1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 20
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum

  Fatih Altaylı'nın dün akşam Teke Tek'te konukları üniversite öğrencileriydi. Kevser Çakır ve Nuray Bezirgan isimli türban eylemcisi bayan öğrencilerin açıklamaları ise hem Altaylı'yı hem de izleyenleri hayrete düşürdü.

  VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  Fatih Altaylı: Sizin facebookta bir siteniz mi var? Kevser adlı arkadaşımızın facebook adlı paylaşım sitesinde İran devriminde Ayetullah Humeyni’nin fotoğrafları yer alıyor. Doğru mu?

  Kevser Çakır: Bir tane fotoğrafı var evet. Evet, seviyorum ve saygı duyuyorum.

  Fatih Altaylı : Ama o Şii . Humeyni’nin nesini seviyorsun?

  Kevser Çakır: Şii olması önemli değil. Benim için Müslüman biri. Hümeyni’yi seviyorum.

  Fatih Altaylı : Ama İran'da baskı rejimi var.

  Kevser Çakır: Ama İran'daki rejimi ben desteklemiyorum

  Fatih Altaylı: Ama kurucusu Humeyni.

  Kevser Çakır: Humeyni’nin aynı görüşleri sahip olması anl***** gelmez bu. Ben Humeyni'yi seviyorum şahsen.

  Fartih Altaylı: Sen seviyor musun?

  Nuray Bezirgan: Evet seviyorum.

  Fatih Altaylı: Atatürk’ü seviyor musun?

  Nuray Bezirgan : Atatürkü sevmeme hakkı var mı? Başıma bir iş gelmeyecekse ben sevmiyorum.

  Atatürk'ün yetkiyi padişahtan alırken yani saraydan alırken laik bir Cumhuriyet kurmak için aldığını düşünmüyorum. Halk o zaman islami değerler için savaştı. Nitekim Kurtuluş Savaşı’nın başlaması da Kahramanmaraş’ta Fransız askerlerinin Nene Hatun'un başörtüsüne uzanmasıyla olmuştur.

  Fatih Altaylı: Maraş’la Erzurum’u birbirine karıştırdın.

  Nuray Bezirgan: Her neyse. Maraş’ta Fransız askerleri bir kadının örtüsüne saldırıyor. Sütçü İmam buna karşı ilk ateşi açıyor. Böylelikle Kurtuluş savaşı başlıyor. Sonuçta cepheye cephanelik taşıyan kadınlar o dönemin insanları, o dönemin sosyolojik yapısını incelerseniz hep Müslüman insanlar.

  Fatih Altaylı: Peki bu ülkenin Kurtuluş Savaşı'nı örgütleyen bir adamı niye Humeyni kadar sevmiyorsun. Bunu merak ettim. Eğer Atatürk olmasaydı burada belki de İngilizler vardı, Fransızlar vardı.

  Nuray Bezirgan: Yani İngilizler olsaydı benim haklarım daha geniş olacaktı. Zaten mesele bu yani. İnsanlar bana Atatürkçülük adına zulmediyorlarsa benden Atatürk'ü sevmemi bekleyemezsiniz.

  Kevser Çakır: Yani bir insanın ismi üzerinden ideolojik bir kurgu oluşturulmaya çalışıldığı için bunlar oluyor. İyi Bir asker. Bunu biliyoruz.

  Fatih Altaylı: Bu ülkeyi düşmanlardan arındırma sebebi. En azından bir minnet duygun yok mu?

  Kevser Çakır: İyi bir asker biliyoruz.

  Fatih Altaylı: Bugün sizin savunduğunuz özgürlükçü, cumhuriyeti kuran sizin temsil ettiğiniz iradenin, bugün iktidar olmasına olanak veren de rejimi kuran da yine Atatürk değil mi? Camileri de kapatmamış.

  Nuray Bezirgan: Benim fikirlerimİ savunucak parti kurulamaz Türkiye’de. Zaten bu yasak. Benim fikirlerimi herhangi bir parti savunmaya kalktığı zaman parti kapatılır.

  Müslümanlar haklarını elde etmek için gece gündüz çabalarlar. Birileri gelir parlementonun azıcık bir özgürlük tanımlamasına bile Atatürk adına, Cumhuriyetcilik adına, demokrasi adına ne adına olursa olsun özgürlüklerimizi elimizden alır.

  Ben tamamiyle özgür olduğum hak ve özgürlüklerimin kısıtlanmadığı bir sistem istiyorum.Mesela siz nasıl ki başörtülü hakim bir hanımdan rahatsız olacağınızı söylüyorsanız ben sizin, mesela bu fikrinizin temelde Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet'te bizlerin hep tehdit olarak sizlere sunulmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

  Fatih Altaylı : Hayır ondan kaynaklanmıyor. Sizin “siz, biz” demenizden kaynaklanıyor.

  Siz islami inançları sizin tarafınızda yaşamayan veya sizin gibi algılamayan insanları farklı görüyorsunuz. Sen, Recep Tayyip Erdoğan ve başkaları "siz- onlar, biz-onlar" dediğiniz zaman kendimi kötü hissediyorum.

  Nuray Bezirgan : Sizin inancınız ne olduğu beni ilgilendirmiyor. Benim ilgi alanım değil. Kişi istediği dine sahip olur ya da olmaz yada dinsizdir. Bu benim size ikinci sınıf vatandaş olarak göreceğim anl***** gelmez. Ama Fatih Bey siz başörtülü bir hakimden rahatsız olduğunuzu söylüyorsunuz

  Fatih Altaylı: Önyargılı olur diye rahatsız olurum.

  Nuray Bezirgan: Tabii ki. Önyargınızın temelinde 85 yıldır yürütülen laik sistemin dayatmalarının olduğunu düşünüyorum. Biz hiçbir zaman özgür olamadık. Hiçbir zaman kendimizi ifade edemedik. Siz hiçbir zaman başörtülü bir hakim tarafından yargılanmadınız. Dolayısıyla bu şekilde düşünüyorsunuz.

  Fatih Altaylı: Senin rejimden istediğin ne? Üniversiteye gitmen, kamusal alanda görev yapman dışında ne isteğin var?

  Nuray Bezirgan: Ben başörtümle birlikte sosyal hayatta da var olmak istiyorum.

  haberturk

 2. #2
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Cevap: Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum

  Fatih Altaylı :

  Ben başörtülü bir hakime tarafından yargılanmak istemem,ön yargılı olduğunu düşünürüm, derken,en büyük ön yargı örneğini aslında kendisi sergilemiş olmuyor mu? Kendisiyle bu kadar çelişen bir insan...''siz-biz'' ayrımcılığı yapmayalım derken,örtülü hakim-örtüsüz hakim kategorizesi yaparak yine kendisiyle çelişen bir insan...  Atatürkçülük,laiklik adı altında yapılan bütün baskılar,bütün yasaklamalar aslında Atatürkçülük ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.Kurtuluş mücadelesinin baş kahramanı,mücadeleyi verirken,bu milletin bütün manevi değerlerinin korunması adına mücadele vermiştir esasında...Maalesef ki hala bunu anlamayan kör zihniyetli insanlar var.''Atatürk'ün çocuklarıyız'' diyerek,yaptıkları her yanlışa ''Atatürk'ü '' alet etmeye çalışanlar,maalesef ki atanın kemiklerini sızlatmaktadırlar. Şayet Atatürk yaşıyor olsaydı, bu kör zihniyeti evlatlıktan reddedirdi.


  Bugün İran'daki baskıcı zihniyet ile Türkiye'deki yasakçı zihniyet arasında hiçbir fark yoktur.

  Özgürlük ise,her kesime,her insana özgürlük...Sadece ''beyaz adama özgürlük '' diyenlerin,samimiyetlerini ve ''özgürlük''ten ne anladıklarını sorgulamak gerekir.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 3. #3
  Kıdemli Üye sheytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Yaş
  29
  Mesaj
  797
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  112

  Cevap: Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum

  Humeyni'yi seven,Mustafa Kemal'i sevmeyen insanların nasıl bir rejimi istediği göz önünde değil mi?

 4. #4
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  Cevap: Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum

  Alıntı YukseLL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Nuray Bezirgan: Zaten mesele bu yani. İnsanlar bana Atatürkçülük adına zulmediyorlarsa benden Atatürk'ü sevmemi bekleyemezsiniz.
  Ne görmek istiyosan onu alırsın kimsenin sana zulmettiği yok Atatürk olmasaydı bu topraklarda başını sokacak yer bulamazdın

 5. #5
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781

  Cevap: Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum

  Humeyninin kurdugu(mecazii anlamda) ulkeye defalarca gittim, sanirim okuyarak ogrenilenler gitmeden bilinenler bakis acisina gore degisir. ozgurlukler ulkesi olarak ,kavusmak isteyen kavusabilir. hatta cok ileri gidebilir. cok begendiginden geri bile donemez. dusunuldugu kadar cok ta kotu degildir iran
  rejimler disarida kitaplarda yazildigi gibi degil, gormedikten sonra konusmak zordur.
  dunyada hicbirsey hayal edildigi gibi degil. dusunulenle gercek bir degildir

  kitaplardaki rejimler hangisi olursa olsun eger tamamen uygulanamayip insan cikarlari sonunda baskin geliyorsa sadece IDEA olark kalir.

  bu sitemler de gelecekte kurulmasi mumkun yeni sitemler de IDEA dan ote gitmeyecektir.sadece adi degisik olacaktir,
  insan cikarlari rejimlerin uygulanmasini engelledigi icin,ideadir yoksa hicbir rejim kisisel cikar icin yapilamaz.ortak cikarlar icin kitaplar yazilir
  ama ortada kisisellik girecegi icin her sistemler tam uygulanamayacaktir. ancak bir robot uretirseniz kendi cikarini dusunmez. insanlar birbiri ile rekabet icindedir. ve cig sut emmistir

  Bir zamanlar, Komunizm ve Rusya hayalleri kuran genc insanlar, calistigimiz turk gemileri ile rusya topraklarinda cikip Komunizmi aradilar.gozleri ile incelediler, hep iyi taraflari ogretilmisti , ozgurluk aradilar bulamadilar. neredeydi komunizm ?

  Derneklerinde halk evlerinde ogretildigi gibi degildi, Butun Hayalleri yikildi . dusundugu gibi bir komunizm yoktu. ozgurlugu bulamadi.
  anladilar hic ses etmediler. cunku bir heyecandi

  butun ozlemi olanlari alip dunyayi bir evliya celebi gibi dolastirmali, bilinc ve fikir almasi saglanmalidir. o zaman daha gercekci bakar insan Beyni kiyaslama yapar.
  disaridan konusmak bos
  Konu orkuorkun tarafından (11-06-2008 Saat 11:46 AM ) değiştirilmiştir.

 6. #6
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Kemalizm Ve Islamiyet

  Türkiye,son asırda,belki de;insanlık tarihinde eşi görülmemiş bir 'fitne' ve 'fesat' devrine sahip oldu.'Padişahı kurtaracağız'dediler,padişahları devirdiler ve kovdular.'Hilafeti koruyacağız'dediler,bir gecede Halifeyi ülkeden attılar.Hilafeti katlettiler.'Yunan gelirse camileri yıkacak'dediler,kendileri işin başına oturunca ibadethaneleri yerle bir edip,ahır ve depo yaptılar.'Düşman çarşafınızı parçalayacak,haydi sefere...'dediler,başörtüsüne dahi tahammül edemediler.'Gavura mağlup olursak,zorla şapka giydirirler'dediler,galip gelince de,şapkaya karşı çıkanları darağaçlarında sallandırdılar.Yirminci Yüzyılda ülke idaresine hakim olanlar'Aldatmakla iş gördüler'İcraatlarını 'Hile'üzerine kurdular.Yaptıkları ortaya çıkmasın diye 'TABU'lar koydular.Millet,artık;gerçekleri öğrenmek istiyor;yakın geçmişini merak ediyor.

 7. #7
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.690
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7721

  Cevap: Kemalizm Ve Islamiyet

  Alıntı Y.E.K.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Türkiye,son asırda,belki de;insanlık tarihinde eşi görülmemiş bir 'fitne' ve 'fesat' devrine sahip oldu.'Padişahı kurtaracağız'dediler,padişahları devirdiler ve kovdular.'Hilafeti koruyacağız'dediler,bir gecede Halifeyi ülkeden attılar.Hilafeti katlettiler.'Yunan gelirse camileri yıkacak'dediler,kendileri işin başına oturunca ibadethaneleri yerle bir edip,ahır ve depo yaptılar.'Düşman çarşafınızı parçalayacak,haydi sefere...'dediler,başörtüsüne dahi tahammül edemediler.'Gavura mağlup olursak,zorla şapka giydirirler'dediler,galip gelince de,şapkaya karşı çıkanları darağaçlarında sallandırdılar.Yirminci Yüzyılda ülke idaresine hakim olanlar'Aldatmakla iş gördüler'İcraatlarını 'Hile'üzerine kurdular.Yaptıkları ortaya çıkmasın diye 'TABU'lar koydular.Millet,artık;gerçekleri öğrenmek istiyor;yakın geçmişini merak ediyor.
  Bana göre : Mazi ile değil.......
  Müstakbel ile ilgilenelim.....

  Kişilerle değil............
  Fikirlerle uğraşalım.....

  Bunları yaparken ...... Taasub'u değil.....
  Salabet'i esas alalım....
  Ne dersiniz ?:Entusiasmado:

  İşte ben bunun için burdayım.....:Entusiasmado:

 8. #8
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Mesaj
  26
  Rep Gücü
  37

  Cevap: Humeyni'yi seviyorum, Atatürk'ü sevmiyorum

  Alıntı Gülüm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ne görmek istiyosan onu alırsın kimsenin sana zulmettiği yok Atatürk olmasaydı bu topraklarda başını sokacak yer bulamazdın
  katılıyorum size,bunlarda bir zulumdür tutturmuşlar,sanki onlara başörtüsüyle askeri bölgelere, üniversitelere, meclise, girme başörtüsüyle öğretmenlik hakimlik avukatlık yapamazsın diyen var,

 9. #9
  Acemi Üye almuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesaj
  149
  Rep Gücü
  25

  Cevap: Kemalizm Ve Islamiyet

  Alıntı Y.E.K.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Türkiye,son asırda,belki de;insanlık tarihinde eşi görülmemiş bir 'fitne' ve 'fesat' devrine sahip oldu.'Padişahı kurtaracağız'dediler,padişahları devirdiler ve kovdular.'Hilafeti koruyacağız'dediler,bir gecede Halifeyi ülkeden attılar.Hilafeti katlettiler.'Yunan gelirse camileri yıkacak'dediler,kendileri işin başına oturunca ibadethaneleri yerle bir edip,ahır ve depo yaptılar.'Düşman çarşafınızı parçalayacak,haydi sefere...'dediler,başörtüsüne dahi tahammül edemediler.'Gavura mağlup olursak,zorla şapka giydirirler'dediler,galip gelince de,şapkaya karşı çıkanları darağaçlarında sallandırdılar.Yirminci Yüzyılda ülke idaresine hakim olanlar'Aldatmakla iş gördüler'İcraatlarını 'Hile'üzerine kurdular.Yaptıkları ortaya çıkmasın diye 'TABU'lar koydular.Millet,artık;gerçekleri öğrenmek istiyor;yakın geçmişini merak ediyor.
  Bir devrin iyi bir tahlilidir yazdıklarınız.
  "Padişahı kovduk" derken,"onunla birlikte Allah'ı da çıkardık yurttan" deme seviyesini gösterdiler.
  "Gelenin keyfi için,geçmişe sövme"felsefesi,durak bilmeden devam ediyor yoluna...

 10. #10
  güney
  Misafir..

  Cevap: Kemalizm Ve Islamiyet

  Alıntı Y.E.K.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Türkiye,son asırda,belki de;insanlık tarihinde eşi görülmemiş bir 'fitne' ve 'fesat' devrine sahip oldu.'Padişahı kurtaracağız'dediler,padişahları devirdiler ve kovdular.'Hilafeti koruyacağız'dediler,bir gecede Halifeyi ülkeden attılar.Hilafeti katlettiler.'Yunan gelirse camileri yıkacak'dediler,kendileri işin başına oturunca ibadethaneleri yerle bir edip,ahır ve depo yaptılar.'Düşman çarşafınızı parçalayacak,haydi sefere...'dediler,başörtüsüne dahi tahammül edemediler.'Gavura mağlup olursak,zorla şapka giydirirler'dediler,galip gelince de,şapkaya karşı çıkanları darağaçlarında sallandırdılar.Yirminci Yüzyılda ülke idaresine hakim olanlar'Aldatmakla iş gördüler'İcraatlarını 'Hile'üzerine kurdular.Yaptıkları ortaya çıkmasın diye 'TABU'lar koydular.Millet,artık;gerçekleri öğrenmek istiyor;yakın geçmişini merak ediyor.
  Dünya tarihinde; evet "Atatürk Devrimleri " eşi görülmemiş bir mücadele ile hala konuşulur hala örnek gösterilir...

  Gerçeklerin ne olduğunu öğrenmek ve yakın geçmişinizdeki bu mücadelenin hangi şartlarda ve koşullarda yapıldığını bilmek istiyorsanız önerim;gözünüzdeki "nur"lu perdeyi açıp "cumhuriyet tarihinizi " okumanız...

  İyi forumlar....

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Bu Sözler Humeyni'nin midir?
  sevmekesas Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 19
  Son mesaj: 22-05-2010, 08:52 AM
 2. Atatürk ve humeyni stratejisi kazanacak...
  Kızılbaşbuğtürk Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-08-2009, 02:30 PM
 3. Kask takmayı sevmiyorum, çünkü beni aptal gösteriyor
  SGOR Tarafından Moto Sürüş Teknikleri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-04-2009, 06:47 PM
 4. Yorum: 41
  Son mesaj: 13-01-2009, 11:56 AM
 5. Seviyorum,Sevmeyi seviyorum..
  RABİA Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 23-06-2008, 10:55 AM
Yukarı Çık