Ödüllü yol hikâyeleri fotoğraf yarışması
Ödüllü 'Yol Hikâyeleri' konulu fotoğraf yarışması başladı.


Gençlik Portalı on5yirmi5.com'un düzenlediği 'Yol Hikâyeleri' konulu fotoğraf yarışması başladı. Dereceye girenlere birbirinden değerli hediyelerin verileceği yarışmaya "benim de bir yol hikâyem" var diyen herkes katılabilecek.

Neden "Yol Hikâyesi"

Her gün milyonlarca insan otobüs, tren, metro ya da vapurla bir yerden bir yere gitmenin telaşında... Kimi okuluna, kimi işine, kimi de ülkenin uzak bir köşesine seyahat ediyor. Hepsinin ortak noktası, bir yol hikâyesinin olması. Siz de "Yol hikâyeleri anlatmakla bitmez" diyorsanız, alın elinize fotoğraf makinenizi, yol hikâyenizi tek karede anlatın.

On5yirmi5.com'un düzenlediği ve gençlerin fotoğraf alanındaki yeteneklerini sergileyecekleri 'Yol Hikâyeleri' konulu yarışmada dereceye girenlere değerli hediyeler de armağan edecek.

İşte dereceye girenlere verilecek hediyeler
Alanında yetkin jüri üyelerinin katılan eserleri değerlendireceği yarışma sonunda

Birinciye Nikon Coolpıx P90 Dijital Fotoğraf Makinesi,

İkinciye Nokia 5800 XpressMusic Blue Cep Telefonu,

Üçüncüye Canon Ixus 80ıs Dijital Fotoğraf Makinesi,

Mansiyon ödülleri olarak ise 5 adet Apple Ipod Shuffle 1 Gb hediye edilecek.

Dereceye girenler nasıl belirlenecek?
Yarışmaya katılım için son tarih 31 Aralık 2009 Perşembe günü olacak. Katılan eserler, jüri üyeleri tarafından 31 Aralık 2009–11 Ocak Pazartesi 2010 tarihleri arasında bir ön elemeden geçirilecek. Ön elemeden geçen eserler, sitemiz ziyaretçileri tarafından 11 Ocak Pazartesi 2010 – 25 Ocak Pazartesi 2010 tarihleri arasında oylanacak ve böylece dereceye girecek eserler belirlenecek. Yarışma sonuçları ise 1 Şubat 2010 tarihinde on5yirmi5.com'dan açıklanacak. Dereceye girenlere ödülleri, düzenlenecek bir törenle verilecek.

Yarışmaya katılım şartları
Yarışmaya katılan eserler yolhikayeleri@on5yirmi5.com adresine gönderilecek. Yarışmaya katılacak eserlerin uyması gereken kurallar ise şu şekilde:

- Digital olarak herhangi bir mekânda çekilmiş

- "Yol Hikâyeleri" temasını yansıtan,

- Manipüle edilmemiş,

- Çözünürlüğü 800 x 600 pikselden düşük olmayan,

- Daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış,

- En fazla 2 örnek ile başvurabilirler.

— Yarışmaya katılan fotoğrafın bir başkasına ait olduğunun tespiti halinde, hukuki ve telif hakları yasasından kaynaklanan sorumluluğun tamamı yarışmacıya ait olacaktır.

— Yarışmaya katılan eserlerin telif hakları on5yirmi5.com'a ait olacaktır.

Kaynak:on5yirmi5.com