merhaba

"Anadolu Ateşi" dans grubu Ramallah'ta Filistinlilere görkemli bir gece yaşattı.

Filistinliler, grubun danslarını büyük coşkuyla izledi ve defalarca alkışlarla karşılık verdi.

"Anadolu Ateşi", Batı Şeria'nın merkezi konumundaki Ramallah'taki Kültür Sarayı'nda, salonun tamamını hınça hınç dolduran Filistinliler'e 90 dakikaya yakın bir süre dans gösterisi sundu.

Gösterinin biletlerinin, yaklaşık 1 hafta öncesinden tükendiği öğrenildi. Uluslararası Filistin Kültür Festivali kapsamında gerçekleşen gösteriyi, aralarında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın başkanlık ofisi müdürü Refik El Hüseyni, Türkiye'nin Kudüs'teki Başkonsolosu Büyükelçi Ercan Özer ve eşi Sevgi Özer, Ramallah'taki yabancı misyon temsilcileri, Ramallah'taki Türk vatandaşları ve aileleri ile Filistinliler ilgiyle izlediler.

Grubun gösterinin başlamasından önce organizasyonun bir sorumlusu, Türkiye'nin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle İsrail'in son Gazze operasyonu sırasında olmak üzere ve genel olarak Filistinliler'e verdiği desteği hatırlattı; Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkür etti.

Ayrıca, bu organizasyon kapsamında, Anadolu Ateşi'nin de Filistin'e gelmesindeki katkıları nedeniyle büyükelçi Ercan Özer'e teşekkürlerini iletti. Büyükelçi Ercan Özer de Anadolu Ateşi'nin Türkiye'nin en bilinen ve başarılı dans grubu olduğunu ifade edip, bu alanda dünya çapında 2 de ödülün sahibi olduğunu kaydetti.

Grubun Mevlana, Zikir, Zeybek, Roman örnekleri ve Türkiye'nin türlü illerinin yöresel oyunlarından uyarlanan dansları, genel olarak seyircileri büyülerken, Refik El Hüseyni, çok keyifli bir gösteri izlediklerini belirterek, izlenimini "tek kelimeyle harika" olarak niteledi.

El Hüseyni, grubun daha kalabalık olarak gelmesini ve aynı zamanda daha çok Filistinli'ye ulaşabilmesini sağlamak amacıyla, bundan sonra daha büyük salon olanaklarına sahip Beytüllahim'e davet edebileceklerini bildirdi.

Gösterinin sonunda Büyükelçi Ercan Özer ve eşi, Ramallah'taki Filistinliler ile evli Türk vatandaşları, sahnede dansçıları kutladılar ve onlarla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Anadolu Ateşi, Ramallah'taki gösterilerini yarın gece de sürdürecek. Grup, Batı Şeria'ya geçen yıl da gelmiş ve 1 günlük performans sunmuştu.

Anadolu Ateşi'nin Ramallah'taki gösterisi, çıktığı turne kapsamında Martinik Adası ve Paris ile Antalya'da 4 ayrı grubun eşzamanlı gösterileri kapsamında gerçekleşti

CCNturk