Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Sahte Özgürlükcüler

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumunda Sahte Özgürlükcüler Konusununun içerigi kısaca ->> Birileri mi diyeyim, bazıları mı, işte onlar tek boyutlu, tek taraflı, iki standartlı kişilerdir. İşlerine geldi mi düşünce özgürlüğü diye ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Sahte Özgürlükcüler

  Birileri mi diyeyim, bazıları mı, işte onlar tek boyutlu, tek taraflı, iki standartlı kişilerdir. İşlerine geldi mi düşünce özgürlüğü diye hop oturur hop kalkarlar, lakin bu özgürlük sadece ve sadece kendileri ve yandaşları içindir. Çeşitlilik, farklılık, başkalık deyip duruyorlar. İşlerine gelen çeşitliliği ve farklılığı kabul ediyorlar, işlerine gelmediklerini kabul etmiyorlar. Dindar müslüman kadın ve kızların başlarını örtmeleri bir çeşitlilik ve farklılık değil midir? öyledir ama bizimkiler bunu kabul etmezler. Gerekçeleri ve bahaneleri de hazırdır. Efendim, devletin kuralları varmış, onlara uyulması gerekliymiş.Sevsinler... Hrant Dink'in katlinden sonra "Biz hepimiz Ermeniyiz, biz hepimiz Hırantız...; diye bağıranları nasıl alkışlıyorlar görüyoruz. Onlara göre bu çok basit bir harekettir. Peki, "Biz Türküz, biz Müslümanız; diye bağıranlara niçin aynı hoşgörü ile bakmıyorlar. Biz Ermeniyiz demek çok güzel, çok doğru, çok haysiyetli... Biz Türküz veya Müslümanız haykırışları ise gericilik ve kafatasçılık kokuyor onlara göre... Düşünce ve görüş açıklama hürriyeti olsun, şiddete yönelik olmadıkça ve şiddet doğurmadıkça alabildiğine tenkit edilebilsin, eyvallah, ama BÜTÜN düşüncelerin, görüşlerin, tenkitlerin hür olması gerekmez mi?

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesaj
  29
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Sahte Özgürlükcüler

  dediklerinin bazılarına katılıyorum ancak dikkat edersen hrant dink in ölümünden sonra insanlar hepimiz ermeniyiz sloganı attılar. çünkü o cinayetle halkların nasıl emperyalist bir planla birbirine düşürülmeye çalışıldığına dikkat çekti türkiye halkları o meydanda. bir çoğu türk olan insanlardı onlar.ancak birbirine düşürülmeye karşı ırkçılığa karşı bir duruşla onun ve bizim insanlığımızın vurgusu yapıldı bizde ermeni olabilirdik di mi hemde anavatanımız türkiye olduğu halde. biz de ırkçı kurşunlara hedef olabilirdik vatanımıza ihaneti aklımızdan geçirmemiş bile olsak.ama bu gün birilerinin biz ermeniyiz diyerek alanlara çıkmasını tamamıyla ırkçılık olarak değerlendiririm.keza türklük kimliğine kültürüne ve yaşama hakkına darbe gelmediği müddetçe milliyetimizi tartışıp dillendirmenin de bir alemi yok bu da bir ırkçılıktır. başörtüsüne karşıyım ama başörtüsü başlığında yazdığım gibi insanların düşünceleri inançları ve dini simge ve ibadetleri için kapatılan kamusal alan saçmalıklarına da kesinlikle karşıyım. evet o insanlar liberaller sahte özgürlükçülerdir bir başörtüsüne bile tahammül edemeyen geri kafalılardır!!!

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesaj
  7
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Sahte Özgürlükcüler

  irkciligi reddeden bir milliyetcilik yapisina sahibiz....

  BASBUG ALPARSLAN TURKES

  HAKAN2034 DEDİKLERİNE KATİLİYORUM

Benzer Konular

 1. Kurtuluş savaşı yalanı ve sahte zaferleri ve sahte liderleri
  hacisaylan01 Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 04-02-2017, 12:16 AM
 2. Sahte bir gülücük
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 13-09-2010, 11:39 PM
 3. Sahte Kahramanlar
  RABİA Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 15-05-2009, 09:43 AM
 4. Sahte Yüzler
  Gül@y Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-04-2009, 11:30 PM
 5. sahte hadisler...
  jurgen Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 07-12-2008, 11:28 AM
Yukarı Çık