"Teröristbaşına çok ihtiyaç var" sözünün geçtiği ve internet sitelerinde yayımlanan ve yüksek yargı üyelerinin arasında geçtiği öne sürülen diyaloglar kamuoyundan büyük tepki gördü."Teröristbaşına çok ihtiyaç var" diyen kişi iddiaya göre,Yargıtay8 nci Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan. Aktan olduğu iddia edilen kişi,referandumsonucunu etkilemek için,terörörgütüyle anlaşmaktan söz ediyor.

Ses kaydındaki dudak uçuklatan sözler manşetlerde. Star Gazetesi, "Yargı Hayır için Apo'ya Sığındı" başlığı attı. Bugün Gazetesi, Aktan'ın söylediği öne sürülen "Öcalan'a çok ihtiyacımız var" cümlesini manşete taşıdı.

Hamdi Yaver Aktan olduğu öne sürülen kişi, ses kaydındaki iddiaya göre,Ergenekonsanığı İlhan Cihaner'in avukatı Turgut Kazan aracIIığı ile BDP'ye ulaştığını söylüyor. Referendum'un yapılmaması için telkinde bulunduğunu anlatıyor.

Hamdi Yaver Aktan'ı kamuoyu çok yakından tanıyor. Aktan, Ergenekon Sanığı İlhan Cihaner'i yargılamadan kaçırmak ve Ergenekon Davası'nı kapatmaya çalışmakla suçlanmıştı. Bunu anlatan ses kaydı vardı. Ve tıpkı o ses kaydında anlatıldığı gibi, Cihaner tahliye edildi.

Yeni ortaya çıkan ses kaydında da, dikkat çekici ifadeler var. Hamdi Yaver Aktan olduğu öne sürülen kişi, boykot kararının alınmasında etkili olduğunu söylüyor. İçinde korkunç ifadelerin yer aldığı ses kaydı şimdi en çok konuşulan konu.


SAMANYOLU HABER TV

31.08.2010