Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

savcı siyasi olurmu?

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumunda savcı siyasi olurmu? Konusununun içerigi kısaca ->> Bir savcı, yer kavgasında kendisini dışarı çıkarmaya çalışan kadın polisin boğazına sarıldı.Yüksek yargı başkanları Ankara Adliyesi’nde hakim ve savcılarla sohbet ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  429
  Rep Gücü
  13045

  savcı siyasi olurmu?

  Bir savcı, yer kavgasında kendisini dışarı çıkarmaya çalışan kadın polisin boğazına sarıldı.Yüksek yargı başkanları Ankara Adliyesi’nde hakim ve savcılarla sohbet toplantısı yapmak için toplandı. Toplantıda yer azlığı nedeniyle kavga çıktı. Toplantıda hakim ve savcılara seslenen Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, “Yargı bağımsızlığı yok edilmek isteniyor” dedi.
  Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek’in Ankara Adliyesinde görevli hakim ve savcılarla bir araya geldiği toplantının başında kısa süreli tartışma yaşandı.
  Adliyenin konferans salonunun küçük olması ve Yargıtay ve Danıştay’dan üye ve tetkik hakimlerinin de toplantıya katılması nedeniyle salonda oturacak yer bulamayan Mustafa Şahin Tanrıöver adlı savcı, Ankara Adliyesi’nde görevli olduğunu, toplantıda kendi sorunlarının tartışılacağını, Yargıtay ve Danıştay’dan gelen konuklar nedeniyle oturacak yer bulamadığını dile getirdi.
  Tanrıöver’in, “Ankara Adliyesi hakimleri kapıda bekliyor. Burası YARSAV’a destek toplantısı değil” diye bağırması üzerine salonda bulunan bazı hakim ve savcılar Tanrıöver’e tepki gösterdi. Tanrıöver’in bir kadın koruma polisi tarafından dışarı çıkarılmak istenmesi sırasında da kısa süreli arbede yaşandı.
  Bu sırada “Başkaları geldi oturdu, bize yer kalmadı” şeklinde tepkisini dile getiren hakim ve savcılara, diğer hakim ve savcılar “Başkaları dediğinde hakim, savcı” diyerek karşı çıktı.

  ancak öfke sebebi sonradan anlaşıldı. toplantı için, bu toplantıyı yarsav'a destek toplantısı yaptırmam diye bağırdı.

  anlaşılan artık savcılar siyasete iyice ısındılar.

 2. #2
  - Çevrimdışı
  yeni üye hakan_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  86
  Rep Gücü
  1446
  siyasiler yargıya karışırsa savcılar da cumhuriyeti korumak için siyasete karışırlar

Benzer Konular

 1. Hakim ve savcı adaylığı sınavı da ŞAİBELİ çıktı
  YukseLL Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-09-2012, 03:11 PM
 2. Memati'ye savcı 'dur' dedi
  SAHARAY Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 17-02-2009, 12:21 AM
 3. CHP;Batıda Avukat,Doğuda Savcı!
  Mustad'af Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 30-10-2008, 03:31 PM
 4. Savcı Kimdir??
  zody@k Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-10-2007, 04:40 PM
Yukarı Çık