2. Sayfa, Toplam 8 BirinciBirinci 1234 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 72

Bunlar intikam operasyonu

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumunda Bunlar intikam operasyonu Konusununun içerigi kısaca ->> pir@ye ´isimli üyeden Alıntı İzlenmesi gereken tek ışık ve tek yol aşağıdadır. "Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, ...

 1. #11
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  Alıntı pir@ye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  İzlenmesi gereken tek ışık ve tek yol aşağıdadır.

  "Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"
  Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
  20 Ekim 1927
  cmhurriyette baska güzel bir söz varmi siz cumhuriyet karsi sölerden baska birsöz
  bilmezmisinizdeyerli arkadasim.

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  Alıntı pir@ye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Basın mensuplarının karşısına geçerek bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bugün üst üste yaşanan gözaltıları "Hukuki değil siyasi bir dava neden oldu" şeklinde değerlendirirken, "Bu bir intikam operasyonu"dur.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın açıklamalarından satırbaşları:

  1-REJİM DEĞİŞİKLİĞİ ZAMANINDA BUNLAR OLUR
  2-İNTİKAM OPERASYONU
  3-CUMHURİYETLE HESAPLAŞIYORLAR
  4-NEDEN BU DAVAYA ÖZEL KOŞULLAR
  5-DAVANIN ARKASINDA İKTİDAR VAR
  6-SONU İYİ DEĞİLDİR
  7-OPERASYONLAR BİR PERDE
  8-HEDEF CUMHURİYETİN İLKELERİ
  9-CUMHURİYETİN SAVUNULMASI İHTİYACI VAR
  10-ANAYASA'NIN ÖZÜNE AYKIRI
  11-ERDOĞAN'A SUÇLAMA
  12-28 ŞUBAT İNTİKAMI OLABİLİR Mİ?
  13-ŞİMDİ GÖREV MİLLETİN
  kaynak
  1- biliyor tecrübe konusuyor yaptilar ya...
  2- biliyor tecrübe konusuyor yaptilar ya...
  4- baska türlü bukadar pislik nasil temizlenir...
  6- sonu insallah iyi olacak, tabi vatan ve millet icin...
  8- chp nin ilkeleri demek dahadogru olur...
  10- "ANAYASA'NIN ÖZÜNE AYKIRI"diyenlere bakarmisiniz? kendileri cok takiyorlar...
  12- eger siz 28 subatta bir yamukluk görüyorsaniz, intikamda olabilir...
  13- dogru, marta görecegiz, millet görevini nasil yerine getiriyor...

 3. #13
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye jurgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  327
  Rep Gücü
  61

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  Selam

  Ergenekon hakkinda yorum yapmiyem.

  Ama; su soruyu sormadan edemiyecem;

  Ilkel toplumlarda (afrika daki kabileler) hos goru varken,86 yi once medeni toplumun kuralarini kendine ornek alan Turkiye Cumhuriyetin icindeki topluluklar dan neden hosgoru hic bir zaman olusmadi?.

  Turkleri de miliyetciliklerinden dolayi;
  Alevileri REFORM cu musluman olduklarindan dolayi;
  Kurtleri irklarindan dolayi;
  Ermenileri tarihlerinden dolayi;
  Musevileri sermayelerinden dolayi;
  Rumlari ihanetlerinden dolayi
  Araplar Turkleri ingilizlere tercih ettiklerinde dolayi ;

  …………………………………..

  Hosguru olmasin diye elinden geleni yaptilar.

  Bu konularda bu guruplar arasinda daima dusmanlik tohomlar ekildi.

  Bunlari kim yapiyor ?

  Yukardaki olaylari yapan derin devlet yoksa Ergenekonmu?

  Saygilar.

 4. #14
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  sn.jurgen, biz bunlari kimin yaptigini biliyoruz... bu saydiginiz unsurlar osmanlinin unsurlaridirlar... onlarin biribiriyle barismasi demek tekrar osmanlinin vücut bulmasi olurki, bu da kimlerin isine gelmiyorsa düzelmesini istemiyenlerde emin olun onlardir...

 5. #15
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  İstanbul Barosu'ndan sert çıkış 8 Ocak 2009


  İstanbul Barosu Başkanı Muammer Aydın, Ergenekon soruşturması kapsamında dün gerçekleştirilen operasyonla ilgili açıklama yaptı.. İşte Aydın'ın açıklamalarından satırbaşları:


  - Anayasal düzeni rejimi ve ülkenin bölünmez bütünlüğü konusundaki duyarlılıklarını gerek görev gerekse emeklilik yaşamlarında özenle sürdüren kişilerin evlerindeki aramalar ve gözaltıların hukuk çerçevesinde değerlendirmekte zorluk çektiğimizi belirtmek istiyoruz.  - CMK’nın 145, maddesine göre ifadesi ya da sorgusu yapılacak kişi davetiye ile çağırılır, gelmese zorla getirileceği bildirilir. 98.'nci maddeye göre ise çağrı üzerine gelmeyen şüpheli hakkında yakalama emri düzenlenebileceği belirtilmektedir.  - Kanunda doğrudan gözaltı gibi bir müessese bulunmamaktadır. Gözaltını düzenleyen 91.'nci maddeye göre yakalanan kişi cumhuriyet savcısı tarafından bırakılmazsa, gözaltına alınmasına karar verilebilir hükmü de bunu doğrulamaktadır.  - Hukuki durum bu denli açıkken ne yazıkki yapılan soruşturmada önceki gözaltılar gibi bu açık kurallara uyulmadığı ilgili yasal düzenlemelere aykırı hareket edildiği görülmektedir.  - Devletin sorumluluk dönemlerinde ülkenin bölünmez bütünlüğü laik düzen konusundaki duyarlılıkları nedeniyle, bu kişilerden öç alma şeklinde süren soruşturma, hukuk devleti adına bizi endişeye sevk etmektedir.  - Ergenekon davasında 2500 sayfalık iddianame düzenlenmesi savunma hakkını zedelemektedir.  - Birbiriyle ilişkisi olmayan sanıkların tek bir davada çözüme gidilmesi, savunma hakkını zedelemektedir.  - Cezaevinde duruşma salonu kurulması olağan yargılama yöntemlerinden sayılamaz.  - Tekil suçlarla ilgili bulunan kanıtlar ve yakalanan şüphelilerin, bölgesinde ilgisi olmayan kişiler gözaltına alınmakta toplumda korku yaratmaktadır. Bu durum demokrasinin temel kurallarına da aykırıdır.  - Yakanan ce gözaltına alınan şüpheli ve tutuklananlarla ilgili iddianame hazırlanmaması, ne ile suçlandıklarını bilmemesi de Anayasamıza da aykırılık oluşturmaktadır.  - Yukarıda sayılan maddelerde belirtilen sakıncalar, bir ülkenin yasa yorumundan kaynaklandığından, AİHM’e yapılacak bir başvurunun da temelini oluşturabilir.  - Şüpheli ve sanıklar ile ailelerinin yapacakları başvuru sonucunda ülkemiz sıkıntı yaşayabilir.  - Hukuk devletinde mevcut konumu ne olursa olsun kimsenin dokunulmaz olmadığı, hukuku çiğneyenlerinde hukuka hesap verecekleri gerçeğinin altını çizmek isteriz.
  kaynak

 6. #16
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  ankara
  Yaş
  35
  Mesaj
  12
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  İntikam operasyonu ne kadarda çarpıcı bir başlık...İntikam intikam....
  İntikam alan kim peki ? Neden intikam alıyor yada ?

  Bu konuda Alper Tan ın bi yazısını aktaracağım...

  Ergenekon’un son dalgası, çok sarsıcı oldu. Kendisini dokunulmaz ve imtiyazlı gören efendiler, polis ve jandarma tarafından art arda toplandı. Ergenekon camiası şokta, infialde. Şimdiye kadar bu efendiler, vatandaşı ezer, aşağılar, halkın iradesi ve tercihi ile dalga geçer, onları tanımazdı. Bu efendiler, darbe ister, darbe planlar, darbe yaparlardı. Bu efendiler, değiştirilemez anayasalar yapar ve dayatırlardı. Bu efendilerin adaleti, keser gibi tek taraflı yontardı. Bu efendilere dokunulamazdı. Şok ve infial bu alışkanlıklardan kaynaklanıyor.


  Fakat artık anlaşılıyor ki, adaletin sağı-solu olmazmış, adalet suç işleyen, suça bulaşan, suça azmettiren, darbe isteyen, darbe planlayanlara da dokunabiliyormuş. Demek ki bu ülkede artık tarafsız adaletin işlemesi mümkünmüş. Demek ki artık hiç kimsenin “bana kimse dokunamaz” diye düşünmemesi gerekiyormuş.


  MGK genel Sekreterliği yapmış, kuvvet komutanlığı veya ordu komutanlığı yapmış olmak, YÖK başkanlığı yapmış olmak astığı astık, kestiği kestik, başsavcılık yapmak adalet karşısında size dokunulmazlık vermiyormuş. Terör örgütü başıyla sarmaş dolaş olup sonrada millete Türk milliyetçiliği takiyyesi yapmak artık işlemiyormuş.


  Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu: “Hukuk devletine yönelik saldırıların önüne geçilsin” demiş. Olmayan 367’den hukuk üreten Sabih Beyin, evinde yapılan aramanın Türkiye Cumhuriyeti’nin bir mahkemesi tarafından verilen kararla yapıldığını bilmesi gerekir. Yoksa Sabih Bey’in hukuk devleti dediği şey, kendisi midir. Kendisini devlet mi zannediyor acaba? Çünkü bu tür aramalar bu memlekette her zaman oluyor.


  Sabih Bey, “Türkiye’ye hiçbir zaman dinci diktanın yerleşemeyeceğini” söylemiş. Sabih Bey rahat olsun. Bu ülkeye dinci dikta hiçbir zaman gelmedi ve gelmez de. Zat-ı alileri çok üzülecek belki ama, şunu öğrensin. Bu ülkeye “askeri dikta” ve “yargı diktası” da gelemeyecek artık.


  Sabih Bey diktayı merak ediyorsa şu sözleri iyi dinlesin. Orgeneral rütbesine gelmiş, MGK genel Sekreterliği yapmış Tuncer Kılınç, 2007’de cumhurbaşkanı seçimi öncesinde Başbakan Tayyip Erdoğan’a şöyle diyordu. “Cumhurbaşkanı olmak istiyorsan, ya eşinin başını aç, ya da eşini boşa” demişti. Sabih Beye göre dostu Tuncer Paşanın sözleri hukuka son derece uygun olsa gerek. Ayrıca Tuncer Kılınç’ın, “Milliyetçi değilseniz vatan hainisiniz” sözleri de herhalde demokrasiyle yönetilen ülkelere çok yakışıyordur Sabih Beye göre. Dikta 367’dir. Dikta Kemal Gürüz’ün başörtülü kızlara uyguladığı “ikna odalarıdır,” dikta kendi halkını aşağılamaktır. Dikta millet iradesine saygısızlıktır. Dikta darbedir. Esas dikta budur Sabih Bey.


  Süleyman Demirel’in has adamı, Merhum Adnan Menderes’in takiyyeci avukatı, darbe savunusu Hüsamettin Cindoruk, “Askeri kesimle ilgili gözaltı ve tutuklamalarda dikkatli olunması” uyarısında bulunmuş. Cindoruk “Karşı taraf rencide edilirse beklenmedik sonuçlarla karşılaşılır” demiş. Yani “Dokunmayın. Darbe yaparlar” demek istiyor her halde. Adalet sivillere uygulanır, askerler istediğini yapmakta serbesttir anlayışı bu. Cindoruk’a bu da yakışır zaten.


  Anadan doğma muhalefet lideri Deniz Baykal, son Ergenekon operasyonu için, “Bu bir intikam operasyonudur” diyor. Operasyonu yapan mahkemeye ve hakimlere, savcılara gözdağı vermeye çalışıyor. mahkemelere baskı yapıyor. Yargıtay da mahkemeler üzerinde baskı kurmaya çalışıyor.


  Ergenekon davasını sabote etmek isteyenlerin gerekçeleri komik. Bu dava fasa fiso, boş, siyasi bir dava, rövanş vs.


  Son tutuklanan yarbaylardan birinin evinde 22 el bombası, 100’den fazla mermi, Bir kaleşnikof silah, 4 tabanca ele geçirildi. Sivas valisi Veysel Dalmaz, “zanlıların Türkiye’de ses getirecek suikastlar planladıklarını” söylüyor. Sanıkların, ülkede kaos çıkarmak için İstanbul bağlantılı olarak Ermeni cemaatinin önde gelen mensuplarına suikast hazırlığı içinde olduklarını belirtiyor. Ama Ergenekon avukatlarına göre bunlar normal.


  YARSAV Başkanı Eminağaoğlu, polisin arama yaptığı sırada Sabih Kanadoğlu’nu evinde ziyaret etti. “Darbe yargılamaları çağrıştıracak adımlardan özellikle uzak durulsun” demiş Ömer Faruk Bey. Tamam da Ömer Bey, siz darbeleri ve darbecileri pek seversiniz. Neden sözlerinize dikkat etmiyorsunuz? Siz önce bir askerliğinizi yapın da ondan sonra konuşun isterseniz!


  Ey sevgili vatandaşlar, bizim ülkemizde ne dramlar, ne komediler yaşanıyor gördüğünüz gibi. Abdullah Çatlı’nın arkadaşı ve Susurluk davasından hüküm giyen eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin de göz altına alındı. “Cürüm işlemek için çete kurmak ve çeteyi yönetmek” suçundan 6 yıl hüküm giymiş olan İbrahim Şahin eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedilmişti. Sezer’in görev süresince affettiği tutukluların 200’e yakını terörist tutuklulardı. Bunların bazıları affedildikten sonra tekrar dağa çıkarak güvenlik görevlilerimizi şehit ettiler. Ulusalcı Ahmet Necdet Sezer keyfine baksın.


  Terör örgütü başı Abdullah Öcalan’a “sayın” dediği için başbakanı tefe koyan adamlar, mahkemeye verenler, Abdullah Öcalan’la sarmaş dolaş olan ve örgüte akıl hocalığı yapanları savunuyorlar utanmadan. Sonra da ulusalcılıktan, üniter devletten, adaletten bahsediyorlar.


  Bazıları bu kadar üst düzey görev yapmış kişilerin gözaltına alınmasını içlerine sindiremiyorlar. Sanki rütbe ve makam yükseldikçe suç işlenmezmiş gibi. Bu ülkede iktidar olan partiler kapatılabiliyorsa, başbakanlar yüce divanda yargılanabiliyorsa, ülke seçmeninin yarısının oyunu ve desteğini almış bir iktidar partisinin kapatılması için dava açılabiliyorsa, anayasaya aykırı biçimde cumhurbaşkanına dava açılabiliyorsa bu gözaltılar da olabilir. Neden yadırgıyorsunuz? Adalet başkalarına uygulanınca adalet de size yönelince zulüm mü oluyor?


  Ortada intikam kokusu falan yok, anormal başka bir durum da yok. Artık sadece adaletin tecelli edeceğine dair güzel umutlar var. Türkiye’nin, işkembesini temizleyeceğine dair işaretler var. Ve artık görüyoruz ki Şemdinli iddianamesi sebebiyle infaz edilen Ferhat Sarıkaya’ya rağmen Türkiye’de kendini adalete ve ülkesine adamış savcılar, hakimler, güvenlik görevlileri, askerler, polisler var. Devlet adamları var.


  2009’a umutla girdik.
  Hayırlı olsun.
  08.01.2009

  alıntı

  Bu yazı üzerine çok da bişey söylemek istemiyorum...sadece bir kaç kelime...

  Ben bu operasyonu sonuna kadar destekliyorum...Birilerinin söylediği gibi bu operasyon halkı korku ve paniğe asla düşürmez bilakis bu operasyon halkın devlete karşı güvenini arttırır...Zira görülmüştür ki bu ülkede kimse dokunulamaz değildir...

  Ortada hukuksal bir süreç vardır ve hukukun üstünlüğüne inanan herkes bu sürece saygı duymak zorundadır...Yoksa hukuk işinize geldiği zaman hukukda size dokunduğu zaman tü-kaka olursa bu ancak sahtekarlıktır...

  Bu ülkede geçmişte bu adı geçen Asker destekli sözde cumhuriyetçiler Halkın oyuyla gelmiş bir başbakanı-Adnan Menderes i asmışlardır...Yani Milli egemenliği asmışlardır...
  Ama artık yeter...HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR...ve bu ülkede hiç kimse-hiç bir zumre kendini bu hakimiyetin üstünde göremeyecektir...

 7. #17
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  '' Şirk'i Hafi '' ne sinsi bir meretttir..........
  Nerden çıkacağı belli değil....
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 8. #18
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  90
  Rep Gücü
  724

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  Evet bu tutuklananların evinde bulunan silhlara ne diyorsunuz normalmi
  bu silahlar kime karşı kullanılcaktı
  ne oldu hiç cevap yok uyanın uyanın bu ülkeyi nasıl bir yönetim şekli istediklerini vatandaşa nasıl demokrasi uygun gördüklerini.

 9. #19
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye jurgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesaj
  327
  Rep Gücü
  61

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  Selam

  Turkiyenin siyasi yapisina seytanin bile aklinin erecegini sanmiyorum

  Saygilar.

 10. #20
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Cevap: Bunlar intikam operasyonu

  Yapılan operasyonun türevi intikam veya rövanş olarak ifade edilmesi son derece durumu haklı çıkarır bir tablo sergilemekte..Gözaltına alınan isimlerin Askeri kanadına göz attığımız zaman terörle kora kor mücadele etmiş paşa ve generaller aynı zamanda bu kahraman isimler TSK içinde titiz ve periyodik şekilde yürüttükleri temizlik ile irticai kanadın azılı savaşçısı olmuştur haliyle birilerinde kuyruk acısı nüksetmekte..

  Yargı kurumlarıda bu operasyondan en çok darbeyi alanların başında tarafsızlığından ödün vermeyen ülkenin ulusal değerlerini koruyan kişiler hedef seçilmiş durumda..Atatürk Devrimlerinin yılmaz bekçisi olan ilke ve inkilapların işlevselliğini engelleyecek en ufak tortuyu bile ekarte eden Yargı mensupları yürütülen operasyonda en şiddetli sarsıntıya maruz kalanlardan..Fakat öyle bir isim varki oğlu Kaymakam tarafından yapılan Jest ile mükafatlandırılırken bir yandanda damadı trilyonluk pastanın taliplisi oluverdi..

  Gelelim siyasi arenaya merkez sağ ve Mhp'nin sessiz kalmasına malumunuz Özel Harekatçı'larımızın adı pek anılırdı o günlerde..Mhp bu tavrı ile her zaman olduğu gibi kaybetmeye müstahak pasif kalışı oturduğu yere sinmesi onlarda bir bağımlılık yarattı anlaşılan..

2. Sayfa, Toplam 8 BirinciBirinci 1234 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Reyting operasyonu
  mopsy Tarafından Tv Dizileri, Tv Programları Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 16-12-2011, 08:04 PM
 2. Cemaat Operasyonu
  İnci Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-11-2010, 02:42 AM
 3. Intikam yeni bir hikaye
  mopsy Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 16-08-2009, 01:33 PM
 4. Kadınsı intikam
  dogangunes Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 15-04-2009, 01:49 PM
 5. Polat intikam yemini ediyor
  YukseLL Tarafından Tv Dizileri, Tv Programları Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 27-11-2008, 02:58 PM
Yukarı Çık