’nin beklenen çağdaş sanat arşivi “artchive: Çağdaş Sanat Belleği”, internet mecrasını kullanarak oluşturulan ve Türkiye'de çağdaş sanat alanında üretim yapan sanatçılar hakkında ulaşılabilir ve objektif bilgileri derleyerek sunan çevrimiçi bir portfolyo arşivi olma özelliği taşıyor.

  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği’nin destekleriyle Cem Gencer tarafından hazırlanan “artchive: Çağdaş Sanat Belleği” arşivleme projesi kapsamında, öncelikli hedefler arasında, sanat alanında ortak bir bellek oluşturmak hedefi geliyor.

  Giderek Büyüyecek Bir Arşiv…
  Çevrimiçi portfolyo arşivinin, sanat alanında uzman kişi ve kurumların, sergi mekanları ile destekleriyle oluşturulduğu site için bugüne kadar 200 sanatçının portfolyosu değerlendirildi ve bu değerlendirmelerde hiçbir küratörel seçim göz önüne alınmadı.

  İçeriğin bağımsız ve objektif bir çizgide oluşması açısından, küratörel seçimlerin değerlendirme dışında bırakıldığı çağdaş sanat belleği, adresinde, ilerleyen yıllarda büyüyerek devam edecek nitelikli bir referans kaynağı haline getirmek projenin ana hedefleri arasında yer alıyor.

  Kişiler, Mekanlar ve Kurumlar
  Çağdaş sanat alanında üretim yapan sanatçıların portfolyosunun yanı sıra, sergi mekanları ve sergilerle ilgili de bilgiler içeren internet sitesinde, A’dan Z’ye kadar geniş bir sanatçı listesi yer alıyor.
  İnternet kültürünün de ilgi ve beğenilerinden yola çıkılarak hazırlanan sitede, bir dizin mantığında ulaşılabilen ve yapıtlarının görüntülerini, metinlerini ve videolarını paylaşan ve çağdaş sanat alanında aktif üretim yapan her sanatçının erişimine açık olarak hizmet veriyor.

  Dünya çapındaki sanat izleyicisine de hitap edebilecek olan site, sanatını küresel çapta tanıtmak isteyen tüm sanatçılar için önemli bir hizmet sunarken, öte yandan sanat alanındaki profesyonel izleyicilere de ilk adımda başvurulacak pratik bir araç sunuyor.

  2010

 2. #2
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Nerden
  antalya
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  809
  bu çağdaş sanat belleği tam olarak nasıl bir şey ve kimler görevli açıklarmısınz?

Benzer Konular

 1. Çağdaş sanat
  dogangunes Tarafından Resim Heykel Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-10-2010, 04:53 AM
 2. Çağdaş Kur'an Çalışmaları
  mopsy Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 14-08-2010, 01:01 AM
 3. Belleği düzenlemek
  İnci Tarafından Biyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-01-2010, 03:22 AM
 4. Yorum: 0
  Son mesaj: 07-07-2008, 01:48 PM
Yukarı Çık