1-marksist sol grupların sık sık tekrarladığı bir slogan.2-Şu sıralar tkp'nin tek elindeymiş gibi görülen devrimci slogan, özgür insanların aynı topraklarda özgürce yaşamasını hedefleyerek kullanılmaktadır.


3-Kanımca bölücü slogandır, çünkü halk''lar'' yoktur, tek halk vardır. (»bkz: ne mutlu türküm diyene)


4-Cümle olarak ele alındığında harika bir cümle.fakat bu cümleyi söyleyenler genelde abdullah öcalan ve pkk sempatizanı olunca iş değişiyor. sen kalk türk,kürt demeden binlerce masumu öldüren bir terör örgütünü destekle,sonra 'yaşasın halkların kardeşliği' de.bu 'ne perhiz bu ne lahana turşusu' demezler mi adama?


5-Bölücü sloganı değil bölücü sloganı haline getirilmiş slogandır, kürt/ türk diye ayırmadan (ki yok böyle bir ayrılık zaten) önce türkiyede ve dünyada kii tüm etnik/siyasi/dini grupları hedef alarak kullanılmıştır. birileri kendi tekelindeymişçesine kullandığı sürece kullanan her insan yanlış anlaşılmaya mahkum edilmemelidir.*

hangi yoldan yürüdüğünü bilmeyen devrimci devrimci değildir. ayak izi takip ediyorum derken yağmur faktörünü unutanlara selam ederim.


KAYNAK1-Kardeslik ayagi ile once kendi soyleminde ayrimcilik yapan bir slogandir. Ulan zaten bir halk yok mu sen zaten benim kardesimsin, sana baska halk veya uvey evlat diyen mi var diye adamin tepesini attiran slogandir.


2-Halkçı geçinip yaptıkları yasadışı eylemlerde yüz yıllardır zaten tek bir vücud halinde olan halk adına gürültü yapan, bunlari yaparken de çok sevdikleri halkın malina hatta canina zarar veren zavallilarin başları sıkıştığı zaman sarf ettiği, ayni zamanda da turkiye cumhuriyeti halkindan olmadigini savunan, kendini yaşadığı,yetiştigi topluma degilde hayallerinde yaşattıgı topluma ait görenlerin bagırtısı.


KAYNAK


Peki ya sizce halkların kardeşliği nedir?