1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 25
 1. #1
  SAHARAY
  Misafir..

  Unknown Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  Dr. Cengiz Aktar, Prof. Dr. Baskın Oran, Prof. Dr. Ahmet İnsel ve gazeteci Ali Bayramoğlu öncülüğünde önceki gün “www. ozurdiliyoruz.com” sitesinde kampanya başlatıldı. Kampanya metninde “1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felâket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum” yazıyor.

  Vatan

  Ermenilerden özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

 2. #2
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376

  Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  daha türk devleti ermeni soykiriminin olmadigi hususunda kendi yazarlarini ika edememis baska devletleri nasil ikna edecek.... iddea edilen arsivler önce bu yazarlara gösterilerek, oonlarin kafasindaki acabalar silinmeli... bu isin bir yüzü... diger yüzü savas zamaninda onlarin türklere yaptiklarida ortaya konulmalidir... yani özür falan dilenmesi söz konusu olamaz...

 3. #3
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  Ermenilerden özür dilemiyoruz!


  Çok sayıda emekli büyükelçi ve diplomat bir bildiri yayınlayarak 1915 olaylarına ilişkin olarak bir grup aydın tarafından "Ermenilerden Özür Dilenmesi" kampanyasının başlatılmasını eleştirdi.

  Bildiriye destek veren 60'a yakın emekli büyükelçi ve diplomat arasında eski Dışişleri Müsteşarlarından Şükrü Elekdağ, Korkmaz Haktanır ve Onur Öymen de bulunuyor.

  Bildiride böyle bir kampanyanın, "haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı" olacağını, terör eylemlerinde hayatlarını kaybeden Türklere "ihanet" anl***** geleceğinin kaydedildiği bildiride "Ermeni terönüne kurban gidenler için özür dilenecek mi?" diye soruldu.

  "Emekli Büyükelçiler Grubu"nca yayınlanan bildiride bu yöndeki kampanyanın başlatılacağı haberleri endişe ile izlendiği belirtilerek böyle bir kampanyanın "haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı" olacağı vurgulandı. Bildiride şöyle denildi:
  "Böylesine yanlış ve tek taraflı bir girişim, tarihimize saygısızlık ve terör örgütlerinin Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde yaptıkları ve Cumhuriyet tarihimizde de giriştikleri şiddet eylemlerinde hayatlarını kaybeden insanlarımıza ihanet etmek anl***** gelecektir.

  Savaş koşullarında yapılan 1915 Ermeni tehciri acı sonuçlar vermiş ise de, Türk insanının Ermeni isyanları ve terör eylemlerinde uğradığı kayıplar ve acılar Ermenilerinkinden daha az değildir."

  -"ERMENİ TERÖRÜNE KURBAN GİDENLER İÇİN ÖZÜR DİLENECEK Mİ?"

  1973'de tekrar hortlayan terör eylemlerinin sonucunda da aralarında çok sayda diplomat ve kamu görevlisi ile aile yakınlarının can verdiğine dikkat çekildiği bildiride "Özür dileme kampanyası gibi, sakat bir girişime kalkışanlar acaba tarih boyunca Ermeni terörüne kurban giden ve zulüm gören insanlar için de özür dilenmesini düşünmekte midirler?" denildi. Türkiye'nin Ermenistan'a yönelik açılıma da değinilen bildiride şöyle denildi:
  "Bugün Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerde bir yumuşama sürecine girilmesi ve iyi komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi isteniyor ise, bunun yolunun, tek taraflı özür dilenmesi gibi tavizlerden değil, öncelikle taraflar arasındaki sınırların ve toprak bütünlüklerinin tanınmasından, ve mutlaka gerekiyor ise, her iki tarafın tarih boyunca çektikleri acıların karşılıklı olarak paylaşılmasından geçtiğinin hatırda tutulmasında yarar görüyoruz. Aksi takdirde, 'özür dilenmesi' gibi tek yönlü bir davranış yersiz ve yanlış olacak, tarih gerçeklerine aykırı düşecek ve ulusal çıkarlarımız açısından vahim sonuçlar doğurabilecektir."

  kaynak

 4. #4
  Acemi Üye ner@gis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  Ankara/Ayvalık
  Mesaj
  115
  Rep Gücü
  125

  Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  Bu aydın geçinen kişiler yurt dışında diplomatlarımız,konsoloslarımız şehit edilir iken nerede idiler?

  Ermeniler dünyanın her tarafında (katliam var)diyerek ülkemizi uluslar arası alanlarda barbar konumuna sokarlar iken ve ülkemizi küçük düşürür iken bu kişiler nerede idiler?

  Doğu Anadolu da ermeni çetecilerin yaptıkları katliamlar hala hafızalarımızda iken nerede idi bu aydın geçinenler?gidinde erzurum u,kars ı,ığdır ı bir dolaşın o yörenin yaşlı dedelerimizden dinleyin ermenilerin nasıl katliam yaptıklarını.

  Ortada Osmanlı arşivlerinde resmi gerçek belgeler durur iken ülkemize bu kişiler tarafından yapılan iftira kampanyasına nasıl imza atılıyor şaşırıyorum.

  tek kelime diyebilirim size ancak...yazıklar olsun....

 5. #5
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  90
  Rep Gücü
  724

  Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  ben osmanlının ermenileri katlettihine asla inanmıyorum erzurumda çevre illerde
  ermeni çetelerin nasıl katliam yaptıkları toplu mezarlıklarda ortaya çıkmıştı bu aydın kelimesi kelimenin içindeki özellikler kendini aydın sananlara hiç yakışmıyor hainlikten başka bir şey değil bakın bu ülkeyi söylüyorum bölmeye çalışıyorlar dikkat edin türkiyenin
  başında ya ermeni sorunu ve pkk terörü ya kıbrıs yada laiklik amaç ülkeyi bu tür konularla meşgul etmek amerika denen ülke kaç bin kızılderiliyi katletti tarihçilerden dinledim yazıklar olsun bizlere kovboy filimlerinde hep kızılderiler deri yüzücü katil
  gibi tanıttılar işin aslı öyle değil kızılderileri topraklarını gaspederek barış antlaşmalarını
  bozarak
  ya bosnada avrupanın yanında sırıbisnada hollandalı askerlerin elinden alıp katledilen boşnak müslüman kardeşlerimiz ********ler silahsız insanlara nasılda kurşun sıkıyorlar haberde izlemiştim .

 6. #6
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  90
  Rep Gücü
  724

  Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  o diplamatların mekanı cennet olsun daha dün gibi hatırlıyorum fransada öldürülen
  istanbulda yapılan asalanın kapalıçarşıya yaptıhı terör kendileri katil suçu bize atıyorlar.

 7. #7
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Post Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  bu kampanya başlatan vatan hainleri hala yasıyosa
  yazıklar olsun bize

  işine geldikleri zmn anında kalp krizinden öldü süsü vermesini biliyo bizimkiler ama
  simdi niye sessiz kaldılar....
  bunlarda kalp krizinden gitseler ya
  yada hepsi aynı anda(tesadüfen) intihar etse ya......

  olmayan bi soykırım var gibi gösterilmeye çalısıyo
  aslında biz onlara deil, onlar bize yaptı soykırımı

 8. #8
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Bu kadarı da ayıp ama !

  Ermeniler’den özür kampanyasını destekleyen Abdullah Gül için şok sözler..  CHP’li Canan Arıtman, Gül’ün Ermeniler’den özür kampanyasını desteklemesine “Anne tarafından etnik kökenini araştırırsanız görürüsünüz” yorumunu yaptı.

  Bir grup aydının sözde Ermeni soykırımı nedeniyle Ermeniler’den özür diliyoruz kampanyası başlatması, Meclis’te tartışıldı. TBMM Dışişleri Komisyonu’nun dünkü toplantısının ana gündeminde aydınların “özür diliyoruz” adlı kampanyası yer aldı. CHP ve MHP’li vekiller, kampanyaya destek veren isimlerin kınanması için bir bildiri hazırlanmasını isterken, DTP’liler bu fikre karşı çıktı. Milletvekillerinin bireysel olarak bir imza kampanyası başlatarak, aydınları kınayan bir bildirgenin hazırlanmasına karar verildi.

  Komisyonda söz alan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, aydınların, özürle ilgili metnini hatırlatarak, komisyonun bunu kınayan bir bildiri yayınlamasını istedi.

  BU VATAN HAİNLİĞİDİR

  Arıtman, “Buna imza atan ve kendisini sözde aydın sanan isimler, Türkiye’den özür dilemelidir. Bu aymazlık değilse, vatan hainliğidir. Biz de bir bildiri yayınlayarak bunu kınayalım” dedi. Arıtman’a Komisyon Başkanı, AKP’li Murat Mercan ve MHP’li Deniz Bölükbaşı da destek verdi. Toplantının ardından VATAN’a konuşan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, aydınların Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ermenistan ziyaretinden cesaret aldıklarını iddia etti. Arıtman, “Cumhurbaşkanı’nın bu kampanyayı desteklediği görülüyor. Abdullah Gül, cumhurun, yani Türk milletinin cumhurbaşkanlığını yapsın, etnik kökeninin değil. Cumhurbaşkanı’nın anne tarafından etnik kökenini araştırın görürsünüz” yanıtını verdi.

  haber3

 9. #9
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesaj
  7
  Rep Gücü
  16

  Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  biz kimseden hiç birşey için özür dilemiyoruz. onlar bizden özür dilesin yaptıkları ihanetler için, arkadan vurmalar için...

 10. #10
  Acemi Üye evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  Londra
  Mesaj
  169
  Rep Gücü
  502

  Cevap: Ermenilerden özür dileyecekmisiniz?

  Saygideger yazarlar;

  Ermeni konusuda; her, milli-dini kokensel konu gibi, Anadolu'nun tarihi yapisindan kaynaklanan ve cok sesli bir mozayigin bir bolumu olan ve TC' nin tarihsel olarak Osmanli Imparatorlugu'ndan devraldigi bir konudur.

  Bu, konunun cozumu de; once sorunun tam resmiyle ve herhangibir milli-dini kokensel tarafla olaya bakmadan yani disaridan bakis acisiyla ve yorumda da, taraf tutmadan, yani notr algiyla bakilmalidir. Anadolu'nun cok sesliligi; milli-dini kokensel yapidaki; bir suru tarihsel farki ortaya koymaktadir. Bu, ne bir istemdir ne de karsi cikilabilecek bir konu. Bu Anadolu'nun gercegidir.

  Eger, iki ulke arasinda; cozulecek bir konu varsa-ki vardir- bu politik yanasimdan ziyade; insani temelde cozulmelidir. Bunun en olasiligi; iki ulke tarihcilerinin bir araya gelerek ve hicbir milli icerik tasimayan bir bakis acisiyla, tarihin gerceklerini ortaya cikarmakla mumkun olur. Sonucta, bir tarih yasanmistir.

  Birincisi: Tarih 1915 olduguna gore, bu tarih TC'ne ait degil; Osmanli Imparatorluguna aittir. Osmanlilarin, tarih sahnesinden silinisiyle; Orta doguda, yakin Asya'da, Anadolu'da ve Balkanlarda; bir suru ulke, tarih sahnesine cikmistir. TC'de; bu ulkelerden biridir. TC, tarihsel olarak, bu tarihten mesul tutulmamalidir. O tarihi donemde; tarih sahnesine paralel olarak; cogu ulke, milli bagimsizlik savasini kazanmis; cogu kazanamamistir. Konu ozurden ziyade; tarihin gerceklerinin ortaya cikarilmasidir. Kaldiki; "soykirim" kavrami; soyut bir kavramdir, herkese gore de farkli ifade edilir. Osmanli, acisindan; Anadolunun, birligi korunmasi adina; olay bir "isyan" dir ve O tarihteki davranis temelinde bu isyanin ustune gidilmistir. Bu, isyanin esnasinda ve bastirilmasinda, kanlar dokulmustur. Maalesef insanoglunun tarihi bu tip uygulamalarla doludur, bu da onlardan biridir. Bu konunun, ne bir suclusu ne de bir sorumlusu yoktur. Tarihin getirdigi bir olaydir.

  Iki ulke, aralarindaki "buzlarin erimesini" istiyorlarsa; bunun uzerine; politik cikarla degil;iki ulusun menfaati temelinde yanasmalidir. Iki ulusta, biribirinin farkini gozeterek, her konuda biribirinin ustune gitmekten vazgecmelidir.

  Eger, ozurlere baslanirsa; insanoglu o zaman; ta ademogluna kadar inmek zorunda kalir ki; bu da insanoglunun, aslinda; dusunce ve davranista insan olamamasinin kendi turune karsi bir ozru olur. Insanoglu, insan olamamasinin ozrunu dilemedikce ve bunun bilincine varamadikca; tarih daha cok insanlik disi olaylara gebedir.

  Saygilarimla;
  evrensel-insan

1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Özür dilerim,sizde özür dilermisiniz
  Gül@y Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 13-08-2009, 06:30 PM
 2. Ermenilerden özür !
  onuc13 Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 17-01-2009, 12:46 PM
 3. özür kampanyası
  ŞEBNEM ÖZBEK Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 21-12-2008, 11:50 AM
 4. Özür Dilemek
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 07-06-2008, 05:53 PM
 5. özür dileme
  atmaca34 Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 09-04-2008, 11:36 PM
Yukarı Çık