Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7

Büyük bir deneyin parçasıyız

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumunda Büyük bir deneyin parçasıyız Konusununun içerigi kısaca ->> Tarihin en zor sınavına hazır olun! Büyük bir deneyin parçasıyız artık, senaryolar gerçekleşmeye başladı bile.. 2012’de altın bir çağ mı ...

 1. #1
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Büyük bir deneyin parçasıyız

  Tarihin en zor sınavına hazır olun!
  Büyük bir deneyin parçasıyız artık, senaryolar gerçekleşmeye başladı bile..

  2012’de altın bir çağ mı başlayacak yoksa kıyamet mi kopacak?

  İNTERNET forumlarında, dost sohbetlerinde gündem 2012. Daha önceki kıyamet senaryolarına inanarak işinden istifa edip mal varlıklarını satan ve hatta intihar edenler olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda tartışmanın ciddiyeti artıyor. Üstelik bu kez raflardaki sayısı hergeçen gün artan kitabın yanı sıra Hollywood da konuyu ciddiye aldı, 13 Kasım’da vizyona girecek olan 2012 filminin gişe rekoru kırması bekleniyor. 2012’de kıyamet kopacağına inananların dayanağı Maya takvimi. 5125 yıllık bu takvim her biri 394 yıllık 13 çağdan oluşuyor. Ve 13’ncü çağ 21 Aralık 2012’de sona eriyor... Bir başka senaryoya göre ise 2012 dünyanın sonu değil, aydınlanmanın başlangıcı olacak. Dünya kozmik Foton Kuşağı’na girecek, insanlar kısa süreli bir uykudan arınarak uyanacaklar. Farklı yorumları olsa bile, konuyla biraz olsun ilgilenmiş herkesin ortak kanaati 2012’de bir şeylerin değişeceği... Peki ne olacak? İşte yanıtlar...

  GÜLİN YILDIRIMKAYA
  gulinyildirimkaya@haberturk.com  2012’de DNA’mız bile değişecek tarihin en zor sınavına hazır olun!

  Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı HAKTAN AKDOĞAN:


  Yeni bir dönem başlayacak, birçok insan bir şeylerin değişmeye başladığını hissediyor. Bizler, büyük bir deneyin parçasıyız artık. Herkes bu geçişi başaramayabilir.

  MAYA takviminde 21 Aralık 2012 kozmik bir döngü, yeni bir devrenin başlangıcı olacak deniyor. Yeni bir dönem başlayacak ve bu geçişte bazı zorluklar olacak. Bu geçişi sağlayacak olan da Foton Kuşağı’na girecek olmamız. NASA da “Dünya, Güneş sistemi dışında farklı bir kaynaktan gelen kozmik ışınların bombardımanı altındayız” diye duyurdu. Yüksek miktarlı elektronların uzaydan
  Dünya’yı bombardımana tuttuğunu keşfettiler. Dünya’daki manyetik alanın değişmesi, çok ciddi yörüngesel sapmalar, patlamalar, fırtınaların tam sebebi bu yüksek enerji etkileşimine girilmesidir. Yüksek enerjiye uyumlanma
  sürecindeyiz. Depremlerin artması, buzulların erimesi, volkanlar bu sebepten kaynaklanıyor. Bu değişim sisteminde tüm ekolojik, politik, sosyolojik, teknolojik sistemler değişecek. Foton Kuşağı’nın tüm Dünya için faydası olacak. Galaksideki birçok medeniyetle etkileşim içine gireceğimiz, yepyeni, sevgiye, barışa, uyuma dayalı bir topluma dönüşmek durumundayız. Birçok insan bir şeylerin olmak üzere olduğunu hissediyor. Bizler büyük bir deneyin parçasıyız. Kuran’da İbrahim suresi 48. ayette “O gün yer küre başka bir yer küreye dönüşür” der. İncil’de de “Ne mutlu yumuşak huyu olanlara ki onlar Dünya’yı miras alacaklar” der. Doğum öncesi çekilen sancılara benzetebiliriz şu an yaşananları. NASA’nın vurguladığı şeylerden biri de dünyaya bu kozmik ışınların çarpmasıyla insandaki DNA yapısının da ciddi biçimde etkileneceği. Hem elektrik hem enerji sistemi değişecek, belki de artık elektromanyetik dalgalarla çalışan bir teknolojiye sahip olacağız. Çift sarmallı DNA’mız 12 sarmal olacak. Dünya nasıl depremlerle kabuk değiştiriyorsa, insanlar da bu değişme sürecini yaşayacak. Herkes bu geçişi yapamayabilir, boyut atlamayabilir. Zor bir süreç olacak. İnsanlık tarihinin bugüne kadar karşı karşıya kaldığı en önemli süreç.

  Akşam Gazetesi Yazarı SERDAR TURGUT:

  Senaryoların çoğu gerçekleşmeye başladı bile...

  BU konudaki literatürün önemli bölümünü okudum. İnsanların görebilecekleri,
  yakın bir tarih olduğu için 2012 ile ilgili senaryolar çok ilgi çekiyor. Felaketlerin nasıl geleceğine ilişkin birçok senaryo var. Bunların olmayacağını söylemek yanlış olur çünkü çoğu olmaya başladı bile... Yalnız Maya takvimi konusunda bir noktada yanlış anlaşılma var. Maya 2012’de sonun geldiğini söylerken, ertesi sabah yeni bir dönemin başlayacağını da vurguluyor. Sadece sona odaklanırsak hatalı değerlendiririz. 2012’de inancın çok daha önemli olduğu, spiritüel düzeyde yeni ve güzel bir çağa geçeceğimizi düşünüyorum.

  Kıyamet 2012'nin yazarı ne diyor?
  LAWRENCE E. Joseph, 2012’nin belki felaket getireceğini ama büyük olasılıkla evvelce bilinmeyen bir şeyi ortaya çıkarıp, insanlık tarihinin şimdiye kadar yüzleşmediği bir seviyeye tanık olunacağını iddia ederken, bu iddiasını şu temellere dayandırıyor:
  1. Eski Maya takvimine göre 2012 yeni bir çağın başlangıcı.
  2. Dünya özellikle 2003’ten beri buzulların erimesi ve hızlı küresel ısınma tehdidiyle karşı karşıya. Güneş fizikçilerine göre Güneş hareketleri 2012’de rekor seviyeye ulaşacak.
  3. Güneş’teki bu fırtınalar Dünya’daki fırtınalarla bağlantılı.
  4. Dünya’nın manyetik yüzeyi, Güneş’ten gelen radyasyona karşı temel korunağımız, gittikçe küçülüyor. Kutup noktalarındaki koruma sıfırın altına düşmek üzere.
  5. Rusyalı jeofizikçilere göre Güneş sistemi yıldızlararası bir enerji bulutuna girdi, Dünya’yı bekleyen felaket 2010-2020 yılları arasında gerçekleşecek.
  6. Berkeley’li fizikçilere göre de bir mega felaketin eşiğindeyiz. Aynı bilim adamları 65 milyon yıl önceki büyük çarpışmayı da keşfetmişlerdi.
  7. Her 600 bin ila 700 bin yıl arasında faaliyete geçen Yellowstone süpervolkanı patlamaya hazırlanıyor.
  8. Doğu felsefesinin önde gelen inanışları 2012’nin son olacağını kabul ediyorlar.
  9. İncil’in bazı çevirilerinde de 2012’de Dünya’nın yok olacağı ileri sürülüyor.

  Kıyamet senaryolarının gerçeklik payı yok, şarlatanlık yapıyorlar!

  Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bil. Bölüm Başkanı Prof. Dr. ETHEM DERMAN:


  Kıyamet senaryolarını eskiden yobaz din adamları üretirdi, şimdi para kazanmak için şarlatanlık yapan açıkgözler üretiyor. Bu senaryolar üzerinden bir endüstri yaratıldı. Hiçbirine inanmayın, söylediklerini sakın dinlemeyin.

  İNSANOĞLUNUN beyninin ilginç çalışmasının bir sonucu da kıyamet senaryoları’dır. Bu kavramı insanlar çok severler. Ben küçükken kıyamet
  olduğunda Tarsus kentinin yılanlar tarafından, Adana kentinin de seller tarafından yok edileceği anlatılırdı. Yani sürekli olarak kıyamet senaryosu üretilirdi. Bunların kökeni o zamanlar yobaz din adamlarıydı. Günümüzde ise kıyamet senaryolarının kökeni maalesef üçkâğıtçı, şarlatan tiplerdir. Bunlar inançsız ama para kazanma hırsı ile hareket eden insanlardır. Açıkgözlerin her zaman cahil insanların cebindeki parayı almaları olasıdır. Yazarsın bir kitap, en çok satan kitap olur, bu saçma sapan kitabı okuyan cahil insanlar buna inanırlar ve arkadaşlarına da aldırırlar. Bu kitapta yazan konular doğru mu yanlış mı diye sorgulamazsan bu konuda bilim adamlarının söylediklerine kulak asmaz isen normal olarak cahilliğin de devam eder. Son zamanlarda bu açıkgözlerin sayısı arttığı için kıyamet senaryolarının sayısı da hızla artmakta. “Marduk gezegeni Dünya’ya çarpacak!”, “Güneş yüzeyinde o kadar şiddetli patlamalar olacak ki kıyamet kopacak!” veya “Foton Kuşağı’na giriyoruz dikkat! Kıyamet kopacak” gibi. Daha başkaları da var Dünya’ya bir astroid çarpacak, dinazorların 60 milyon yıl önce olduğu gibi öleceğiz, yani kıyamet kopacak. Bunların hiçbirinin gerçeklik payı yok, TV’lere çıkıp uzun uzun anlatan üçkâğıtçıları, onlara çanak tutan yapımcıları sakın dinlemeyin.

  Astrobiyolog Dr. DAVİD MORRİSON:

  2012 senaryoları evrenin en büyük asparagasıdır

  NASA Astronomical Society of Pacific Derneği bülteninden alıntıdır: ŞÜPHE yok ki eski uygarlıkların hazırladığı takvimler tarihçiler için çok ilginç araştırma alanlarıdır. Ancak bunların başlangıç ya da bitiş tarihlerini Dünya’nın doğma ya da yok olmasıyla ilişkilendirmek anlamsız. Benim masa takvimim de 2009 sonunda bitiyor ama kalkıp bunu ‘Dünya 2009 sonunda yok olacak’ şeklinde yorumlamıyorum. Daha da önemlisi, eski veya yeni, hiçbir takvim gelecekte belirli bir tarihte gezegenimize bir şeyler olacağını bize söyleyemez. Her 400.000 yılda bir yerkürede manyetik kutuplaşma olabiliyor ama bu hem dönüş istikametini değiştirmez hem de bir dahaki sefere en az birkaç bin yıl var. Üstelik yerküreyi imha özelliği de yok. 2012 filmi üstünden yaratılan kozmofobi bugüne kadar ki en büyük evren asparagaslarından. Ve bu fobinin etkisi maalesef uzun ömürlü olacak.
  haberturk.com

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  2012’de kıyamet kopacağına inananların dayanağı Maya takvimi.
  Ispanyollarin kendilerini bulup kesecegini onceden bilemiyen Mayalar,
  2012 de dunyanin yok olacagini nasil bilmisler?
  Bak su Allah cc nun isine.....

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Cinsiyet
  Kadın
  Mesaj
  3.036
  Rep Gücü
  68555
  2012 filminin fragmanını izledim. Hakikaten tırsıyor insan ama ben inanmıyorum bu kıyamet senaryolarına.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  Alıntı EFLAMOR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  2012 filminin fragmanını izledim. Hakikaten tırsıyor insan ama ben inanmıyorum bu kıyamet senaryolarına.
  Merhaba!

  Zaten inanmayin!
  KIYAMET ANSIZIN GELECEKTIR!
  Yani zamani bilinmiyecektir.
  ANSIZIN....

  7.187. Ne zaman gelip çatacak diye kıyamet saatini soruyorlar sana. De ki: "Ona ilişkin bilgi Rabbim katındadır. Onu, vakti geldiğinde belirginleştirecek olan yalnız O'dur. Göklere de yere de ağır gelmiştir o. O, size ansızın gelecektir, başka değil." Sen onu iyice biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: "O'na ilişkin bilgi Allah katındadır, fakat insanların çokları bilmiyorlar."
  ...Ona ilişkin bilgi Rabbim katındadır....
  ... O, size ansızın gelecektir, başka değil....

  7.188. De ki: "Ben kendi nefsime, Allah'ın dilediğinden başka ne bir yarar sağlayabilirim ne de bir zarar verebilirim. Eğer gaybı biliyor olsaydım iyilik ve güzelliği elbette çoğaltırdım. Bana kötülük dokunmamıştır bile. Ben, inanan bir topluluk için bir uyarıcı ve müjdeciden başkası değilim."
  ....Eğer gaybı biliyor olsaydım .....

  VE SEN BUNU BILENLERDEN OLDUN!
  ...fakat insanların çokları bilmiyorlar...

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Cinsiyet
  Kadın
  Mesaj
  3.036
  Rep Gücü
  68555
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba!

  Zaten inanmayin!
  KIYAMET ANSIZIN GELECEKTIR!
  Yani zamani bilinmiyecektir.
  ANSIZIN....

  7.187. Ne zaman gelip çatacak diye kıyamet saatini soruyorlar sana. De ki: "Ona ilişkin bilgi Rabbim katındadır. Onu, vakti geldiğinde belirginleştirecek olan yalnız O'dur. Göklere de yere de ağır gelmiştir o. O, size ansızın gelecektir, başka değil." Sen onu iyice biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: "O'na ilişkin bilgi Allah katındadır, fakat insanların çokları bilmiyorlar."
  ...Ona ilişkin bilgi Rabbim katındadır....
  ... O, size ansızın gelecektir, başka değil....

  7.188. De ki: "Ben kendi nefsime, Allah'ın dilediğinden başka ne bir yarar sağlayabilirim ne de bir zarar verebilirim. Eğer gaybı biliyor olsaydım iyilik ve güzelliği elbette çoğaltırdım. Bana kötülük dokunmamıştır bile. Ben, inanan bir topluluk için bir uyarıcı ve müjdeciden başkası değilim."
  ....Eğer gaybı biliyor olsaydım .....

  VE SEN BUNU BILENLERDEN OLDUN!
  ...fakat insanların çokları bilmiyorlar...

  Bu yazdıklarınızı bildiğim için inanmıyorum. Kıyamet gelecek diye haber verilseydi korkudan ölürdü çoğu insan.:)

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye Ribat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  350
  Rep Gücü
  6784
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba!
  Ispanyollarin kendilerini bulup kesecegini onceden bilemiyen Mayalar,
  2012 de dunyanin yok olacagini nasil bilmisler?
  Bak su Allah cc nun isine.....
  Evet bu konuya yapılabilecek en güzel ve en kestirme yorum bu.Mopsy benden önce yazmış,tebrik ederim :))

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Nerden
  Kadıköy
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  165
  Rep Gücü
  3534
  Devletlerin ve şarlatanların varlığını sürdürebilmesi için böyle yalanlara ihtiyacı vardır.
  Ayrıca bu yalan, gizemli örgütlerin de tezgahı olabilir. Ayrıca Mopsy'nin yorumu da çok mantıklı.

Benzer Konular

 1. Blog Temanızı Değiştirmeden Diğer temaları Deneyin
  YukseLL Tarafından Wordpress Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-04-2012, 05:14 PM
 2. Müşteri Hizmetleri...Lütfen tekrar deneyin..
  D€NiZ Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 29
  Son mesaj: 10-03-2009, 12:32 AM
 3. 50 soru bilginizi deneyin...
  jurgen Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 15-10-2008, 11:08 PM
 4. Buyrun birde bu firmayı deneyin bedava olanıda var
  wolta Tarafından Web Hosting Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-07-2007, 11:29 AM
 5. deneyin şaşıracaksınız
  karaca10 Tarafından windows (xp,vista) Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 07-04-2007, 02:48 AM
Yukarı Çık