5. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 345
Gösterilen sonuçlar: 41 ile 50 Toplam: 50
 1. #41
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Alıntı M ü e l l i f...´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sizin vatanınızı sevdiğinize inanmıyorum.
  Sebebine gelince; Kendisini bilmediğiniz okumadığınız kişi hakkında iftiravarı serdi kelam edip ve o tanımadığınız kişiyi vatanını sevmes , çizgisinden gitmeye çalışanları vatan haini olarak belleme gafletinde olmanızdır. Buda nerden çıktı yiyecek olursan bende derim; Bak arkadaşım ben senden daha çok bu vatanı ve bu vatanın evladlarını seviyorum, çünkü senden daha çok vatana hizmet ettiğime inanıyor, ve senden daha çok nesli ati ye göl gülistanlık bir miras bırakmaya çalışıyorum. Hal böyle olunca beni karalamaya çalışmakla , gerçeğin yanından geçmeyen iftiralar atmakla bir şey kazanamazsın. Eğer vatan severlik iddianda doğru üzeri olduğuna inanıyorsan, o atıp tuttuğun kişiler hakkında sağlam bir araştırmaya girersin. Şunuda bir haşiye olarak dişeyim zihnine; hakaret olarak anladığın ve algıladığın sert tabirlerimin kilometreler yapması , Beni o sert tabirleri istimal etmeye sevk eden o saiklerin ve senin hakkımızdaki yalan dolan ve iftiralarının metreleri yanında santim kalır, ve sizin atıp tuttuğunuz gerşek dışı vehimlerin hakaretin metrajı dünyanın yarı çapını geride bırakacak ölçekte olduğunu da bilmeni isterim.

  Neyse kardeşim, fazla uzatmadan , bir mesaj dan önce istediğim bir isteğimi yine istiyorum.
  Hani şu radyodaki '' cın '' iftirasının kağıdını istemiştim. Mümkünse ehli dikkate göstermeni istiyorum bu iddianı. '' Kısaca değineyim'' dediğin söz tamamen fos ve iftira. Varsa kaynağından göstermeni istiyorum. Ama rica ediyorum mezhep tanımazların semtinde neşriyatı yapılmış bir belge olmasın. Çünkü onlar virgülüne kadar iftira olduğu için meramımız için yeterli olmıyacaktır.

  Sathı arz bir mescit, Mekke bir mihrap, Medine bir mimberdir. Peygamberimiz (A.S.V ) bütün ehli imana imam, bütün enbiyaya reis, bütün evliyaya seyyid.. bir halkai nuranıyeye hatip olduğu için istiyen istediği yerde secde etmeye serbesttir, bu internet ortamı sathı arzdan bir yer olduğu için secde için bir sıkıntı arz etmiyecektir, zira imamı belli dir.
  Dikkat edilecek tek nokta necis olan yerlerde secdenin edilmemesidir. İnternetteki sayfa necis değilse neden secde edilmesin ? Ne dersin ??? Hiç secde etmemekten iyi değilmi ?

  Bitirmeden önce şu '' radyodaki cin'' olayını bir kez daha hatırlatayım ehemmiyetine binaen ..., yıllardır okuduğum o külliyatta görmediklerimi görmüş olacam.. Aklıma geldi de .. iki sayfayı bir defamı çevirdim yıllarca... acaba ?? Neyse yakında öğreneceğiz nasıl olsa. bekliyorum.
  Benim bu konuya müdahil olma sebebim sizin etmiş olduğunuz hakaret hususunda idi fakat konuyu ısrarla kaygan zemine çekme eğilimindesiniz o halde sizi piste davet ediyorum..Konuyu dallandırıp budaklandırmak sizin profesyonel uğraşınız ısrarla Said'e abanıyor hakaret dolu metninizi örnek teşkil edecek biçimde methediyorsunuz..Sabıkalı bir geçmişim olduğu ve mimlenmiş biri olarak kelimelerimin tahrip gücünü minumumda tutmaya çalıştım sizin amiyane tabirlerinize karşı şunu bilinki dolmuşa gelecek adam değilim..Benim daha evvelden böyle bir handikapım olduğunu için mücadeleye her zaman 1-0 mağlup başlıyorum bu nedenle mümkün mertebe kendimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum..Siz bundan paye çıkarmaya çalışıyorsunuz..Cami yıkılsada mihrap yerinde duruyor..Kendi gücümü gayet iyi biliyorum ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriyorum sizin teşkil ettiğiniz kalıplaşmış lisanınıza karşı..

  Sizin doğaüstü güçlerinizmi var veya gaipten seslermi işitiyorsunuz başkasının secdeye yatıp yatmadığını bilecek..Bu sizi ilgilendirmez bu Allah ile kul arasındaki bir şey sizin gibi inanç konularını sempati toplamak için bir araç ve sov malzemesi olarak kullanmıyorum..Benim lütfetmiş olduğum afilli kelimeler pek hoşunuza gitmiş olacakki melez versiyonu ile yanıt veriyorsunuz yerinizde olsam farklı bir arayış içine girer yada haznenizdeki boşluğu doldurmak ile meşgul olurdum..Şu deli said meselesine değinmemi istemişsin ve kaynak istemişsin Google elinin altında duruyor "deli said "veya "radyoda cin var "diye aratman kafi gelecektir sayısız sitede ve kişisel bloglarında insanlar bu konuyu enine boyuna işlemişler..İftira atmak sizin işiniz bir şeyi ne kadar okursanız okuyun insan neye inanırsa ona riayet eder kaldıki malum sayfayı onikikerede çevirseniz görmek istediğiniz şeyleri görmüşsünüz ayrıca radyoda cin var diyen deli saidin Risal-e Nur'unda bu tabirin geçtiğini söylemedim onun bu tabiri kullandığını söyledim görmek ve duymak iki farklı şeydir bilmem anlatabildimmi..!Siz işinize nasıl geliyorsa öyle anlamlar çıkarıyorsunuz..

  Şunuda sahsına bildirmekte fayda var benim Vatansever'liğimin yanına yaklaşacak adam değilsin sebebine gelince bölünmez bütünlüğümüze sembolize ettiğim için.. Vatanıma kasteden din istismarcısı adamların hangi çizgide gittiğini gayet iyi biliyoruz bu vatanı kime borçluyuz sen önce onun yanıtını ver..!Zik zak çizmeden tabii..Kuran'a alternatif gören bir zihniyeti kesinlikle araştırmaya kalkıp değerli zamanımı boşa tüketmem..Deli said ve yazdıkları zırvalıklar bir misyonun parçası olmakla beraber yapılan propagandaları ile misyonerliğe hizmet ettiğinin bir kanıtıdır..

 2. #42
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Benim bu konuya müdahil olma sebebim sizin etmiş olduğunuz hakaret hususunda idi fakat konuyu ısrarla kaygan zemine çekme eğilimindesiniz o halde sizi piste davet ediyorum..Konuyu dallandırıp budaklandırmak sizin profesyonel uğraşınız ısrarla Said'e abanıyor hakaret dolu metninizi örnek teşkil edecek biçimde methediyorsunuz..Sabıkalı bir geçmişim olduğu ve mimlenmiş biri olarak kelimelerimin tahrip gücünü minumumda tutmaya çalıştım sizin amiyane tabirlerinize karşı şunu bilinki dolmuşa gelecek adam değilim..Benim daha evvelden böyle bir handikapım olduğunu için mücadeleye her zaman 1-0 mağlup başlıyorum bu nedenle mümkün mertebe kendimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum..Siz bundan paye çıkarmaya çalışıyorsunuz..Cami yıkılsada mihrap yerinde duruyor..Kendi gücümü gayet iyi biliyorum ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriyorum sizin teşkil ettiğiniz kalıplaşmış lisanınıza karşı..
  Sahi çok merak ettim. insan biryerde istenmeyen birisi olarak ilan olunduktan sonra ve hatta ,(......... o kelileri yazmıyorum bazı durumlardan dolayı ) hakarete uğradığını bildiği bir yere gidermi ? Yada '' geçerken bi uğrıyayım dedim '' gibi bir maraza müptela olurmu ? bu hal kişilik noktasında hayra alamet değildir bilesin. Ben şahsen uğramam '' ne kadar yüzsüzsün '' denilen yere. Sizi şimdi daha iyi anlıyorum. Meseleye bu yönüyle baktığımda seviyemde olmayan ve asla olmıyacak birisi ile laf gevezeliğine girmem. Bilmem anlatabildimmi? Bu özelliklerini bildikten ve söyledikten sonra eğer ders çıkartılmayacaksan, seninle kelam etmek '' abes ile iştigal '' olur. Ringe davetine icabet etmiyecem, zira ben seni gayet iyi anladığım halde sen beni anlamakta güçlük çekecekve kelimenin manasına bile vakıf olmadan cevap yazacaksın. Birde yanımda değeri çok olan bir iki arkadaşımın hatırına icabet etmiyecem ve o kalbi selimi rencide etmiyecem, sadece şu sana yazılan 24 yaş ...ve çocuk hikayelerin arka kapağında boluna 1 ytl lik kitap reklamını sana hatırlatırım. Bunun ne demek olduğunu sen çok iyi bilirsin. Nazarımdaki ağırlığın ve dolayısıyla rigdeki hükmün bundan öte bir şey ifade etmiyeceğini bilmeni isterim.


  Sizin doğaüstü güçlerinizmi var veya gaipten seslermi işitiyorsunuz başkasının secdeye yatıp yatmadığını bilecek..Bu sizi ilgilendirmez bu Allah ile kul arasındaki bir şey sizin gibi inanç konularını sempati toplamak için bir araç ve sov malzemesi olarak
  Bu cümleniz aslında beni ne kadar iyi tanıyıp misyonumla ilgili ne kadar sağlıklı bir bilgiye sahip olduğunuzu gösteriyor. Yani Yeni bir iftira kokusu veriyor düşüncem olmayan şu satırların.
  kullanmıyorum..Benim lütfetmiş olduğum afilli kelimeler pek hoşunuza gitmiş olacakki melez versiyonu ile yanıt veriyorsunuz yerinizde olsam farklı bir arayış içine girer yada haznenizdeki boşluğu doldurmak ile meşgul olurdum..Şu deli said meselesine değinmemi istemişsin ve kaynak istemişsin Google elinin altında duruyor "deli said "veya "radyoda cin var "diye aratman kafi gelecektir sayısız sitede ve kişisel bloglarında insanlar bu konuyu enine boyuna işlemişler..İftira atmak sizin işiniz bir şeyi ne kadar okursanız okuyun insan neye inanırsa ona riayet eder kaldıki malum sayfayı onikikerede çevirseniz görmek istediğiniz şeyleri görmüşsünüz ayrıca radyoda cin var diyen deli saidin Risal-e Nur'unda bu tabirin geçtiğini söylemedim onun bu tabiri kullandığını söyledim görmek ve duymak iki farklı şeydir bilmem anlatabildimmi..!Siz işinize nasıl geliyorsa öyle anlamlar çıkarıyorsunuz..
  Bence konuşma dersi vereceğine, kullanılacak kelimelerin renglerini bir kenara bırakıp altında ezildiğin şu radyo olayına gerçek bir cevap ver mertce. Hem Külliyatta olmadığını söylüyor, hemde o sözleri söylemiş iftirasına devam ediyor olman aslında ne kadar doğru konuşmadığını gösteriyor. Yine bekliyorum cevabını... Dedimya mezhep tanımazların naşırı efkarlarından başka bir kaynak ile gelmen muteber olup kale alınacaktır hakikat tarafından.
  Şunuda sahsına bildirmekte fayda var benim Vatansever'liğimin yanına yaklaşacak adam değilsin sebebine gelince bölünmez bütünlüğümüze sembolize ettiğim için.. Vatanıma kasteden din istismarcısı adamların hangi çizgide gittiğini gayet iyi biliyoruz bu vatanı kime borçluyuz sen önce onun yanıtını ver..!Zik zak çizmeden tabii..Kuran'a alternatif gören bir zihniyeti kesinlikle araştırmaya kalkıp değerli zamanımı boşa tüketmem..Deli said ve yazdıkları zırvalıklar bir misyonun parçası olmakla beraber yapılan propagandaları ile misyonerliğe hizmet ettiğinin bir kanıtıdır..
  Vatana hizmet ve sevgi bu dediklerin ise , ben vatan haini olmayı tercih ederim. Çünkü senin yaptıkların ve söylediklerin iftira , .çamur, doğrudan yoksun zırvalardan başka bir şey değildir. Hala bekliyorum bir tane doğrunu...'' Kurana alternafif '' sözün asıl gafletini gösteriyor. Aslında gaflette olan birisiyle hasbihal etmek ehli aklın karı değildir, ve kat-ı mukaleme şart olur. Size sukut, bana üsbut şart oldu.
  Konu M ü e l l i f... tarafından (16-01-2009 Saat 07:29 PM ) değiştirilmiştir.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 3. #43
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Alıntı M ü e l l i f...´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sahi çok merak ettim. insan biryerde istenmeyen birisi olarak ilan olunduktan sonra ve hatta ,(......... o kelileri yazmıyorum bazı durumlardan dolayı ) hakarete uğradığını bildiği bir yere gidermi ? Yada '' geçerken bi uğrıyayım dedim '' gibi bir maraza müptela olurmu ? bu hal kişilik noktasında hayra alamet değildir bilesin. Ben şahsen uğramam '' ne kadar yüzsüzsün '' denilen yere. Sizi şimdi daha iyi anlıyorum. Meseleye bu yönüyle baktığımda seviyemde olmayan ve asla olmıyacak birisi ile laf gevezeliğine girmem. Bilmem anlatabildimmi? Bu özelliklerini bildikten ve söyledikten sonra eğer ders çıkartılmayacaksan, seninle kelam etmek '' abes ile iştigal '' olur. Ringe davetine icabet etmiyecem, zira ben seni gayet iyi anladığım halde sen beni anlamakta güçlük çekecekve kelimenin manasına bile vakıf olmadan cevap yazacaksın. Birde yanımda değeri çok olan bir iki arkadaşımın hatırına icabet etmiyecem ve o kalbi selimi rencide etmiyecem, sadece şu sana yazılan 24 yaş ...ve çocuk hikayelerin arka kapağında boluna 1 ytl lik kitap reklamını sana hatırlatırım. Bunun ne demek olduğunu sen çok iyi bilirsin. Nazarımdaki ağırlığın ve dolayısıyla rigdeki hükmün bundan öte bir şey ifade etmiyeceğini bilmeni isterim.  Bu cümleniz aslında beni ne kadar iyi tanıyıp misyonumla ilgili ne kadar sağlıklı bir bilgiye sahip olduğunuzu gösteriyor. Yani Yeni bir iftira kokusu veriyor düşüncem olmayan şu satırların.

  Bence konuşma dersi vereceğine, kullanılacak kelimelerin renglerini bir kenara bırakıp altında ezildiğin şu radyo olayına gerçek bir cevap ver mertce. Hem Külliyatta olmadığını söylüyor, hemde o sözleri söylemiş iftirasına devam ediyor olman aslında ne kadar doğru konuşmadığını gösteriyor. Yine bekliyorum cevabını... Dedimya mezhep tanımazların naşırı efkarlarından başka bir kaynak ile gelmen muteber olup kale alınacaktır hakikat tarafından.

  Vatana hizmet ve sevgi bu dediklerin ise , ben vatan haini olmayı tercih ederim. Çünkü senin yaptıkların ve söylediklerin iftira , .çamur, doğrudan yoksun zırvalardan başka bir şey değildir. Hala bekliyorum bir tane doğrunu...'' Kurana alternafif '' sözün asıl gafletini gösteriyor. Aslında gaflette olan birisiyle hasbihal etmek ehli aklın karı değildir, ve kat-ı mukaleme şart olur. Size sukut, bana üsbut şart oldu.
  Senden beklentim bu yönde idi ne kadar nahoş bir adam olduğunu tescilledin aklın sıra belden aşağı vurmaya çalıştın ama beni bu şekilde ekarte edemeyeceğini bilmelisin pes etmeyeceğimide..Ucuz polemiklerin beni yıptaratamaz ama senin ne denli ucuz bir kişiliğin olduğunu cevabını veremediğin konuların altında sinip kaldığını anlatmama gerek yok..Benim geçmişimden sana ne seni dürten bir şeymi var..!Senin şu başkasının ağzından konuşma huyuna değinelim biraz üretemiyorsunuz ama ha bire tüketiyorsun bahsettiğin konu üzerinden cevap vermen içine düştüğün acizane durumun göstergesi..Örnek gösterdiğin başkası tarafından yazılan mesajına ithafen dergi sürekli okunan bir şey ve değeri var maddi,manevi ama sen umumi tuvaletlerde bir şeylerin silindiği ucuz bir tuvalet kağıdısın üstüne çekilen bir sifonda eriyip kanalizasyona karışan bir kağıt parçasından ibaretsin..İşin gücün yemek,içmek ve kanalizasyonu tıkamak tüketmekten başka yaptığın iş yok..Senin hakaret dolu kelimelerine karşı az bile söylediğimi düşünüyorum verilecek kararında canımı acıtmayacağını bilmeni isterim senin gibi çirkef yüzünü gösterenlere karşı hep mücadele içinde oldum olmayada devam edecem..

  Verecek cevap bulamadığın için eski defterleri kurcalamışsın altında ezildiğin ismimi imha edebilmek için giriştiğin bu planın başarılı olurmu bilemem ama ben bir kez okuduğum şeyi bir daha okumam maziye takılıp kalmam karı gibi eski defterleri açmam şunu bilesinki ucuz adamlara prim tanımam..

  Radyo konusunu aydınlattım senin frekansın kaç bilmiyorumki ayar çekeyim..Cızırtıdan başka ses çıkarmıyorsun..Utanmadan hala deli said diyorsun madara olmaktan çekinmiyorsun..

  Kafiyeli diziyorum dizelerimi,
  Karşımdaki adam buna değermi,
  Takmış iftira ediyor diyor bana,
  Yazdığı cümleler gülüyor ona,
  Herkese hakaret ediyor,
  Nedenini kendide bilmiyor,
  Rezil olmaktan bıkmıyor,
  Ben vezirim diyor,
  Kendi yazmaya aklı yok,
  Alıntıyla cevabı çok,
  Ben nur yağdırıyorum diyor,
  Tur bindiriyorlar haberi yok,
  Ağaç,metal,kaya yontuluyor,
  İçi boş adamla uğraşmak çok zor oluyor,
  Radyo dinlemeyi çok seviyor,
  Frekansı bir türlü tutturamıyor,
  Feryat figan ağlıyor,
  Ben figüranım diyor,
  Görenler ona üzülüyor,
  Çünkü tükeniyor,
  Eski defterleri çok karıştırıyor,
  Nede olsa kendini muhafaza ediyor,
  Şiire konu oluyor,
  Kendini sürekli yoğuruyor,
  Kıvamı bir türlü tutmuyor,
  Boyundan büyük kelam ediyor,
  Ayağımın altında yer meşgul ediyor,
  Başı gövdesine ağır geliyor,taşımaya takatı yok,
  Bir gr***** aklı bile yok,
  Bilmiyorki sıfatı yok,
  Aç karnı hep tok,
  Bu kadar mecazete neden çok,
  Şu saatten sonra adam olacağı yok....

  Sitedeki herkesten özür dileyerek bu herifin şahsıma karşı yapmış olduğu hakaretlere karşı direncimin kırıldığı bir nokta olarak kabul görmesini istiyorum yazdıklarımın..
  Konu B@rb@ros tarafından (17-01-2009 Saat 12:14 AM ) değiştirilmiştir.

 4. #44
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  verilecek kararında canımı acıtmayacağını bilmeni isterim
  Tamam bilader korkma. Canını acıtacak bir şey yazmıyacam artık. Keşke canın acısaydı yazdıklarımdan ... Çünkü canın acıması ; şuurluluğa, hissin yaşadığına , ruhun varlığına ve hatta kişilik değerinin canlılığına alamettir... Canın acımadığına göre bende yeni bir kulvar açmak isterim seninle.
  Şunu da hemen belirteyim; sana cevap yazmam seni kale aldığımdan değil, sana söylediklerini yutturmak ve attığın iftira dolu sözlerinden vaz gesirmektir....
  Yeni ve temiz bir sayfa ya varmısın ?

  Not : '' Evet varım '' den ibaret olan cevabın , samimi ve benim sözlerimden korkmadığına ve benim le konuşmaya liyakat kesp etmene delil olduğu gibi....

  Konuyu farklı meralara çekip , iptali his ile konuşmam da samimiyetsizliğine ve korkaklığına delil olacaktır.

  Tane tane , kısa kısa,... sen sor ben cevaplıyayım, ve devamında ben soracam... ve bekliyecem cevabını.

  Yeni konu açalım, sen yada ben açayım, fark etmez, Edep kuralları dahilinde başlıyalım.

  Konumuz : Bediüzzaman Said Nursi ve Risalei Nur ....

  Varmısın ?
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 5. #45
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Alıntı M ü e l l i f...´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tamam bilader korkma. Canını acıtacak bir şey yazmıyacam artık. Keşke canın acısaydı yazdıklarımdan ... Çünkü canın acıması ; şuurluluğa, hissin yaşadığına , ruhun varlığına ve hatta kişilik değerinin canlılığına alamettir... Canın acımadığına göre bende yeni bir kulvar açmak isterim seninle.
  Şunu da hemen belirteyim; sana cevap yazmam seni kale aldığımdan değil, sana söylediklerini yutturmak ve attığın iftira dolu sözlerinden vaz gesirmektir....
  Yeni ve temiz bir sayfa ya varmısın ?

  Not : '' Evet varım '' den ibaret olan cevabın , samimi ve benim sözlerimden korkmadığına ve benim le konuşmaya liyakat kesp etmene delil olduğu gibi....

  Konuyu farklı meralara çekip , iptali his ile konuşmam da samimiyetsizliğine ve korkaklığına delil olacaktır.

  Tane tane , kısa kısa,... sen sor ben cevaplıyayım, ve devamında ben soracam... ve bekliyecem cevabını.

  Yeni konu açalım, sen yada ben açayım, fark etmez, Edep kuralları dahilinde başlıyalım.

  Konumuz : Bediüzzaman Said Nursi ve Risalei Nur ....

  Varmısın ?
  Hayatta sadece Allah korkum vardır bunun dışında ne ölümden nede şahısdan korkarım..

  Söylediğim hiç bir şey için hayatım boyunca geri adım atmadım ve pişmanlık duymadım..Pişmanlık duymak zayıfların işidir...

  Asıl ben sizi vasfınızdan değil konuyu ateş çemberinden çıkarmak maksadıyla kritik önerinize sıcak baktım..

  Yeni bir kulvarda temiz bir sayfa açma isteğinizi erdemli bir davranış olarak değerlendirip Liyakat ederim..

  Benim iftira dolu herhangi bir cümlem olmadı Said hakkında söylenenlerin Risal-e Nur içinde geçmediğini daha evvelde söyledim onun özel hayatı ve geçmişi ile ilgili kaynaklardan yararlandığımı söyledim kaynak olarak internet ve google ikilisini gösterdim..Risal-e Nur hakkında internet ortamının ve sizin yanlı yayıncı kuruluş olarak niteleyeceğiniz kitaplar haricinde bilgim yok ama Said'in geçmişi ile alakalı bir çok yorum ve anlatım mevcut farklı sitelerde..Bu sitelerde okuduğum ve edindiğim izlenimin yanında sitemizde bulunan bir çok arkadaşın ortaya koyduğu tezleri ve fikirleri doğrultusunda diğer sitelerdeki okuduğum kaynaklarla eşleşen bir çok yönü oldu anlatılanların..

  Risal-e Nur'a inanmadığımı Kuran'ın bütünlüğüne ve tefsirine saygı duyduğumu defalarca dile getirdim..Konuyu inancın mahiyetini zedelememek adına düelloya çevirmek niyetinde değilim herkesin inanç ekseni farklı fakat şu radyo meselesini sadece ben değil bir çok kişi söylüyor google indexlerinde sayısız kanıtı var..İllaki kanıtları somut istiyorum diyorsanız mevcut kaynakları bir bir eklerim siteye ama bu seferde siz ordaki yazılanların doğruluğundan şüphe edermisiniz bilmem..

  Konuyu farklı mecralara çekme eğiliminde olmadığımı tam aksine ısrarla üzerine gitmiş olmamı anlamış olmalıydınız bunun aksi olsa bu konu buralara gelmez idi..Açmış olduğunuz kulvarda ısınma turları atmış bulunmaktayız şimdi ciddi boyutuna değinelim işin..Konuyu farklı mecralar diye yorumladığınız münakaşamızın başlangıç sebebi hakaret nedeniyle konuya müdahil olmamdı ısrarcı tutumunuzla ibreyi kendi tarafınıza çevirme uğraşınıza sessiz kalmaya çalışmama rağmen konuyu Risal-e Nur eksenine taşıdınız..Biraz adil olalım lütfen iftira dolu sözlerim olmuş gibi bunları bana yutturacağınıza pek eminsiniz..Kendine güvenen insanı severim ama karşısındaki insanda onun kadar kendine güveniyor ise ortaya dengesiz bir reaksiyon çıkar...Bu reaksiyon kimyasal bir uyuşmazlık teşkil eder ortaya çıkan tepkime sonucunda madde yalın halden uçucu hale geçer..Uçucu kimyasalların bir araya gelmesi tehlikelidir infilak etme riski vardır..Daha evvelki mesajlarımda Bilimsel konuşuyordum fakat bazı arkadaşlar Bilim'den memnun olmadıklarını söylediği için Kimyasal verilerle konuşmaya başladım..
  Konu B@rb@ros tarafından (17-01-2009 Saat 10:08 PM ) değiştirilmiştir.

 6. #46
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Alıntı B@rb@ros´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hayatta sadece Allah korkum vardır bunun dışında ne ölümden nede şahısdan korkarım..

  Söylediğim hiç bir şey için hayatım boyunca geri adım atmadım ve pişmanlık duymadım..Pişmanlık duymak zayıfların işidir...

  Asıl ben sizi vasfınızdan değil konuyu ateş çemberinden çıkarmak maksadıyla kritik önerinize sıcak baktım..

  Yeni bir kulvarda temiz bir sayfa açma isteğinizi erdemli bir davranış olarak değerlendirip Liyakat ederim..

  Benim iftira dolu herhangi bir cümlem olmadı Said hakkında söylenenlerin Risal-e Nur içinde geçmediğini daha evvelde söyledim onun özel hayatı ve geçmişi ile ilgili kaynaklardan yararlandığımı söyledim kaynak olarak internet ve google ikilisini gösterdim..Risal-e Nur hakkında internet ortamının ve sizin yanlı yayıncı kuruluş olarak niteleyeceğiniz kitaplar haricinde bilgim yok ama Said'in geçmişi ile alakalı bir çok yorum ve anlatım mevcut farklı sitelerde..Bu sitelerde okuduğum ve edindiğim izlenimin yanında sitemizde bulunan bir çok arkadaşın ortaya koyduğu tezleri ve fikirleri doğrultusunda diğer sitelerdeki okuduğum kaynaklarla eşleşen bir çok yönü oldu anlatılanların..

  Risal-e Nur'a inanmadığımı Kuran'ın bütünlüğüne ve tefsirine saygı duyduğumu defalarca dile getirdim..Konuyu inancın mahiyetini zedelememek adına düelloya çevirmek niyetinde değilim herkesin inanç ekseni farklı fakat şu radyo meselesini sadece ben değil bir çok kişi söylüyor google indexlerinde sayısız kanıtı var..İllaki kanıtları somut istiyorum diyorsanız mevcut kaynakları bir bir eklerim siteye ama bu seferde siz ordaki yazılanların doğruluğundan şüphe edermisiniz bilmem..

  Konuyu farklı mecralara çekme eğiliminde olmadığımı tam aksine ısrarla üzerine gitmiş olmamı anlamış olmalıydınız bunun aksi olsa bu konu buralara gelmez idi..Açmış olduğunuz kulvarda ısınma turları atmış bulunmaktayız şimdi ciddi boyutuna değinelim işin..Konuyu farklı mecralar diye yorumladığınız münakaşamızın başlangıç sebebi hakaret nedeniyle konuya müdahil olmamdı ısrarcı tutumunuzla ibreyi kendi tarafınıza çevirme uğraşınıza sessiz kalmaya çalışmama rağmen konuyu Risal-e Nur eksenine taşıdınız..Biraz adil olalım lütfen iftira dolu sözlerim olmuş gibi bunları bana yutturacağınıza pek eminsiniz..Kendine güvenen insanı severim ama karşısındaki insanda onun kadar kendine güveniyor ise ortaya dengesiz bir reaksiyon çıkar...Bu reaksiyon kimyasal bir uyuşmazlık teşkil eder ortaya çıkan tepkime sonucunda madde yalın halden uçucu hale geçer..Uçucu kimyasalların bir araya gelmesi tehlikelidir infilak etme riski vardır..Daha evvelki mesajlarımda Bilimsel konuşuyordum fakat bazı arkadaşlar Bilim'den memnun olmadıklarını söylediği içim Kimyasal verilerle konuşmaya başladım..
  Bak bilader ben iki kelime ile cevap bekledim, maşalah sen ceabını yazana kadar ben şu meşhur googl de iki kez dünya turu yaptım galiba . Kısa ve öz konuşalimki konu dağılmasın. Ha unutmada söyliyeyim siz su maddenin nallerini anlatırken ve bilmem nerelerde ısınma turları atarken , ben durumunuzu üç yada dört kelime ile özetledim kendimce, hani şu bilimsel deyip durduğun yaklasımca... o da şudur.
  Dahlender motorun rezonans hali..... Umarım rezonans ın ne olduğunu öğrenmek için googl e müracaat etmezsin.
  Neyse biz konumuza dönelim.
  Önce kıstasları belirtelim....
  Ama isterseniz yeni sayfa demiştik. Konuyu kim açsın? sen kararver ( gerçi söz büyüğün su küçüğündür der atalarımız , ama olsun ben tevazumun zirvesindeyim bu saat itibari ile.
  Bekliyorum, hemde ivedi olarak.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 7. #47
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Alıntı M ü e l l i f...´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bak bilader ben iki kelime ile cevap bekledim, maşalah sen ceabını yazana kadar ben şu meşhur googl de iki kez dünya turu yaptım galiba . Kısa ve öz konuşalimki konu dağılmasın. Ha unutmada söyliyeyim siz su maddenin nallerini anlatırken ve bilmem nerelerde ısınma turları atarken , ben durumunuzu üç yada dört kelime ile özetledim kendimce, hani şu bilimsel deyip durduğun yaklasımca... o da şudur.
  Dahlender motorun rezonans hali..... Umarım rezonans ın ne olduğunu öğrenmek için googl e müracaat etmezsin.
  Neyse biz konumuza dönelim.
  Önce kıstasları belirtelim....
  Ama isterseniz yeni sayfa demiştik. Konuyu kim açsın? sen kararver ( gerçi söz büyüğün su küçüğündür der atalarımız , ama olsun ben tevazumun zirvesindeyim bu saat itibari ile.
  Bekliyorum, hemde ivedi olarak.

  Tebrik ederim bilimsel konuşmaya başlamışsınız demekki değişim rüzgarlarından etkilendiniz..Rezonans'ı öğrenmek için google ihtiyacım olmadığını sen çok iyi biliyorsun..Rezonans bir cismin doğal frekansının yakalandığı bilim olayına denir..Hatta senin google araştırman neticesinde erişebilirmisin bilmem ama sana bilim dünyasında rezonans'ın bir diğer adını söyleyim kahverengi ses olarak adlandırılır..Yine tarihi bi seyirden izlenimi aktarayım bir maç esnasında meksika dalgalanması yapan taraftarlar beton tribünlerin rezonans'ına eşit bir frekansa neden oldukları için tribün çökmesine sebep olmuşlardır..Bazı tenorlar çıplak sesleri ile şarap kadehlerinin doğal rezonans'ını yakalayarak kadehin kırılmasına neden oluyorlar..Rezonans hakkında bu kadar aydınlatma yeterli sanırım..

  Dahlendor motor konusundada ufak bir aydınlatımda bulunayım iki sargıdan oluşan çift devreli istenilen devirde çalıştırılabilen motorlardır..Ayrıca sana servo motorlar hakkındada açıklama yapabilirim motor konusuna girmişken..Ayıp olmazsa bilim ile ilgili bir soruda ben sorayım..?

  Bir bardağı doğal rezonans'la kırmak için kaç mhz frekans aralığı gereklidir..?Google müracat edebilirsiniz..Bulabilirseniz tabi..

  Tek yanlı bir konu açılmasına karşıyım her ikimizin uzmanlık alanından açalımki eşit bir mücadele olsun..Siz bildiklerinizi dökün bende bildiklerimi..

  Bilimsel olarak beni hafife aldığınızı düşünüyorum ama bu sizin için bir hüsran doğurabilir..Eğitim düzeyimi ve mesleğimi anlatmama gerek yok sanırım..

 8. #48
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Mübarek sizde cevap yazana kadar Avusturulya'nın Sydney şehrini şöyle bir gezip geldim..Tabi arkadaşınız Google ile..

  İki satır cevap yazmak bu kadar zaman alıyor olsa gerek..Beni eleştireceğinize parmaklarınıza egzersiz yaptırın..

 9. #49
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Alıntı B@rb@ros´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tebrik ederim bilimsel konuşmaya başlamışsınız demekki değişim rüzgarlarından etkilendiniz..Rezonans'ı öğrenmek için google ihtiyacım olmadığını sen çok iyi biliyorsun..Rezonans bir cismin doğal frekansının yakalandığı bilim olayına denir..Hatta senin google araştırman neticesinde erişebilirmisin bilmem ama sana bilim dünyasında rezonans'ın bir diğer adını söyleyim kahverengi ses olarak adlandırılır..Yine tarihi bi seyirden izlenimi aktarayım bir maç esnasında meksika dalgalanması yapan taraftarlar beton tribünlerin rezonans'ına eşit bir frekansa neden oldukları için tribün çökmesine sebep olmuşlardır..Bazı tenorlar çıplak sesleri ile şarap kadehlerinin doğal rezonans'ını yakalayarak kadehin kırılmasına neden oluyorlar..Rezonans hakkında bu kadar aydınlatma yeterli sanırım..

  Dahlendor motor konusundada ufak bir aydınlatımda bulunayım iki sargıdan oluşan çift devreli istenilen devirde çalıştırılabilen motorlardır..Ayrıca sana servo motorlar hakkındada açıklama yapabilirim motor konusuna girmişken..Ayıp olmazsa bilim ile ilgili bir soruda ben sorayım..?

  Bir bardağı doğal rezonans'la kırmak için kaç mhz frekans aralığı gereklidir..?Google müracat edebilirsiniz..Bulabilirseniz tabi..

  Tek yanlı bir konu açılmasına karşıyım her ikimizin uzmanlık alanından açalımki eşit bir mücadele olsun..Siz bildiklerinizi dökün bende bildiklerimi..

  Bilimsel olarak beni hafife aldığınızı düşünüyorum ama bu sizin için bir hüsran doğurabilir..Eğitim düzeyimi ve mesleğimi anlatmama gerek yok sanırım..
  Rezonans hakkında bilgi eksik ( artı ve eksi alternansların uc noktalarıdır. demen yeterli olacaktı . Yani her an eksi yada artı kutupların uçurumundan yuvarlanmaya misait bir hal almasıdır. ( ala hatarın zim , sözü de bunun net cevabudur aslında ) Zaten sizin durumunuz ile alakalı olduğu için o örneği vermiştim ) olsa bile , bu yaklasım kabulumdur.
  Ha bu arada söyliyeyim ; ben yüksek okulun labaratuvar ve atülye bölümlerinde proje çizer, dahlander motorun sargılarını hesaplar, elektriğin artı ve eksi alternanslarıyla uğrasırken sanırım sen daha orta okul sıralarında oturmuş, daha iki bilinmiyeli denklemlerle bile tanışmamıştın. anlıyacağım bilimsel dediğin o sözcüklerle ufkum açılmadı, yani ufkumu sen açmadın , sen ufuk nedir bilmezken be o ufuklarda ümid soluyordum, sen ise ekmeğe epek diyordun.
  Ene'nin karıştığı bu söyleşiyi yapmamın asıl amacını anlamış olmanı ümid ediyorum. Yoksa ben enaniyet cihetiyle hendimi zavallı biliyorum.

  Yorum yazmazsan konuyu ben açacam, seni sofraya davet edecem.
  tm. demeni bekiliyorum. unutma iftira değil birinci ağızlar konuşacak.
  Yani ben ve sen.
  Kısaca ...
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 10. #50
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Cevap: Seriat = muslumanlik=hukuk

  Baslık Amacını aşıp Kişisel Çatışmalara , Kavgalara dönüşmeye basladığından Kilitlenmiştir

  NOT: Şimdilik sadece başlıkları kilitliyorum..:(

5. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 345

Benzer Konular

 1. Hukuk
  dogangunes Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-12-2011, 03:44 AM
 2. Hukuk
  mopsy Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-11-2011, 09:08 AM
 3. Hukuk yok, faşizm var!
  ajan Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 18-02-2011, 12:11 AM
 4. Hukuk danışmanı
  güney Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 18
  Son mesaj: 01-01-2011, 10:40 PM
 5. hukuk ve adalet
  atmaca34 Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-08-2007, 11:55 PM
Yukarı Çık