Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz GELENEKSEL MURAT ELSALEH FOTOĞRAF YARIŞMASI başladı.

Çoğunuz onu “Foto Murat” olarak tanıyorsunuz. Belki de hiç tanımadığınız sadece ismini duyduğunuz, resmini gördüğünüz biri. Peki, kimdir Murat? ultrAslan-UNI'nin kurucularından olan Murat, uzun süre ultrAslan ve ultrAslan-UNI için fotoğraflar çeken ve internet üzerindeki fotoğraf arşivi oluşumunun başlamasında başrol oynamış bir tribün emekçisidir.

7 yıl önce 6 Nisan'da yaşattığı acı onunla ilgili tek kötü hatıramızdı. Ve bizler 5 yıl önce kardeşimizi yaşadığımız acıyla değil, sevdalarıyla anmaya ve yaşatmaya karar verdik. İşte bu yarışma, bu fikir ile ortaya çıkmış ve Galatasaray ile fotoğrafı ortak bir paydada buluşturmuştur.

Galatasaray Tribünü'nün artık gelenekselleşmiş yarışması için şimdi fotoğraf çekme sırası sizde !

Son üç senedir olduğu gibi bu sene de, yarışma 2 kategoride olacaktır.

1. Kategori : “Galatasaray ve Sarı-Kırmızı” temasındaki fotoğraflar değerlendirmeye alınacak dereceye giren ilk 10 fotoğraf elsaleh.org / 5. Murat Elsaleh Fotoğraf Yarışması adresinde oylamaya açılacaktır.

2. Kategori: Tribün ve spor konulu her renkten fotoğrafın katılabileceği bu kategoride katılımcılar Alpaslan Dikmen Özel Ödülü için yarışacaklardır.

Çektiğiniz resimleri adınız, soyadınız, irtibat numaranız ve çektiğiniz resmi anlatan bir cümle ile beraber yarisma@elsaleh.org mail adresine gönderiniz.

Yarışmanın katılım kuralları:

1- Her katılımcı bu yarışmaya 1 (bir) adet fotoğraf ile iştirak edebilecektir.

2- Katılımcıların resimleri e-mail yolu ile yarisma@elsaleh.org mail adresine göndermesi gerekmektedir. Farklı yollarla ulaştırılan ve farklı mail adreslerine gönderilen fotoğraflar dikkate alınmayacaktır.

3- Eleme iki etaptan oluşmaktadır: i. İlk olarak tüm resimler oluşturulan jüri tarafından ön elemeye tabi tutulacaktır. ii. Finale kalan 10 fotoğraf http://www.elsaleh.org’da oylamaya sunulacaktır.

4- Oylama 28 Mart 2011 tarihinde başlayacak ve 3 Nisan 2011 gecesi 00:00’da sona erecektir.

6- Yarışma sonucu ödül töreninde açıklanacaktır.

7- Ödül töreni yeri ve tarihi önümüzdeki günlerde bildirilecektir.

V.GELENEKSEL MURAT ELSALEH FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

1. ALİ SAMİ YEN STADI Güney Tribün 1. kat kombinesi

2. Forma, atkı ve bereden oluşan Galatasaray Store hediye paketi

3. 1 yıllık GALATASARAY Dergisi aboneliği

Alpaslan Dikmen özel ödülü: 100 TL değerinde tekno market hediye çeki


elsaleh.org / 5. Murat Elsaleh Fotoğraf Yarışması