Yazarlığın kapısını ısrarla çalanlara, yazmak kadar yırtmayı göze alanlara söyleyeceklerimiz var. Seçkin bir edebiyat atmosferinde ağırlamak istiyoruz sizi. Sözcüklerdeki saklı mânâları bir şairle keşfetmeye hazır mısınız? Kalem tecrübesini paylaşmayı vadeden bir yazarın edebiyat rehberliğine!

Şair ve yazar A.Ali liralın yönetimindeki atölye çalışmaları bir hafta Şiir, bir hafta Yazı olmak üzere dönüşümlü olarak her Cumartesi edebiyatseverleri bekliyor. Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla zenginleşen program, genç kabiliyetlerin yazarlık eğilimlerinin belirlenmesi ve desteklenmesini, ayrıca okuma bilinci ve birikimini kazandırmayı hedefliyor.

Kelimeleri beyaz bir kağıtta yan yana getirmeyi, onlardan hikayeler, denemeler ve şiirler çıkarmayı seviyorsanız, bu atölyelerle birlikte onların üstünü çizmeyi, elinizin tersiyle itmeyi, gerektiğinde yırtmayı da öğreneceksiniz. Bir fotoğrafın içine girmek, kaleminizle onu bir filme dönüştürmek, size söylenen tek bir sözcüğün çağrışımlarıyla yeni kıtalara yelken açmak elinizde. A. Ali Ural, yalnız Türk edebiyatının seçkin yazarlarının değil, katılımcıların metinleri üzerinde de konuşarak edebi tahliller yapıyor atölyesinde. İlham ve hayal gibi yazara güç veren kaynakları, ironi ve imâ sığınaklarını irdeliyor. Görmenin, elemenin ve çerçevelemenin sırlarını paylaşıyor sizinle.

Cumartesi Saat: 10:30

Yer : Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi

Pendik/İstanbul