2. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 29
 1. #11
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Fethullah Gülen neden ABD'de yaşıyor?

  Sahi Sayın Gülen beaat etti ama hala ülkesine dönmedi neden dersiniz?

  İslamı yaymak için ABD de yaşıyorsa bunu burda yaşayıp uzaktanda yapabilirdi.

  İslamın düşmanı ABD de yaşamaya devam etmesi bana göre çelişkidir.

 2. #12
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Fethullah Gülen neden ABD'de yaşıyor?

  Çünki kendisi abdnin adamı
  onun yarattığı bir kişi
  ben söylemiyorum herkes öyle diyor
  asıl hizmet ettiği ülke orası

 3. #13
  Tecrübeli Üye sebahat35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  39
  Mesaj
  362
  Rep Gücü
  1492

  Cevap: Fethullah Gülen neden ABD'de yaşıyor?

  İlk kez altı yıl evvel duydum ki birileri gidip Orta Asya’da Türk okulları açıyormuş, çok sevindim; ne iyi çocukken hayal bile edemediğimiz şeyler oluyor. Ama, meğer, eğitim dili İngilizce olan kolejler açıyolarmış.

  Cemal Reşit Rey’de 600 kişilik bir kalabalığa konuşma yapıyordum. Her türlü kişi vardı. “Bazı hayırsever vatandaşlar Türkistan’da Türk okulu açıyorlarmış, aman ne güzel; ama niye kolej oluyor, İngilizce ile eğitim yapılıyor? Maksat Türk Dünyası !nda Türk kültür birliğini yeniden kurmak değil mi? İngilizce ile eğitimi Türkiye’de Amerikan, İngiliz misyonerleri başlattı. İngiliz misyonerliğini, bırakın da İngilizler kendileri yapsın; niye taşeronluk ediyorsunuz?” dedim. O zaman bu işi kimin yaptığını da bilmiyordum. Meğerse onlardan da birkaç kişi varmış; sonra yanıma geldiler, “Ama biz Rusya’da İstiklâl Marşını da öğretiyoruz” dediler., Ben de dedim ki: “Sen Rus çocuğuna 1 dolar ver, istediğin marşı bülbül gibi söyler; iş mi yâni.” Oyuna bak: Hedef İngiliz’in hedefi (bizim yok). İngiliz’in 250 yıllık hedefi: Dünyadan Türk adını silmek, hem Türkiye’de hem dışarıda. Hem Haçlı kafası, hem de ödleri kopuyor, Türklerin hepsi kendilerini bir toparlarlarsa, kaynaklar ellerinde, pazarlar ellerinde, Avrupa batar. Avrupa’da bir şey yok ki; ne kaynağı var, ne pazan var, bir şey yok. Türk ve Müslüman ülkelerden geçiniyor Batı, Türkler bir uyansa Avrupa’nın işi bitti, Avrupa bizden yardım dilenecek. Aman ne olur sizin birliğinize, gümrük birliğinize girelim diye gelip kapımızda yalvaracaklar. Onun için adamların niyeti “Türk” lâfını tarihten silmek. Silmek için yapacağın iş bellidir: Eğitim dilini İngilizce yaparsın, bir iki nesil sonra Türkçe biter. Türkçe bitince “Türk” lafı biter. Ne Türk kimliği kalır, ne kültürü, ne tarih bilinci, ne kendi ülkülerin. Gayet basit. Târihte misâli çok..
  Oktay Sinanoğlu dünyaca ünlü profesörümüz , dünyanın en genç profesörü ünvanını almış tek bilim adamıdır.
  "Hedef Türkiye " isimli 2002 yılında piyasaya sürdüğü kitabınan alıntıdır. aslında kitabın tamamı mükemmel bir dille yazılmış, hayran olmamak imkansız.

  İrlandada ingilizlerin yaptığı dili yoketme projesini şu şekilde anlatıyor


  1890′lara gelelim, İngiliz İrlanda meselesine:

  Keltler’den kala kala İrlanda Adası’na sıkışmış Keltikler kaldı. Çünkü Roma İmparatorları demiş ki: ” Fırtınalı denizi geçeceğiz, zaten çorak bir ada, ora da kalıversin”…Bunun üzerine son Keltler İrlanda adasında kalıyor. Bugünkü İrlandalılar’m dedeleri…Fakat sonradan bunlar bin yıla yakın büyük bir medeniyet geliştiriyorlar. Ve kendi dilleri, Gaelik, İngilizce’den çok üstün, çok daha köklü bir dil… Adamlarda felsefe, hukuk, iktisat her şey var…Avrupa tam karanlık, Orta Çağ’da iken, onlara çok şey öğretmişler. Sonra, son 200 yıl içerisinde, İngilizler gidiyor, Ada’yı fethediyor ve bu sefer de bu İngilizler İrlandalılar’ı kesmekle meşgul…Ama nasıl katliamlar, ne zulümler, inanılmaz…Ha şu medeni geçinen İngilizler…Medeniyete bak! Fakat bu İrlandalı Keltler de bir türlü kimliklerinden, benliklerinden vazgeçmiyorlar, devamlı isyandalar… Şerefli bir millet…Helâl olsun! İngilizler, tabii, Roma tarihçilerini okumuş…

  Diyorlar ki, “Romalılar bu işi 2000 yıl önce şöyle şöyle becerdi. Biz de aynısını yapalım.” Ve 1890′da… (Şimdi bunları niye anlatıyorum, dikkat edin, tarih dersi, masalı anlatmak için değil…Bugün olanlarla paralelliği göreceksiniz). Şimdi 1890′da olan şu: İngilizler, kendi işgalleri ve zulümleri altında bulunan İrlanda’da bir teşkilât kuruyorlar. Adı şöyle: “Milli Yüksek Öğretim Kurumu.. (MYÖK)”. Hani bir de kafa karıştırmak için başına bir de “Milli” kelimesi koymuş…Kurumun başında, İrlanda’nın İngiliz Valisi, İngiliz yöneticiler, gaddar… Birkaç tane de İrlandalı işbirlikçi, ********, vatansız, bunlardan oluşmuş… Ve kurul karar alıyor: İngiliz’in Milli Yüksek Öğretim Kurulu MYÖK, MYÖK mü? MYOK mu? Ona da karar veremedim; iki noktasını silerseniz MYOK olur. Bu kadar basit bir şey.
  Bu MYÖK, (tabii İrlanda o zaman işgal altında, İngiliz tepesine binmiş, gık diyenin kafasını kesiyor, acımasız.), böyle, bir durumda MYÖK bir karar veriyor, bir gecede…Ha, o zamana kadar da İrlanda’da bütün eğitimleri, ana okulundan üniversiteye kadar eğitim, kendi dillerinde, adamlarda da bayağı büyük bir medeniyet var, dil var, hepsi var. Tabii, zorbalıkla yapılıyor ya bu iş,…diyorlar ki: “Yarından tezi yok, ana okulundan üniversitenin sonuna kadar bütün eğitim dili İngilizce olacaktır. Kendi dilinde eğitim yapmak yasak.” Olurdu, olmazdı, hoca bulur muyuz…Ya, zaten, adamın derdi ona bir şey öğretmek değil ki, öğretmemek…Hoca olmazsa daha iyi…Öyle mi? Ve nitekim, bunu bana İrlandalı ağlayarak anlattı, büyük bir İrlandalı…Çok bilgili bir İrlandalı, bir doktor, üstün bir insan…Bana ağlayarak anlattı…Ben zannediyordum ki, 50 sene100 sene bu oyunlarla bir dil yok olur…Dedi ki, “Ne 50 senesi, 100 senesi! Bir nesil sonra bir nesil 15 sene falan o millet tümüyle kendi dillerini kullanırken, öz dilini bilenlerin sayısı yüzde 20′ye düşüyor…Yani sadece dağda birkaç tane çoban kalmış, “Ah bir şehre insek de çocuğumuzu İngiliz okuluna versek”…Tarihten silinmek üzereler…Çünkü bir milletin dili gitti mi, tarihte adı sanı kalmaz…Bakın bu Anadolu’da Hititler vardı. Büyük ihtimalle, bu şekilde, harple falan değil, bunlar da tarihten aniden silinmiş; hâlâ tarihçiler merak ederler, ne oldu bu Hititler’e, büyük medeniyet kurdular, gittiler? 3 bin sene sonra adlan bulunuyor, çanak çömlekten…Buralar netamelidir, aynca…

  Şimdi, hakikaten, bir nesil sonra iş bitecek, İrlandalı’lann adları sanları kalmayacak. Halbuki,büyük işler yapmışlar zamanında…Fakat, öğretmen, sanatkâr, ciğerli, vatanına bağlı bir takım insanlar, İngilizler’den habersiz gizlice bir araya geliyorlar, bir cemiyet kuruyorlar ve İngilizler’den gizli olarak, meselâ başkent Dublin’nin çeşitli mahallelerinde, gizlice bodrumlarda, düşünün, geceleri, kendi dillerinin derslerini veriyorlar. Millet, işinden sonra, gizlice gelip, bodrumlarda kendi dillerinin kurslarına gidiyor. Bak bak! Ve bunun uyandırdığı bilinç sonunda, 1920′lerde yeniden bir İrlanda Cumhuriyeti ortaya çıktı. Helâl olsun! Yani şu gariban, İrlanda Adası ‘nm bir kısmı, ufacık, bunlar yapıyorlar bu işleri…Polonyalılar’da da aynı şey oldu. Bunu anlatmayacağım artık, onlarda da benzeri hikâye var.

 4. #14
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  29
  Mesaj
  2.284
  Rep Gücü
  45818

  Cevap: Fethullah Gülen neden ABD'de yaşıyor?

  gerek haberlerde , gerek gazetelerde, gerek cevrede dolasan sölentilerde hep duymusuzdur

  gülenin ABD'de köskte yasadıgını emrinde 10 dan fazla hizmetçi oldugunu

  ve servetinin toplam 7.5 milyar dolar oldugunu.....

  hadi bunların biri yalan 2 si yalan , hepsidemi yalan

  7.5 milyar dolar=12milyar YTL=12 katrilyon demektir

  türkiyenin dış borcunun 300 milyar dolar oldugunu düsürsek, bu servetle gülenin neler yapabilcegini düsünmek bile zor!

  bukadar büyük para, tek kişinin tekeline bırakılmamalı, gülenin aşırı dinci oldugunuda göz önünde bulundurmak gerekir..... daha önceki yıllarda tvlerde kimlerle yanyana gelmis bunu gördük(fotograflarda)


  peki önemli bi soru daha
  bu kadar parayı camiden cevresinden topladıgı yardımlarlamı yaptı
  böle biseye ancak gülünür
  türk tarihi kadar yıl para toplasalar o servetin 100/1 ine ulasamazlar
  derenin suyu nerden geliyo o halde
  belli deil, mantıklı bi açıklamasıda yok sayın Gülenin

  Feetullah Gülen için hoca efendi deniyo
  peki Gülenin tahsil durumu ne???
  bu soruya asla net bi yanıt vermemistir, cevreside bu konu hakkında konusmuyo

  benim bildigim hocalar
  üniversitelerde ilahiyat, yada din kültürü ögretmenligi okuyan kişilerdir

  kuranı 2 kez okuyan her kişiye hocaefendi dersek
  ülke olrk vahim durumdayız demektir

  bizde dinimizi seviyoruz
  ama dini baska amaçlarla kullanmak, bu olmamalı

  bu yazdıklarımın bi kısmı duyumdur, bilgilerdeki rakamlarda küçük çaplı yanlıslıklar olabilir

  ama genel olrk digerlerini kaynaklardan okudum......
  kaynaklardada yanlıslıklar olabilir, kesin böledir diyemem, ama kaynaklardaki bilgiler yukarıda yazdıgım gibidir

  iyi forumlar dilerim herkese

 5. #15
  Aktif Üye atmaca34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  dünyadan
  Mesaj
  1.766
  Rep Gücü
  15313

  Cevap: Fethullah Gülen neden ABD'de yaşıyor?

  evet soru fethullah gülen hoca efendi hazretleri niçin ABD de yaşıyor sanırım...

  cevaplıyorum...(bir üyemiz ABD yarattığı için yazmış)kesinlikle ABD yarattığı için değil...ne zamandan beri devletler insan yarata biliyor...
  belkide cahilce düşünen insanlardan uzak durabilmek içindir...

  diğer bir üyemizde soruyor bu kadar parayı camide........senden borç almadığı kesin gibi görünüyor...serveti tartışılmıyor dostum...neden orada yaşıyor deniliyor..

  başka bir arkadaşta islamın düşmanı ABD diyor.......düşman aramak için o kadar uzaklara gitmeye gerek yok...

  bence oraların havası güzel...belkide oralaradakilere islamı öğretmek için gitmiştir...

  evet bende bir şairin dediği gibi..diyorumki.. kalbi ilahi kelimetullah sevdasıyla yanan bir kalp.... ALLAH için göz yaşları ırmaklardan taşkın bir insan....

  kendi uzaklarda olsa bile kalbi yakınlardadır...elbet bir gün gelecektir...


  daha güzel yarınlara...

 6. #16
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755

  Cevap: Fethullah Gülen neden ABD'de yaşıyor?

  Yaratmak Allaha mahsustur,burada kullanılan mecazidir,
  yani kendisine emir kulu yapmıştır o kişiyi,
  bir derecede vatan hainidir,neyi kime anlatmaya gitmiştir...
  önce bana anlatabilseydi keşke...
  mensubu bulunduğu vatanı bölmeyemi,çökertmeyemi,bunlarımı anlatmaya gitmiştir..
  bir çok söylemini kendi ağzından duydum tvlerde..yazık çok yazık..
  hala o adamı savunuyorsunuz.

 7. #17
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesaj
  47
  Rep Gücü
  0
  Ceberrut Devletin yandaşları Fethullah Hoca niye Amerikada yaşıyor diyor. Patagonyada olsa niye orada yaşıyor ? irakda olsa niye irakda ,iranda olsa niye iran diyecekler...
  Apoya gösterilen saygı ve hoşgürünün %1 Fethullah hocaya göstermez bu CHP,MHP,BDP liler ve bunların baskı ve zulumlerinden kurtulmak için EVET...EVET...
  F.ethullah Hoca hiç kimseyi öldürmediği ve katil olmamasına rağmen Dünyada Türkleri ve bayrağımızı ve marşımızı tanıttığı için DÜŞMAN sayılıyor Statüko tarafından
  EY HALKIM İŞTE GÖR CEBERRUT DEVLETİ....

 8. #18
  Tecrübeli Üye yeşeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2011
  Mesaj
  373
  Rep Gücü
  4215
  Alıntı RABİA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amerika Küfrün Merkezi deniyor. Bizde şöyle diyoruz, daha iyi, Küfrün Merkezinde yapılan İslami Hizmet, diğer Küfür beldelerinden daha faziletlidir. Teşbihte hata olmaz fehvasınca ; Hz.Musa(AS) mı Firavun sarayından koruyan Allah değilmiydi ? Evet, gerek Amerikada gerek AB ülkelerinde İslama dehaletler fevc fevc artmaktadır. Boş oturarak nasıl artacak? Mücahede ve Tebliğ olmadan?

  Hicretler bitmez, yeterki talib olunsun, Hicreti sıradan bir seyahat görenler, Hicret ufkuna bilmemki ulaşabilirlermi? (Hüseyin GÜLERCE)
  bencede güzel bir cevaptı

 9. #19
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Rep Gücü
  10549
  bi söz vardır bilmem ne yeri rahata alışınca... diye gider

 10. #20
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423
  İşte bu Chp lileri anlamak zor. İsrail mi yoksa Din adamı Fethullah hocayımı savunursun dersen, sırf islam düşmanlığı yapmak için İsrail derler. Yada Chp lidir ama din cahilidir. Yoksa bu kadar kör olması anlaşılamaz.

Benzer Konular

 1. Fethullah Gülen’e ben ne sorardım?
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-03-2014, 02:17 PM
 2. Fethullah Gülen'in CIA Bağlantısı
  SOSYALİST Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 28-02-2013, 05:47 PM
 3. M. Fethullah Gülen
  ashenarşi Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-03-2011, 07:26 PM
 4. Fethullah Gülen'in ekonomik tezleri
  RABİA Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-04-2009, 06:02 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık