26 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Dance Camera İstanbul’ için başvurular başladı

Dance Camera İstanbul son yıllarda Türkiye’de gelişmekte olan modern dans ve sinema alanlarında yeni bir kulvar açmak ve bu iki alanın aynı yolda yürümesini sağlamak için ilk adımlarını atıyor. Dansçıları ve sinemacıları aynı alanda biraraya getirmek için yola çıkan Dans Kamera İstanbul Nisan ayının son haftasında İstanbul Beyoğlu’nda çeşitli sinemalarda, film ve dans okullarında gerçekleşecek atölyeler, sunumlar ve uluslararası dans video yarışması ile ilk kez İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Nisan ayının sonunda gerçekleşecek olan festival, Türkiye’de dans-video ve filminin içeriği ve olasılıkları hakkında sinema ve dans öğrencilerini bilgilendirmeyi ve kişisel araştırmalarını desteklemeyi hedefliyor. Dans Kamera İstanbul Festivali kapsamında uluslararası videodans yarışmasına ve dans film atölyelerine de ev sahipliği yapıyor.
Avrupa ve Amerika’daki pek çok çağdaş dans ve sinema okullarından da katılım ile gerçekleşecek festivalin yarışma bölümü için uluslararası ortaklıklar kuruldu. Dans videosu ve dans filmleri alanlarında kendisini kanıtlamış topluluklar festivale destek veriyorlar. DV8 ve Ultimavez toplulukları bunlardan birkaçı. Avrupa ve Amerika’daki festivaller, uluslarasası dansvideo kuruluşları da Dans Kamera İstanbul’a destek veriyor.
Aynı zamanda Türkiye’yi Dans film haritasına sokacak olan festival kapsamındaki atölyeleri de yerli ve yabancı dans filmi yönetmenleri gerçekleştirecek.

Festivalde neler var?

Dans Kamera İstanbul Nisan ayına kadar gerçekleşecek birçok etkinliği programında barındırıyor. Dans Buluşma İstanbul’da yıl boyunca Pazar günleri yapılacak dans videosu gösterimleriyle festivale ön hazırlık niteliğindeki etkinlikler gerçekleştirilecek.


İletişim için;

Kerem Kelebek (Festival Director)
kerem.kelebek@dancecameraistanbul.com
t: 0033 677 90 89 81 (France)

Aris Nalcı (Festival Director)
t: 0537 974 70 09
aris.nalci@dancecameraistanbul.com


Dance Camera Festivali
Dans Buluşma İstanbul Stüdyosu
Şahkulu Mah. Serdar-ı Ekrem Sokak. AZF Han No:5 Kat:4 Tel.: (0212) 252 82 76
Galata Kuledibi/ Beyoğlu / İstanbul / Türkiye