9. Sayfa, Toplam 16 BirinciBirinci ... 7891011 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 81 ile 90 Toplam: 157

Nasıl Ateist oldum

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumu Nasıl Ateist oldum Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> MEKSELİNA ´isimli üyeden Alıntı Anladım sen kendini Peygamberimizden üstün,birçokbu ilmi okumuş alimden daha alim,hani neredeyse Allah ile kendini bir tutuyorsun ...

 1. #81
  bursali68
  Misafir..

  Cevap: Nasıl Ateist oldum

  Alıntı MEKSELİNA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Anladım sen kendini Peygamberimizden üstün,birçokbu ilmi okumuş alimden daha alim,hani neredeyse Allah ile kendini bir tutuyorsun mesele anlaşılmıştır.Size iyi geceler sn.collection,mutluluk dolu öbür taraf diliyorum.Bu kadar bilmişlikle,bu kadar hakaretle,bu kadar neredeyse küfür ile diğer tarafta alacaklıların seni beklerken,bu kadar insanın vebalinden nasıl kurtulacaksın sen bizi bırak da onu düşün.Biz yanarız çıkarız.


  sayın bursalı yorum yazmak sizin benim herkesin en doğal hakkı ama
  peygamberden üstün hele hele haşa yaradandanla kendini bir tutuyorsun gibi bir cümleyi nasıl klavyeniz yazabildi hadi klavye yazdı diyelim . peki siz bunun vebalinden nasıl kurtulacaksınız
  ne olur bu tür cümleleri yazarken biraz daha düşünelim


  sakın yalnış anlaşılmasın tepkim sadece belirttiğim cümlelere idi
  Niçin mi o cümleleri yazdım Sn.MEKSELİNA sadece bir kaç örnek ;

  "15-05-2009, 02:06 PM
  İnsan olmanın hakikatinden haberiniz var mı acaba sayın kahve bahane ? İnsan demek , yaratıcısını idrak eden O'nun emirlerine riayet eden , O'na ve Resulüne şeksiz şüphesiz iman eden seçilmiş zatlara denir."Hakiki manada Halife seçilen insanlar onlardır.Diğerleri maalesef insan sınıfına girmiyor".İnananların kitabında bunların hayvandan daha aşağı olduğunu bildiriliyor.Dış görünüşü insan gibi gözükebilir ama ruhen insan olma yüceliğine haiz değildirler.

  Evet bize öğretilenler Rabbimiz tarafından , Efendimiz vasıtası ve varisleri vasıtası ile bize bildirilen ve öğretilen gerçeklerdir.Bu gerçeklere inanmanın şerefi , din cahillerinin , dinsizlerin , kendi akıllarına uymanın yanında kıyas dahi kabul etmez.Dolayısı ile islaha ihtiyacı olan kendisini yaratandan yüz çevirip , kendisi gibi mahluk olanların sözlerine itibar edenlerdir.

  Sizin inançsızlığınızı size öğreten ve size fısıldayan kimdir onu biliyormusunuz peki ? "
  .............................. ...
  "15-05-2009, 07:12 PM
  "Elbette insanım; çünkü Rabbimi inkar etmiyorum , Resulünü inkar etmiyorum ve bunu bütün fiilerimle tasdik ediyorum , amellerimle pekiştiriyorum.İbadetlerime dikkat ediyorum.Dinin emirleini çiğneyerek yok sayarak , nefsimin peşinde koşarak , her istediği yaparak munafıklık perdesi altında müslümanlık taslamıyorum."

  Diğerleri gibi kalbimde ibadet ve emre itaatsizlik varken ibadet etmeksizin , içi temizdir diyerek kendimi komik duruma düşürmüyorum.Kalbimin temizliğini Rabbimin emirlerine itaatte olduğunu , ruhun manevi temizliğinin ancak bu şekilde olduğunu biliyorum.

  Ve biliyorum ki ; Rabbimi ve Resulünü inkar edenlerin gideceği yer cehennem ateşinden başka bir yer değildir.Cehennem onlar için yaratılmıştır.Ve bu inkarcılar , kafirler şeytanın hizmetkarlarıdır....."
  .............................. ............
  Özellikle tırnak içlerine dikkat ediniz sn.MEKSELİN

  "Hakiki manada Halife seçilen insanlar onlardır.Diğerleri maalesef insan sınıfına girmiyor".

  Sn. MEKSELİNA " o diğerleri yani bizlere bakış açısı nedir insan olmadığına göre HAYVAN mıyız?Bunu teveccüh olarak mı algılamak gerek yoksa bu düşünceye tepki mi göstermek gerek.Herkes herkese hayvan demeye başlarsa ne olacak peki?

  "Elbette insanım; çünkü Rabbimi inkar etmiyorum , Resulünü inkar etmiyorum ve bunu bütün fiilerimle tasdik ediyorum , amellerimle pekiştiriyorum.İbadetlerime dikkat ediyorum.Dinin emirleini çiğneyerek yok sayarak , nefsimin peşinde koşarak , her istediği yaparak munafıklık perdesi altında müslümanlık taslamıyorum."

  Yukarıdakileri yapmayanlar ne oluyor aynı soruyu soruyorum.Yanıtını düşünüp cevaplayabilirsiniz isterseniz.

  Sağlıcakla kalınız.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
   

 3. #82
  - Çevrimdışı
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81914

  Cevap: Nasıl Ateist oldum

  Alıntı catpity´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  aforoz ettim seni hristiyanlıktan git başka din bul sosyalist :P


  Aforoz edemezsin neden mi ? çünkü hirstiyanlıkta bir din
  ama sosyalist ne onu ve nede diğer dinleri istemiyorum diyor
  onun için başka din seçemez ve aforoz edilemez ...

  --------Yeni Postalandı 08:39 PM ---------- Önce gonderilen mesaj at 08:33 PM ----------

  Alıntı güney´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sosyalist dostum bak bu kadar din i bütün seni düşünüyor bırak bugünü yarın yanacağın ateşin büyüklüğünü düşün düşünde kendine gel..
  ne bu ateistlik durumları...
  yada seç bir arkadaş beni "dinlere inanan yapın özellikle müslümanlığa" deki onlarda senin sayende (yani seni "müslüman olamaya" ikna ederek) "sevap " kazansınlar..
  hadi dostum bari bir iyilik yap ne kötü adamsın sen....:))))

  Canımsın
  ben sadece kendi adıma cvp yazacam
  ben dini bütün biri değilim . inanç hariç o kadar çok eksiğim varki anlatamam
  sadece kırıcı olmadan yorum yazmak istedim
  beni dini bütünlerle aynı kategoriye koyma canım
  nerde dini bütünlük nerde ben

 4. #83
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye erılgaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesaj
  180
  Rep Gücü
  1048

  Cevap: Nasıl Ateist oldum

  Mekselina arkadaşım yanlış anlaşıldıysam özür dilerim Dünyada hirıstıyan bir ailenin çocuğu müslüman olarak doğar misal olarak sosyalist bey için söyledim

 5. #84
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1460

  Cevap: Nasıl Ateist oldum

  Alıntı MEKSELİNA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aforoz edemezsin neden mi ? çünkü hirstiyanlıkta bir din
  ama sosyalist ne onu ve nede diğer dinleri istemiyorum diyor
  onun için başka din seçemez ve aforoz edilemez ...
  Sevgili Mekselina ; siz çok ama çok iyi biliyorsunuz ki Allahü Teala bazı vasıflara haiz olan mesela iman etmeyen , dini islama uymayan, küfründe inad eden mahlukatı hayvandan daha aşağı olduğunu bizzat kendisi bildiriyor.BİZDE BU BİLGİYİ NAKLEDİYORUZ.

  Yani kimin hangi amel ile ne olduğunu SAHİBİMİZ bildiriyor.Biz aklımızdan uydurmuyoruz yani.Hatta bu güruhun hayvandan daha aşağı olduğunu bildiriyor , çünkü hayvanlar hen an kendi dillerinde Rablerini tesbih etmektedirler.Dolayısı ile Allahü Teala'nın bu ith***** ( hayvandan daha aşağıdırlar ) muhatap olmayı nefislerine yediremiyenler İNSAN olmanın hangi yollardan geçtiğini öğrenmek zorundadırlar.Arif olan anlar.

  Size bunu neden yazdım diye aklınıza gelecek olursa onu da paylaşayım ; sohbetimiz nefislerine yenik düşenlere de bir düşünme payı çıkarır diye yazdım.Biliyorum ki siz firaset sahibi aklı selim insansınız.Aklı sakim olanlar saldırı ve anlayışsızlıklarına devam edecek olduğundan, düşüncelerimi sizin aracılığınız ile bildirmek istedim.

 6. #85
  - Çevrimdışı
  Üyecik Yarenimm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  23
  Rep Gücü
  62

  Cevap: Nasıl Ateist oldum

  Merhaba öncelikle ne olur iseniz olun hangi düsüncede olur iseniz olsun.Önemli olan düsüncelere saygiyi bilmek saygi göstermek.Bu Atesit olsun humanist olsun benim icin insan olsun ama sözde deil özde tabiki..Kimseyi dini ile yarigilmak ne bana nede bir baskasina düsmez....

  Saygilar..........

 7. #86
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  43

  Cevap: Nasıl Ateist oldum

  "görelilik" diye antik çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren bir felsefe vardır. Temel olarak buna göre "kesin" yoktur. İnanç konusuna bu bakımdan yaklaşırsak kesin doğruların olmadığı bir dünyada hangi dinsel ya da diğer kural sisteminin varlığından söz edilebilir.. Kur'an bir takım doğrular, iyi veya sakınılması gereken davranışlar ortaya sürer. Peki iyi, kötü; doğru, yanlış nedir? Neye göre iyi neye göre kötü olarak yargılanır bir davranış? Bu konuda hiçbir dini sistem (kişi temelli dinler hariç) kesinlik belirtememiştir. Bu da tanrı veya inanılacak olgunun bir dogma veya sözüm ona doğru olduğunu gösterir. ateist arkadaşlarımı destekliyorum.... antitez sunacak arkadaş veya bana kesin olan bir şey gösterecek olan biri olursa onun tezine inanmaya hazırım...

 8. #87
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Rep Gücü
  33022
  bende nasıl müslüman oldum die bi başlık açayım dedim sona boş ver buraya yazayım die karar verdim efemm..
  cahiliye dönemimde komünist bir arkadaşımdan yasak bir kitap almış okuyordum efem .bir cümle şöyleydi;uzayada çıkıldı tanrının ayak izine rastlanmadı.
  e çüş yani !...dedim efem.dünyamız uzayın bir parçası değil mi.dünyamızın içindekileri bırak kendi bedenimize,iç alemimize baksak gene anlarız bir Allah olduğunu.
  gözümüze gördüren biz miyiz,kalbimizi çalıştıran durduran biz miyiz,hangi tabiat icad edebilir böyle mükemmel duyulara,organlara sahip varlıkları.
  evrimmiş pehhh. geçiniz efemmm. o masallar eski insanları kandırıyodu. bilim ilerledi mikropların midesini barsanı incelicez nerdeyse.anne karnında hangi hücremizin beyni hangisinin barsağı oluşturacağını biz mi hesapladık,anamız mı marş marş dedi hücrelere...

  neyse efem sona islamı araştırdık.tabi müslüman toplumda yaşamaktan dolayı bir alt yapı var ama geleneksel işte. o kitap,bu kitap derken maneviyata merak sardık.
  vede anladık ki kuranında belirttiği gibi "Kurana ancak temizler dokunabilir"yani anlamak kuru okumayla olmaz.aslında çoban bile okusa kendince bişiler anlar ama derununa vakıf olamaz.benliğinden arınmayan insan onu anlayamaz.
  sn sosyalist size gönderme yok yanlış anlamayın müslümanlardan bile kuranı doğru anlayan az...bizde henüz ihlas suresiylefatihave bir kaç ayet öğrenebildik nacizane.ama öğrendiğim şey dünya kütüphanelerinde yok.çünkü dile getirilebilecek ,yazılıp okunacak bişi değil.umarım Rabbim daha fazlasınıda açar gönüllerimize..
  selametle efemm.

 9. #88
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye sahrabetis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Aslen Gürcistan ama ANkara'da yaşıyorum
  Yaş
  40
  Mesaj
  1.325
  Rep Gücü
  19339
  İnanıp inanmamak bir seçim meselesidir ve ateizm de sizin tercihiniz olmuş. Gayet normal asıl benim anlamadığım şey şu : şu ana kadar inanmayan kaç arkadaşım oldu ise hepsinin geçmişinde bir kuran kursu eğitimi var ve bu benim aklımı fazlası ile kurcalıyor . Dini öğreteceğiz diye uğraşırken acaba bilinçsiz kişiler insanları dinden mi soğutuyorlar ?

 10. #89
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.712
  Rep Gücü
  28877
  Alıntı RABİA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sahi,sosyalist,bu kadar açık ve netken yaratıcının varlığı nasıl ateist oldun...?

  ''öldükten sonrasını inkar etmesine rağmen'' .........bunun rağmeni,ötesi yok...her kafirin kafir sıfatı taşıması gerekmez,sayın yavuz34.

  İnsanları sevdiğini söyleyip, insanı yaradanı sevmemek...????????
  kendi içinde çelişiyor tüm inkarcılar...
  İşte ateistler ve dini kesim arasındaki fark burada yatıyor. iyi bir insan olabilmek için inanmanın şart olduğunu düşünüyorsunuz. ( ki bir çok haberde allah korkusunun, sevgisinin yetmediğini gördük) Kimse için değil sırf insan olduğu için insana, hayvana, doğaya karşı sorumlu olmak, ne güzel bir duygudur.

  Evettt, hatice teyzeye de yardım ettim mi bir kazandan daha kurtuldum.

 11. #90
  - Çevrimdışı
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81914
  Alıntı sahrabetis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  İnanıp inanmamak bir seçim meselesidir ve ateizm de sizin tercihiniz olmuş. Gayet normal asıl benim anlamadığım şey şu : şu ana kadar inanmayan kaç arkadaşım oldu ise hepsinin geçmişinde bir kuran kursu eğitimi var ve bu benim aklımı fazlası ile kurcalıyor . Dini öğreteceğiz diye uğraşırken acaba bilinçsiz kişiler insanları dinden mi soğutuyorlar ?
  Canımsın çok haklıısn artı ailenin baskısı ön planda

  mesela bizim ailede din ,inanç konusu hep vardır.
  özelliklede annem ikindi çayını içerken bu konuyu bizlere açar ve anlatır hatta soru cevap şekilene dönüşür bazen konu

  ama asla örtünmemiz için baskı yapmadılar ne annem nede babam eğer yapsalardı sanırım bizde soğurduk.

9. Sayfa, Toplam 16 BirinciBirinci ... 7891011 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Nasil Ateist Oldum?
  lordhan Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 57
  Son mesaj: 09-05-2016, 12:22 PM
 2. Nasıl Zengin Oldum?
  Venhar Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 16-04-2010, 10:14 PM
 3. ateist nasıl olunur?
  peniel Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 04-01-2010, 01:47 AM
 4. Nasıl Aşık Olunmaz! Oldum Oradan Biliyorum!
  Kadim Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-09-2009, 09:11 PM
 5. Yorum: 1
  Son mesaj: 22-09-2009, 01:19 PM
Yukarı Çık