Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573

  Tarihi Istismarcılık

  TARİHİ İSTİSMARCILIK

  FAHİŞE kapıdan kapıya, rakibesine bu kelimenin Türkçe karşılığı olan malum tabirle söver. Halbuki kendisi de aynı işi yapmakta ve bunu gizlememektedir.Öyleyse nefsinde kötülemediği bir şeyi muhatabında nasıl ayıplayabilir? Şöyle: Fahişe kendi öz mesleğini rakibesinde kötülerken, bundan nefsine düşen payı anlayacak, kabullenecek ve yüzünün çamurunu örtmeksizin ortaya çıkacak kadar olsun, insaf, samimiyet, hatta namus sahibidir.

  Bir de, fahişenin, çarşafa girip, elinde bir tesbih, yüzüne gün değmemiş iffet örneği bir kadına aynı tabirle haykırdığını düşünün! Alçaklık derecesi olarak böyle bir şenaate yer gösterebilir misiniz?

  Dindarları istismarla suçlandıranlar, işte bu kabilden seciyelerdir; ve suçlandırdıkları üzerinde en küçük istismar lekesi bulunmadığı şöyle dursun, kendileri istismarın katran fıçısına dalıp çıkmış yaratıklardır.

  İstismarın tek düşmanı samimiyet olduğu ve samimi insanın hareketlerini, istismar değil, ancak keyfiyetini icra fiili içinde görmek gerektiği düşünülecek olursa, dindarda istismar kasdı aramak Hicazda şimal ayısı avına çıkmaktan; onlarda istismardan başka bir şey bulmaya çalışmak da, Şimal Kutbunda hurma ağacı ümit etmekten farksızdır.

  Aşkımızla beraber samimiliğimizi kaybettiğimiz demlerden beri, memleketimizde müthiş bir tarihi istismar devri açılmıştır.

  AvrupalınınTanzimatçıyı, Yahudi ve Masonların İttihat ve Terakkiyi sahte edebiyat ve fikriyatın pörsük gönüllerdeki iman tereddüdünü zulmün hürriyeti sömürmesiyle başlayan tarihi istismarcılık,nihayet gide gide bu milleti yoktan var etme iddasıyla, Kurtuluş Savaşı gibi en aziz bir hareketin sömürülmesine kadar varmış ve sonunda, paşalığı istismar, zaferi istismar, devlet reisliğini istismar, muhalefeti istismar, inkilapçılığı istismar, Atatürkçülüğü istismar, Lisanı istismar, mevhumu istismar bir örneğin elinde ve bu defa istismarın istismarı şeklinde, iman sahiplerine karşı şeni bir silah haline getirilmiştir. Beden fahişesi! Ruh fahişeleri önünde sen ne kadar az kirlisin!..

  Çerçeve'den

  Necip Fazıl Kısakürek
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 2. #2
  Acemi Üye Mehdikonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  Konya
  Yaş
  34
  Mesaj
  127
  Rep Gücü
  98

  Cevap: Tarihi Istismarcılık

  Rabia çok güzel ve gerçekçi konular bunlar. Teşekkürler.

  İttihat ve Terakki dedin de yine dertlendirdin beni. Mason localarının o tarihde ülkemize yaptığı hainlikleri bir de vatan severmiş gibi gösterip, asıl vatan severleri ve hatta Ulu Hakan II. Abdülhamit Han'ı bile karalayıp Vatanımız sınırlarını şu anki sınırlara kadar daraltıp, topraklarımızı ********lere hibe etmeleri, günümüz aydınları tarafından nedense taktire şaayan bi durum olarak nitelendirilmektedir.

  Kurtuluş savaşı son çare olarak çok önemliydi elbette ve şu anki sınırlarımzı da o kurtuluşa borçluyuz şüphesiz. Ama daha önceki sınırlarımıza da bakıldığı zaman kurtuluş savaşının ikinci bi adı daha aklıma gelmiyor değil. " Ver Kurtul"...!

 3. #3
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  10

  Cevap: Tarihi Istismarcılık

  paylaşım içn saol........................

Benzer Konular

 1. Karikatür Tarihi
  dogangunes Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-08-2009, 05:58 PM
 2. Bmc Tarihi
  ErDaLL Tarafından Markalar, Modeller Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-02-2008, 01:43 AM
 3. Tarihi Eserler
  dogangunes Tarafından Antika Foruma
  Yorum: 30
  Son mesaj: 05-11-2007, 12:32 PM
 4. Dinler Tarihi
  dogangunes Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 49
  Son mesaj: 21-08-2007, 09:42 PM
 5. Tarihi Gizemler
  dogangunes Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 14
  Son mesaj: 21-08-2007, 02:30 AM
Yukarı Çık