+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  SAHARAY
  Misafir..

  stat Ruhuna internetten Fatiha

  Ruhuna internetten Fatiha


  Bu yöntemle kabristana gitmeye gerek yok! Kabir fotoğraflarının tek tek yer aldığı site bazı belediyelere de ilham verdi..

  İstanbul'da ikamet eden Mardinli Mehmet Ayaz, Savur ilçesine bağlı Sürgücü beldesinde bulunan bütün mezarlıklardaki kabirlerin tek tek fotoğrafını çekerek internet ort***** taşıdı. Ayaz, bununla kalmayıp internet üzerinden Fatiha okuma dönemini başlattı. Bunu örnek alan bazı belediyeler Mehmet Ayaz'ın kurduğu sistemi kendi internet sitesine taşıdı.

  İletişim aracı olarak hayatımızın her alanına giren İnternet artık Mardin'li bir vatandaşın kurduğu site aracılığı ile ahiret hayatımıza da girdi. Birçok belediye Mehmet Ayaz'ın kurduğu internet sitesini örnek alarak kendi internet sitelerine sistemi kurup vatandaşlarına sanal ortamda mezarlık hizmeti vermeye başladı.

  Mehmet Ayaz'ın kurduğu internet sitesini örnek alan ilk belediye olan İstanbul Büyük Şehir belediyesi internet sitelerine mezarlık sistemini kurup İstanbul'luların hizmetine soktu.

  Ayaz'ın şimdi ki hedefi ise İnternet üzerinden ölenlerin ruhları için Yasin-i Şerif okumak. Bunu gerçekleştirmek için de alt yapı çalışmalarına başladı.
  Yıllar önce taşındığı İstanbul'a her bayram arifesinde vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için gidip geldiği Sürgücü beldesindeki bütün mezarlıklardaki kabirlerin fotoğraflarını tek tek çekerek kendi tasarladığı SÜRGÜCÜ BELDESİ - Savur MARDİN adresine taşıyan Mehmet Ayaz, artık internet ortamı üzerinden yakınlarının ruhlarına bir 'tık'la fatiha okuduğunu söyledi.

  Kendi tasarladığı internet sitesine olan ilgi her geçen gün daha da artığına dikkat çeken Ayaz, "Yurt içinden ve yurt dışından her gün yüzlerce kişi siteye girip bizden bilgi alışverişinde bulunuyor. Sadece Avrupa'dan günde ortalama 20 ile 30 kişi beni arıyor. Benim kurduğum siteyi örnek alan birçok belediye kendi internet sitelerini yenileyerek, mezarlık sistemin yerleştirip vatandaşlarına hizmet vermeye başladı. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi bile aynı sistemi kurup İstanbul'lulara sanal ortamda mezarlık hizmeti vermeye başladı. İnternet üzerinden uzakta olan vatandaşlar bu sitelere girip yakınlarına Fatiha okuyabilme imkânına kavuştu." dedi.

  Bireysel bir çaba ile hiçbir ticari amaç gütmeden gönüllü olarak kurduğu internet sitesi aracılığıyla Sürgücü beldesini tanıtmaya ve sorunlarını kamuoyu ile paylaşmaya çalıştığını belirten Ayaz, "İnternet'ten mezarlığa fatiha okuma fikri önceki yıl vefat eden akrabamın kabrini ziyaret etme isteği doğunca aklıma geldi. Yıllık iznimi sadece bu düşüncemi yerine getirmek için memlekete giderek istisnasız bütün kabirlerin fotoğraflarını tek tek çekerek gerçekleştirdim. Bizim beldede her perşembe akşamı ve bayramlarda kabir ziyaretleri yapılır. Fatiha ve Kuran'ı Kerim okunur veya okutulur. İl dışındaki herkes de buna katılır. Beldedeki nüfus kadar Türkiye'nin değişik şehirlerinde ve yurtdışında yaşayan Sürgücülüleri de düşünerek İnternetten herkesin kabir fotoğraflarını ekledim.

  Artık isteyen herkes bir tıkla vefat eden kendi akrabasının yakınının mezarlığını ziyaret ederek bir fatiha okuyabilir. SÜRGÜCÜ BELDESİ - Savur MARDİN aracılığı ile dünyanın dört bir yanından kendisine telefon geldi.Yurtiçi veya yurtdışında yaşayan hemşerilerimizin bana 'Allah razı olsun' demeleri beni mutlu ediyor. Artık herkes evde veya işte her zaman yakınlarının kabrini ziyaret edip fatiha okuyabilirler. Elimde yaklaşık bin 200'e yakın mezarlığın fotoğrafı var ama şuan ancak 700 tanesini online mezarlığa yükleyebildim. Geri kalanları da peyderpey yüklemeye devam ediyorum. Sitemiz büyük ilgi görünce baştan sona kadar yeniledik. Dop dolu bir site yaptık. Vatandaşlarımıza yönelik her türlü bilgi ve donanım yerleştirdik." şeklinde konuştu

  Yaptığı çalışmanın birçok belediye internet sitesine de ilham kaynağı olabileceğini düşünen Ayaz, bu tür bir çalışmayı ilk defa kendisinin yaptığını ve din adamlarından fetva aldıktan sonra uygulamaya koyduğunu da sözlerine ekledi.

  İHA


  kaynak


  Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? İnternetten ruhlara Fatiha kabul olur mu acaba?

 2. #2
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Cevap: Ruhuna internetten Fatiha

  artık iyiceeeee sacmaladılar
  bunlar heralde en açık örnekleri olsa gerekkk
  böle ciddi bi konuda bu sekilde laubali isler yapılması çok üzücü

  dua nerden okunursda okunsun duadır ve normalde okunan dua yerine geçer(sadece benim düsüncem)
  ancak daha ciddiyet lazım diye düsünyorum
  herseyde internet ort***** tasınmazki
  çok dua okumak istiyolarsa biraz saygılı olup ayaklarına üsenmeyip gidip mezarda okucaklar
  bu ne tembellik böle

Benzer Konular

 1. Fâtiha Suresi Hakkında
  spartaküs Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 12
  Son mesaj: 13-03-2010, 05:40 PM
 2. Fatiha
  mopsy Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-02-2010, 03:11 AM
 3. Ruhunuza fatiha okuyun
  Venhar Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-11-2009, 09:07 PM
 4. Fatiha diyor ki
  mopsy Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-05-2009, 10:15 PM
 5. El Fatiha yasası
  YukseLL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 07-11-2008, 04:09 PM
Yukarı Çık