Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Taraf Gazetesi’nden Neşe Düzel’e çarpıcı açıklamalarda bulundu

İşte röportajın bazı bölümleri…

28 Şubat sonrası darbe planlarında hep Ahmet Necdet Sezer cumhurbaşkanıydı. Bu boyut araştırılacaktır. Kimseyi suçlamıyorum ama İtalya’da 1 numara cumhurbaşkanı çıktı.

-İçerisi mesajlaşıyor. Bazı komutanlar ‘Veli Küçük de kim onu tanımıyoruz’ dediler. Bu açıklamadan sonra eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’nın ses kayıtları ortalığa düştü.

-İlker Başbuğ demokrasi ve özgürlüklerden söz etti ancak konuşurken sağında Karadayı, solunda Kıvrıkoğlu vardı. Bunlar eski paşa ama ikisiyle de ilgili bazı ‘şeyler’ var. Dikkat edilmeli.

-Sadece bizde ve Almanya’da Gladio kaldı. İkisi arasında ciddi paslaşma var. Bazı kişilerin gizli servis ilişkileri çıkabilir.

-Ergenekon’un beyni bir kurul. O, ‘bir numarayı atıyor. Dalan ve Çömez gelince siyasi ayak ve kurul netleşir. Daha çok dalga olur.

-Her yerde Gladio aşırı sağcıları kullanır. Sadece bizim Ergenekon dört eğilimden oluşuyor. Aşırı sağı, solu, Kürtçüleri, İslamcıları kullanıyor.

-Emekli generallerin belgeleri vahim. Onun şimdi gizli tanık olduğu iddiası var. Bir general de gizli tanık olduysa iş bitmiştir.
haber3