Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Cinsiyet
  Kadın
  Mesaj
  3.036
  Rep Gücü
  68555

  Fethullah demokratları aslı yok belgesinden yediler içtiler!

  Fethullah demokratları aslı yok belgesinden yediler içtiler!

  Bu da böyle bir dönemdi; yenildi, içildi, konuşuldu, kerevetine çıkıldı. Hani Toros Dağları’nın yaylalarında göçerlik eden yörüklerin türküsü vardır; “Herkes yesin içsin... Aslı yok yaylasında davetimiz var bizim...” diye gider ve tatlı tatlı dalgasını geçer... Yüreği hep coşkulu Toros yörüğünün türküsündeki benzetme gibi Fethullah demokratları da “aslı yok belgesinden” yediler içtiler.

  Yeni demokrat türü.

  Şimdi çok moda!

  Adam iktidar olmuş.

  7 yıldır ülkeyi yönetiyor.

  İstese yasa çıkartır.

  Orduyu sivil denetime alır.

  Kimsenin de sesi çıkamaz.

  Ancak mağduru oynuyor.

  Hâlâ oradan besleniyor.

  Aslı yok belge sızdırıldı.

  Palavra meyvesini verdi.

  Gökten elmalar düştü.  ***


  Belgenin aslı nerede? Koca Türk Ordusu, askeri savcısıyla 12 gündür aradı, araştırdı; bulamadı. Emaneti götürdü sivil savcıya; “Ben aslını bulamadım, sen ara bul. Bu belge hangi amaçla üretildi, kimin tarafından üretildi, bu belge ile Türk ordusu hedef alındı mı? Bu aslı olmayan, orijinali bulunamayan belge; 80 yıllık süzme sızdırma derin devlet gazeteciliğinin yeni versiyonu olan taze gazeteye nasıl ve kimin tarafından, ne amaçla sızdırıldı, yakala...” diye devretti.

  Hukuk işliyor.

  Bunu anladık.

  Fakat şimdi ne olacak, bu kadarla mı kalacak? Ordu darbecilikten vazgeçmedi iddiasını yükselttiler. Bunu niçin yaptılar, bu belgeyi hangi rejisörün ve birinci adamın yönetiminde, sahte olarak kimler, ne amaçla hazırladı?

  Büyük plan neydi?

  Bu senaryo; Deniz Feneri davasının gelip iktidar partisine dayanmasının önünü kesmek için mi sahneye kondu? Halk bunu bilmek istiyor. O nedenle; rejisörün, birinci adamın bulunması ve senaryonun bütününün ortaya çıkması gerekiyor. Bu senaryonunun birinci adamı ile rejisörü bulunmazsa; “belge gerçekti, ordu gizledi” diyenlere, diyecek olanlara, dünden itibaren demeye başlayanlara cevap olacak ciddi adımı bir tek kişi atabilir.

  Bu kişi kim olabilir?

  Albay Dursun Çiçek olabilir.


  ***


  Sivil savcıya gider.

  Suç duyurusunda bulunur.

  Adımı kullandılar; imzamı aldılar, bilgisayar ort***** aktardılar; “andıç belgesi yazma” suçlamasıyla askerlik şerefimle oynadılar. Suç duyurusunda bulunuyorum: “Söz konusu belgeyi karargâh dışında hazırladığım iddialarını da araştırın istiyorum” diyebilir.

  Albay takipçisi olabilir.

  Kıytırık fotokopi belgenin Avukat Serdar Öztürk’ün bürosunda ele geçirilmesiyle gazeteye verilip basılması arasında geçen 5 günün üzerine gidilmesi keyfiyetini canlı tutabilir.

  Bu 5 günde neler oldu?

  Ne beklendi?

  Niçin beklendi?

  Kimler haberdar edildi, kimlerle bağlantı kuruldu, kimlerden öneri, taktik, akıl alındı, bulunsun diye ısrarcı olabilir. Avukat Serdar Öztürk’ün parmak izinin bu fotokopi belgede olmamasının “gerçeğin ortaya çıkması açısından” ne büyük önem taşıdığını da anlatır, takipçisi olabilir. Albayın, sivil savcıya gidip, “suç duyurusu yapması” Fethullahçı demokratlığın “sahte, suni, köpük mağduriyetler peydahlatıp ona sığınma” oyununu kökünden bozabilir.

  Mağduru oynamak bitmeli!

  Küflendi bu artistlik!

  Koktu bu ayaklar!

  Necati Doğru/ Gazetevatan

 2. #2
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  1.002
  Rep Gücü
  1278
  Bu iddialarada belge istermisiniz???

  Öcalan'ı Bir Mi Kurtardı?

  27 Haziran 2009 10:14Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün, Çevik Bir'in MİT'in hazırladığı suikastı Öcalan'a bildirdiği iddiasıyla ilgili sorguladığı iddia edildi...

  Çevik Bir'in Ergenekon savcısı Öz tarafından 'MİT'in hazırladığı suikasti gazeteye sızdırıp Öcalan'ı uyardı' suçlaması yüzünden sorgulandığı ileri sürüldü. MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Eymür, Ergenekon savcısına verdiği ifadede Çevik Bir'i Apo'ya düzenlenecek suikastı sızdırmakla suçluyor

  Genelkurmay eski 2. başkanı Çevik Bir'in Ergenekon savcısı Zekeriya Öz tarafından Mehmet Eymür'ün 17 Haziran 2008 tarihinde alınan ifadesindeki suçlamalar nedeniyle sorgulandığı ileri sürülüyor.

  'PKK'yı Ergenekon kurdu ve yönetiyor' iddialarını örtülü olarak yanıtlayan MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür, Abdullah Öcalan'a karşı hazırlanan suikastin gazeteye sızdırılarak engellendiğini söylemişti. Savcı Öz'ün, Çevik Bir'e bu suçlamanın doğru olup olmadığını sorduğu, Bir'in de “Bizimle bir alakası yok” cevabını verdiği ileri sürüldü. Çevik Bir'in sorgudan ayrılırken oldukça sakin bir görüntü vermeye çalışmasına karşın öğleden sonra ayrıldığı Adliye çıkışında gazetecilerin sorularına “İyi akşamlar” şeklinde karşılık vermesi sorgunun zorlu geçtiği yorumlarına neden oldu.

  Gazeteport'un derlemesine göre, Mehmet Eymür, hem polise hem de Zekeriya Öz'e verdiği ifadelerde Öcalan'a karşı yapılacak devlet operasyonunun engellendiğini dile getiriyor. Tansu Çiller'in özel çağrısıyla Sönmez Köksal döneminde MİT Özel İstihbarat biriminin başına getirilen Eymür, terör örgütü PKK'nın lideri durumundaki Abdullah Öcalan'a yapılacak suikastin çeşitli şekillerde PKK'ya sızdırıldığını, bunun sorumlusunun da Çevik Bir olduğunu açıkça anlatıyor.

  İLK TÜNEL SUİKASTI SIZDIRILDI

  Öcalan'ı öldürmek için birkaç yol denediklerini anlatan Mehmet Eymür ilk olarak Öcalan'ın Şam'da kaldığı yeri tespit ettiklerini, daha sonra da her gün gittiği Şam havalimanı yakınlarındaki Mahsun Korkmaz akademisine gittiğini anlatıyor. Önce Mahsun Korkmaz akademisinin altına tünel kazarak gitmek istediklerini, bunun için de özel birlik oluşturarak çalışma yaptıklarını ifade eden Eymür, ancak bu ekibin yaptığı çalışmanın sızdırılması üzerine vazgeçtiklerini belirtiyor.

  1 TON PATLAYICI DA NESİ?

  Daha sonra da Genelkurmay aracılığı ile Gölcük Donanma Komutanlığından suikastte kullanılmak üzere 1 ton patlayıcı alarak bir minibüs hazırladıklarını kaydeden Eymür, birkaç gün sonra da “Cumhuriyet gazetesinde MİT bir ton patlayıcıyı ne yapacak” haberi çıktığını bunun sorumlusunun da Genelkurmay 2. başkanı Çevik Bir olduğunu izah ediyor. Öcalan'ı yaklamak için MİT, Genelkurmay ve emniyet görevlilerinden özel bir birlik oluşturduklarını anlatan Eymür, ekibin çalışmaya başlayacağı zaman “Özel bir ekibin Suriye'ye gönderileceği” haberleri basında çıktığı için ekibin biribirine düştüğünü, emniyetten gelenlerin aradan çekildiklerini dile getiriyor. Eymür, Öcalan'a karşı hazırlanacak suikastin çok gizli olarak hazırlanmasına rağmen dinlemeye aldıkları yurtdışı telefonu ile Genelkurmay İstihbarat Başkanı tarafından Şam askeri ataşesine mesaj verilir şekilde iletildiğini açıkladı.

  ANA HEDEFİMİZ ÖCALANDI

  Eymür, Zekeriya Öz'e verdiği ifadede iddialarını şu şekilde sıraladı: Ana hedeflerimizden birisi de PKK'nın başı Abdullah Öcalan'dı. Görevi devraldığımda Bekaa'daki kampını kapatmış olan Öcalan'ın ne MİT'de ne de diğer güvenlik birimlerinde nerede olduğuna dair bir bilgi yoktu. Öcalan'ı Suriye'de öldürmek için büyük bir operasyon başlattık. Asker ve polisin de katılımıyla müşterek faaliyet grubu kurduk. Daha sonra Suriye'ye özel bir ekibin gönderildiğine dair basında haberler çıkınca polis aramızdan çekildi. Neticede bir minibüse yerleştirilmiş bir ton kadar C4 patlayıcıyla bir eylem planlandı. Ancak, araç planlandığı şekilde kampın önüne bırakılmadığı için eylem hedefine ulaşmadı.

  ÇEVİK BİR EKİBİNİ GERİ ÇEKTİ

  Bütün bu süreç içerisinde hem kendi teşkilatım içerisindeki bazı kişilerden hem de diğer bazı kurumlarda çalışan görevlilerin Öcalan'a yönelik bu faaliyeti sabote etmeye çalıştıklarına şahit oldum. Hatta Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, özel olarak kurduğumuz birlikteki elemanlarını geri çekti. Bu engellemelerin dış istihbarat servislerinin etkisindeki bazı görevlilerce yapıldığı kanaatini taşıyorum.


  Çolakkadı'ya suikast soruldu

  Ergenekon soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifadesi alınan Çevik Bir'e İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı'ya yönelik suikast girişimi planı da soruldu. Post modern darbenin yapıldığı 28 Şubat Süreci'nin en önemli aktörü dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, önceki gün Ergenekon soruşturması Savcısı Zekeriya Öz tarafından 5,5 saat sorgulandı. Bir'e İşçi Partili sanık Adnan Akfırat'ta ele geçen ancak uzun süredir araştırılan suikast planı soruldu. Suikast planının hedefinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı olduğu öğrenildi.

  PLANI İNKAR ETTİ

  Beş saati aşkın bir süre boyunca savcı Zekeriya Öz'e yaklaşık 50 sayfalık ifade veren Bir'in suikast planını ve hakkındaki diğer tüm iddiaları red ettiği kaydedildi. Ergenekon sanıklarıyla bağlantısı hakkında delillerin de kendisine gösterildiği Çevik Bir'in bunlara rağmen her şeyi inkar etmesi dikkat çekti. Bir'in ayrıca ifade sırasında çok rahat bir görüntü vermeye çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

  Ergenokan davasının birinci iddianamesinin sanığı İP'li Adnan Akfırat'ta ele geçen suikast planı araştırılmak üzere iddianame eklerine konulmadı. Uzun süre planı ve perde arkasını araştıran savcılar tüm detayları elde ettikten sonra Bir'in ifadesine başvurdu. Birinci iddianamede yer alan ve Adnan Akfırat'ta ele geçen belgeler arasında Çevik Bir ile Abdullah Öcalan'ın Osman Albay aracılığıyla görüştüğüne dair iddialar vardı.
  kaynak:Aktif Haber

 3. #3
  Tecrübeli Üye efyubideapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  3602
  ..Kıytırık fotokopi belgenin..
  Heh.. Beni güldürdün ya Allah da seni güldürsün nejati.. Kıytırık fotokopi belge he.. 28 Şubatta kıytırık tarikatlar meydandayken neredeydin ? Kıytırık şeyhler müridler fadimeler meydandayken, "kıytırık" haberler yayınlanırken nerelerdeydin ? Bir partinin kapatılması için "kıytırık" gazete haberleri boy boy gösterilirken ve bu "kıytırık" haberler davanın klasörüne bile girmişken nerelerdeydin nejati..? Yoksa bir tarafta sızıp kalmıştın da dünyadan haberin mi yoktu ..? Güldürdün beni nejati Allah da seni güldürsün..

Benzer Konular

 1. Merhaba kelimesinin aslı
  mopsy Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-01-2015, 07:19 AM
 2. İdamdan önce ne yediler?
  mopsy Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-03-2012, 09:56 AM
 3. Türkler'i pişirip yediler!
  bziya Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 06-08-2010, 10:02 PM
 4. Gol sevincini uzattılar Golü yediler
  YukseLL Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 25-02-2009, 10:00 PM
 5. Arkadaşlarını çiğ çiğ yediler
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-11-2008, 03:53 PM
Yukarı Çık