+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Atatürk’le savaş...

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumu Atatürk’le savaş... Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Atatürk’ün mirası kurumlara yönelik saldırıya CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk duyarlı davrandı ve dün sordu: “Sayın Cumhurbaşkanı; Atatürk Kültür, ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  facebook
  supermeydan
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  43
  Mesaj
  11.733
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93796

  Atatürk’le savaş...

  Atatürk’ün mirası kurumlara yönelik saldırıya CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk duyarlı davrandı ve dün sordu:

  “Sayın Cumhurbaşkanı; Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu Başkanlığı’na, Atatürkçü düşünce, Türk tarihi, Türk dili uzmanı bir bilim insanı bulamamış mıdır?”

  Yüksek Kurum Başkanlığı’na Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Derya Örs’ün atandıını yazmıştık.

  Ali ihsan Köktürk, Prof. Örs’ün yayınları arasında, “İslam felsefesinde sembolik hikâyeler”, “Bedi’uz Zaman fi Kıssati Hayy İbni Yazkân” gibi çalışmaların bulunduğunu... Fars Dili Edebiyatı öğretim üyesi olan Prof. Örs’ün, Türkiye Yazarlar Birliği üyesi ve “Nüsha Şarkiyat Araştırmaları” dergisinin kurucusu olduğunu kaydederek ekliyor:

  “Bu çalışmaların, Atatürk, Türk tarihi ve Türk dili ile hiçbir ilgisi yoktur. Sayın Profesör Fars Dili ve Mevlana uzmanlığıyla ilgili bir kuruma atansaydı, hiçbir sorumuz olamazdı; ancak kendisinin ‘Atatürk, Atatürkçülük, Türk tarihi, Türk dili’ ile hiçbir ilgisi yoktur...”

  Cumhurbaşkanı Gül, daha önce de Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne’yi bu kurumun başına atamış, Türköne ilk günden başlayarak Atatürkçülüğü aşağılayan sözler söylemiş, oluşan tepki üzerine de istifa etmişti.

  Ali İhsan Köktürk soruyor:

  “Atatürk’ün vasiyeti ile kurulan, hala Atatürk’ün mirası üzerinde oturan, bütçesi Atatürk’ün mirası ile oluşturulan bir kurumun başına, Atatürk’le ilgili hiçbir bilimsel çalışması olmayan bir kişiyi niçin getirdiniz?
  Bu atamadan beklediğiniz amaç nedir?”


  Abdullah Gül amacı itiraf edebilecek mi dersiniz?

  Melih Aşık
  m.asik@milliyet.com.tr
  Milliyet.com.tr

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Yaş
  42
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 30-10-2014, 08:32 PM
 2. Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atatürk'e Şiir)
  Ezelden Beri Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-10-2012, 03:09 PM
 3. Yorum: 0
  Son mesaj: 10-11-2009, 10:08 AM
 4. Yorum: 41
  Son mesaj: 13-01-2009, 11:56 AM
 5. Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK / ATATÜRK ırkçımıydı?
  Alem-i Sır Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-12-2007, 06:15 PM

Anahtar kelimeler