Sezen Aksu bugüne kadar yaptığı 857 besteyle rekor kırdı

Geçmişte bestelerini vereceği sanatçıları seçen Sezen Aksu, artık fabrika gibi çalışıyor! İki yılda 134 şarkı yapan sanatçı hayatı boyunca 857 besteye imza attı.

Müzik dünyasının en üretken sanatçısı Sezen Aksu, beste yapma rekoru kırdı. Daha önce şarkılarını herkese vermeyip bestelerini seslendirecek insanları belli kriterlere göre seçen sanatçının kapısı artık popçusundan arabeskçisine kadar herkese açık! MESAM (Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği) verilerine göre son iki yılda 134 eser üreten ünlü sanatçı, Fatma Sezen Aksu adına kayıtlı 857 şarkıyla, en çok beste yapan kişi rekorunun da sahibi.

KUYRUK VAR!
Kendi şarkılarının dışında, geçen yaza damga vuran Kenan Doğulu'nun "Çakkıdı" sı ve Ajda Pekkan'ın söylediği "Vitrin" gibi pek çok popüler şarkı, Aksu'nun imzasını taşıyor. Yani ünlü sanatçı sadece çok değil, aynı zamanda beğenilen çalışmalara da imza atıyor. Sezen Aksu'nun içinde bir müzik stüdyosu bulunan İstanbul Kanlıca'daki villası da bu yüzden, yeni albüm hazırlığı yapan şarkıcı ve prodüktörlerle dolup, taşıyor. Üstelik "Minik Serçe" hiçbirini geri çevirmiyor. Hatta pek çok yeni albüm artık onun programına göre çıkıyor.

PİYASADA 10 BİN DOLAR
Örneğin Ferhat Göçer'in geçen hafta çıkan albümünde iki Sezen şarkısı bulunuyor. Yeni bir albüm hazırlığında olan Özcan Deniz'in de ünlü sanatçıdan "Hediye" adlı şarkıyı aldığı biliniyor. Önceki çalışmasında farklı bir tarz deneyen fakat çok eleştirilen Hande Yener de, yeni kaseti için Sezen'in kapısını çalanların arasında bulunuyor. Liste işte böyle uzayıp, gidiyor... Türk müzik sektöründe bir şarkı, ortalama 10 bin dolara satılıyor. Fakat Aksu eserlerini bazen genç sanatçılara ücretsiz olarak da veriyor.

Sabah