Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Deniz Feneri söndü

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Vip Salonu Forumunda Bulunan Deniz Feneri söndü Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Almanya’da görülmeye başlanan davada, bağışları amaç dışı kullanmaktan yargılanan derneğin 3 yöneticisi suçlarını kabul etti. Avrupalı Türklerin yardım amacıyla bağışladığı

 1. #1
  güney
  Misafir..

  Deniz Feneri söndü

  Almanya’da görülmeye başlanan davada, bağışları amaç dışı kullanmaktan yargılanan derneğin 3 yöneticisi suçlarını kabul etti.

  Avrupalı Türklerin yardım amacıyla bağışladığı 41 milyon euro’yu “Deniz Feneri Derneği kampanyası ile toplayan ve bu paranın 18 milyonunu amaç dışı kullanmaktan yargılanan 3 sanık dün Frankfurt Bölge Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında suçlarını kabul etti. Davanın ana sanığı kabul edilen Deniz Feneri Derneği e.V’nin ve Kanal 7 INT’in genel müdürü Mehmet Gürhan, suçlamaları kabul etti. Ancak, Gürhan’ın toplanan paraların Türkiye’ye nasıl ve kimlere gittiği yönündeki suçlamalara değinmediği dikkati çekti.

  Muhtaçlar için özellikle Kanal 7 aracılığıyla yardım toplayan bir kuruluş olarak tanınan Deniz Feneri Derneği’nin başkanlığını Gürhan’dan devralan Taşkan ise 2005’ten sonra Deniz Feneri e.V.’nin amaç dışı işleyişinden haberdar olduğunu itiraf ederek, kendisinin sadece bütün işlerin denetimini elinde tutan Gürhan’ın talimatlarını yerine getirdiğini belirtti. Deniz Feneri e.V. ve Kanal 7 Int yayıncısı Euro 7 Fernseh GmbH’nın muhasebe ve mali müdürü Firdevsi Ermiş de “Şu anda hayatımın enkazı önündeyim” sözleriyle başladığı ve Almanca bizzat okuduğu itiraflarında, işsizlik korkusu ve borçlar nedeniyle daha sonra gerçekleri öğrenmesine rağmen, yasadışı muhasebe işlemlerine devam ettiğini anlattı.

  Deniz Feneri e.V. derneği, Euro 7, Atlas Pazarlama ve diğer şirketlerin bütün paralarının yasadışı ve usulüz biçimde tek bir kasaya aktığını ifade eden Ermiş, “Asıl gelir kaynağı Deniz Feneri idi. Bu paralar daha sonra Mehmet Gürhan’ın talimatları doğrultusunda, çeşitli şirketlere ve Türkiye’ye aktarılıyordu. Ancak Gürhan, bütün önemli kararları Türkiye’ye danışarak alıyordu” dedi. Pişmanlığını ifade eden Ermiş; Almanya’da sayıları 8’i bulan şirket ve kuruluşların da ortakları olan Türkiye’deki Kanal 7 ve Deniz Feneri e.V. yöneticileri Zekeriya Karaman, İsmail Karahan, Mustafa Çelik ve Harun Kapuyoldaş’ın bütün işlerin başında olduğunu vurguladı. Hâkim Heyeti’nin Başkanı Dr. Müller, sanıklardan Gürhan’ın azami 6 yıl, Taşkan’ın 3 yıl ve mahkeme ile işbirliği yapan Ermiş’in tecilli hapis cezasına çarptırılmasının söz konusu olduğunu açıkladı.  Deniz Feneri söndü :: www.sendika.org

  Varmı içinizde parasını kaybeden???....:))

 2. #2
  SMN
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye SMN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Üye Numarası
  52466
  Nerden
  Sinop
  Mesaj
  918
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  21
  Rep Gücü
  161

  DENİZ FENERİ e.V iddianamenin tam metni

  DENİZ FENERİ e.V iddianamenin tam metni için tıklayınız...
  yeniçağ

Benzer Konular

 1. Suskunluğumu bozuyorum, işte Deniz Feneri
  d.feneri Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-06-2009, 01:30 AM
 2. Deniz feneri ana felsefesi..
  simqe Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-06-2009, 12:00 PM
 3. ''Deniz Feneri Gönülleri'
  atmaca34 Tarafından Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-10-2008, 09:52 PM
 4. Deniz Feneri Vurgunu
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-09-2008, 04:34 PM
Yukarı Çık