Anket: Hükümet pkk terörü konusunda kararlı ve yeterli bir politika izliyor mu?

Uyarı: Açık Ankettir, bu Anketi bütün üyelerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567
Gösterilen sonuçlar: 61 ile 61 Toplam: 61

pkk terörü konusunda kararlı bir politika izleniyormu?

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumu pkk terörü konusunda kararlı bir politika izleniyormu? Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Hükümetin terör konusunda bir politikası yok ki yeterli ya da yetersiz olsun. Hükümetin terörle ilgili bir politikası olmadığı gibi Dış ...

 1. #61
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesaj
  84
  Rep Gücü
  3076
  Hükümetin terör konusunda bir politikası yok ki yeterli ya da yetersiz olsun. Hükümetin terörle ilgili bir politikası olmadığı gibi Dış ilişkilerde ABD'nin dümen suyuna girmiş olması bu sorunu uluslararası nicelik ve niteliğe ulaştırmıştır. Artık bu sorun ulusal plan ve sınırlar içerisinde çözülemez İran, Irak, Suriye ve Türkiyenin ortak sorunu haline gelen bir sorunun sadece bir ülke içerisinde çözüme ulaşması olanaksızdır. Ayrıca bu bölge üzerinde oyun kurucu olmayı planlayan Almanya, İngiltere, ABD, İsrail, Rusya, Çin bu meselenin dolaylıda olsa taraflarıdır. Bunlar yok sayılarak önerilecek çözümlerde sonuç vermeyecektir. AKP çok kıymetli olan 10 yılı hovardaca harcayıp heba etmiştir. Ayrıca sorunun uluslararası platforma taşınmasına yanlış dış politikası nedeniyle katkı vermiştir.
  AKP kötü niyetli olmasa bile ABD nin oyun stratejisini anlayamamış ve gerçek bir durum muhakemesi yapmayı becerememiştir. ABD, içerisinde AKP nin kısa vadeli politik çıkarlarınıda havuç olarak barındıran oyun stratejisini AKP sayesinde uygulama imkanı bulmuş ve bugün açıkça izlediğimiz kast ettiği sonuca ulaşmıştır.
  Bugün dış işleri bakanı ve Başbakan Dünyada yalnız bırakıldığımızdan şikayet etmektedir. Evet yalnız bırakıldık ama politik miyopluğumuzun bunda etkisi yokmu. ULUSLARARASI İLİŞKİLERİN ASLİ BELİRLEYİCİSİ GÜÇ DENGESİDİR. Bu denge değerlemesi hayaller ve vehimler üzerinden değil gerçeklikler üzerinden yapılır.
  Türk DIŞİŞLERİ TEŞKİLATI Bütün dünyada köklü tecrubeli ve istikrarlı bir yapı olarak tanınırken son on yılda bu niteliğini kaybetmiş kendisinden beklenmeyen acemilikleri ve hataları yapar hale gelmiştir. Hükümet buna aktif dış politika demektedir, dünya ise bu durumu alaycı bir tavırla ''kendini bilmezlik'' olarak değerlendirmektedir. Türkiyenin son yıllarda bir tane bile karşılık bulan diplomatik tasarrufu yoktur. Türkiye' nin yeni Osmanlıcılık anlayışıyla dış basında alay edilmektedir, biz ise nasıl oluyorsa bunu ''itibarımız çok arttı'' diye servis ediyoruz.
  Türkiyenin terör sorununun üstesinden gelmesi gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Yazını başında söylediğimiz gibi sorun yanlış dış politika nedeniyle uluslararası bir boyut kazanmıştır. Başbakan bugün ''Avrupa bizim terör sorununu çözmemizi istemiyor'' diyor. Eeee! böyle durumlarda ''GÜNAYDIN'' derler adama. Benden duymuş olma ''ABD de bizim terör sorununu çözmemizi istemiyor'' Bu emperyalizme eşbaşkanlık(!) sıfatının acıklı bedeli olsa gerek.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Kararlı Ol
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-07-2010, 08:10 PM
 2. İsrail Terörü
  RABİA Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 13-01-2010, 10:00 PM
 3. Politika
  eмiLy Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-09-2009, 02:10 PM
 4. politika üzerine
  eray yucel Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-12-2008, 10:14 PM
 5. Politika,çocuk babasina sorar
  Bay X Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-07-2007, 11:51 PM