Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5
 1. #1
  İNCİ
  Misafir..

  Yüzünüzü bağışlamayı düşünürmüsünüz?

  Türkiye'yapılan yüz nakillerini sizlerde takip ediyorsunuzdur. Ölen bir insanın yüzü tahrip olmuş yaşayan bir insana naklediliyor. Ölen bir insanın yüzünün başka bir insanda can bulması akla hayale sığmıyor. Çevremdeki insanlara bu konuyla ilgili düşüncelerini sordum. Yüzünü bağışlama konusunda insanlar önyargılı düşünüyor. Yüzsüz gömülmek istemiyorlar. Halbuki toprağın altında da o yüzü zaten kurtlar, böcekler yiyecek ve O insan yine yüzsüz kalaacak. Yüz nakilleri insanın içini ürpertiyor. Allah'ın işçileri cerrahlar mucizeler yaratıyorlar.Kimbilir bir gün belki cerrahlar beyin naklinide başarabilirler. Sizlere ülkemizde son yapılan yüz nakli ve Amerika'da yapılan yüz nakliyle ilgili fotoğraf ve bilgileri sunuyorum.

  Sizce yüz nakli yapılmalı mı? Yüz nakli hakkında düşünceleriniz nedir? Peki ya sizler yüzünüzü bağışlamayı düşünürmüsünüz?  Gazi Üniversitesi'nde 17 Mart'ta yüz nakli ameliyatı olan Hatice Nergis yeni yüzüyle dün ilk kez tanıştı.

  Yüz nakli öncesi.  ABD’de tam yüz nakli yapılan ilk hasta olarak tarihe geçen Texaslı Dallas Wiens, hastanede basının karşısına çıktı. 2008’de elektrik direğine çarpması sonucu ağır yaralanan 26 yaşındaki Wiens mart sonunda ameliyat oldu. 15 saatlik ameliyata cerrah, hemşire ve anestezistlerden oluşan 30 kişi girdi. Bir kilisenin camını onarırken dengesini kaybedip yüksek voltajlı elektrik kablosunun üzerine düşünce yüzü tanınmaz hale gelenWiens, kızının “Baba çok yakışıklısın” dediğini anlattı.

 2. #2
  Kıdemli Üye SEBLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2011
  Nerden
  Gurbet'den...
  Mesaj
  577
  Rep Gücü
  3515
  Allah'ın yaptığına, yarattığına hiç benziyor mu kul yapımı?
  Bir de isyan edip duruyoruz O'na...
  ''İslam’a gelmek bir yere gelmek değil, ‘kendine gelmek’tir.''

 3. #3
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  Yüz nakline ihtiyacı olan bir insana yüzünüzü bağışlayıp onu yeniden yaşama sevincine kavuşturmak hayırlı bir iş olsa gerek...

 4. #4
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesaj
  138
  Rep Gücü
  855
  Ergenlik dönemimi güzellik ve yakışıklılık illetine (ki, yakışıklı biri olmama rağmen :p) kapıldığım için buhranlar ile geçirdiğimi biliyorum. Bu güzellik (!) normlarına uymamanın; kişinin kendi psikolojik dünyasında gerekli ya da gereksiz -daha güzel olma uğraşının anlamını hissedebiliyorum bu yüzden. Onu -artık bana ait olmayan şeyden mahrum etmem için bir sebep yok.

 5. #5
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  May 2012
  Nerden
  ksk
  Mesaj
  95
  Rep Gücü
  159
  Aslında insan herşeyin bağışlamalı, öldükten sonra neyi nereye götüreceğiz bu bedeni bize rabbim vermiş onu daha iyi şeyler için kullanmak varken neden saklayalım ki? Beni mutlu ettiği gibi benden sonrada ihtiyaç sahibi olanı neden etmesin!! beni ben yapan zaten ne bu beden ne de bu tin , beni ben yapan birtek ona olan sevgim ...

Yukarı Çık