3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 21 Toplam: 21

Sosyalizmde Kadının Kazanımları

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Vip Salonu Forumunda Bulunan Sosyalizmde Kadının Kazanımları Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Kainatın düzeni maalesef EMPERYALİZM dir kanaatımca.Büyük olan yaşamını ve büyüklüğünü muhafaza edebilmek için küçüğü yaşatmaz.Aksi halde kendisi yok olur. Bunun ...

 1. #21
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Sosyalizmde Kadının Kazanımları

  Kainatın düzeni maalesef EMPERYALİZM dir kanaatımca.Büyük olan yaşamını ve büyüklüğünü muhafaza edebilmek için küçüğü yaşatmaz.Aksi halde kendisi yok olur. Bunun önüne geçilebilmesinin tek yolu büyüğün yeterince tok olması gerekir.Bu yüzden Emperyalizim bir İdeoloji değildir. Sosyalizim ise Yine İnsan fıtratında mevcut Olan ADALET duygusudur.Ve insanın sınırsız sevgisinin bir ürünüdür.Sosyalizim sadece Marksın Bilimsel sosyalizmide değildir. Bir çok düşünürün düşüncesine göre değişir.Ama nereye kadar bu aşkın sonu?:)))
  Çünkü insan Varlığını tehdit eden tehlike karşısında Emperyalistleşir çoğu zaman istisnai hallerde büyük fedakarlığa katlanabilir.Herkese iş verelim herkes Devletin bir mamuru bir işçisi olsun İnsanlar parasızlıktan sokaklara atılmasın bunlar çok güzel düşüncelerdir.AMA HERKESE İŞ VE ÜCRET VEREREK HAYATLARI GARANTİ ALTINA ALABİLMEK İÇİN YA NÜFUSUN ÇOK AZ OLMASI YADA DEVLETİN ÇOK ZENGİN OLMASI GEREKİR.Devletin zenginliği ise ürttiğini satabilmesi ile mümkündür.Satamadığında ise O ZAMAN TEK YOL KALIR EMPERYALİZM!DERHAL MUAZZAM ORDUSUNU İŞGALE GÖNDERİR.Bunu yapmadığında Rejimide herşeyide iflas etmeye mahkumdur.
  Ama benim sosyalizimle ilgili kafama takılan tek soru var:
  ACABA SSCB SINIRLARI DÜNYAYA KAPALI UTANÇ DUVARLARI OLMAYAN HÜR BİR SİSTEMLE BERABER SAVAŞA YÖNELİK ÜRETİM YERİNE LÜKS VE TÜKETİME YÖNELİK ÜRETİM YAPABİLSEYDİ VE KALİTELİ ÜRETİPTE BUNUNDA PAZARLAMASINI SAĞLAYARAK SATIP ZENGİNLEŞSE İDİ DURUM NASIL OLURDU?Sosyalistlerinde artık bu bakımdan ileriye dönük düşünmeleri gerekir kanaatımca. Ayrıyeten Kadınların sosyalist ülkelerde çokluk bakımından tahsil yapabilmiş olmaları hiç bir zaman Sosyalizmin REKLAMI olamaz.Hizmet pazarlamasındada önemli olan HİZMETİN KALİTESİDİR. Çinin iki yıllık doktoru? SSCB nin İnşaat mühendisi Kapitalist bir ülkelerde ancak Hastabakıcı yada Usta bile olamazlar.Buğün elan Eski Sovyet Cumhuriyetlerinin İnşaatını yapan TÜRK MÜHENDİSLİK FİRMALARIDIR. Ki Türk Mühendisleride bir Almanyaya Bir ABD ye göre çok çok düşüktür.Sonra maalesef Kadının eğitim ve öğretiminin düşüklüğü İslam ülkelerinde mevzubahisti. Bu eski, bir İsmaili yahudi geleneğidir.Kadın çalışmaz ve arıbeyi gibi evinde oturur.Ama bu gelenekte artık Bizzat mütedeyyin çevrelerce rafa atılmıştır. İşte Fetullah Gülenin önderliğinde kurulan Çağdaş eğitim okulları buyrun.Soğuk savaşın Kapitalist ülkelerininde Kadınları çok daha kaliteli ve sayıca Sosyalizme yakındılar.Bu asla bir baz olamaz.Selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (15-03-2009 Saat 04:16 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Kadının bir tek adı var!
  mopsy Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-03-2012, 10:36 AM
 2. Sosyalizmde Eşitlik
  SOSYALİST Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 02-11-2010, 02:20 AM
 3. Kadının Adı...
  mopsy Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-08-2010, 08:34 AM
 4. Kur'an'da kadının yonetıcısı var mı?
  mopsy Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-05-2009, 06:56 PM
 5. Kadının İmameti
  guzin_abla Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-04-2008, 02:59 AM
Yukarı Çık