2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 13 Toplam: 13

Garip Bir Paradoks

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Vip Salonu Forumunda Bulunan Garip Bir Paradoks Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Başlık "paradoks" diye açılmış....Garip... ben vergi ödüyorum ve anayasal hakkım olan "parasız,eşit,bilimsel,nitelikli eğitim" istiyorum bu benim anayasal hakkım..... "Devrimci öğretmen

 1. #11
  güney
  Misafir..

  Cevap: Garip Bir Paradoks

  Başlık "paradoks" diye açılmış....Garip...

  ben vergi ödüyorum ve anayasal hakkım olan "parasız,eşit,bilimsel,nitelikli eğitim" istiyorum bu benim anayasal hakkım.....

  "Devrimci öğretmen " tanımlamasın daki ironi ise gerçekten komik ; eğer halkına duyarlı bir öğretmense zaten yardım parası toplamaz.Ha bu devrimci bir bakış açısıdır fakat bu her şeyden önce "insani" bir yaklaşımdır..


  TC Anayasası Madde 42;Kimse eğitim ve öğretim hakkından mahrum bırakılamaz… İlköğretim bütün vatandaşlar için zorunludur ve devlet okullarında parasızdır.  Eğitim ve sağlık hakkımız için para ödemek istemiyoruz.

  * Okullarımıza ve hastanelerimize elektrik, su, doğalgaz, yakacak, telefon, kırtasiye, ulaşım vb. hizmetlerin parasız sağlanmasını istiyoruz.

  * Bütçeden eğitime ve sağlığa ayrılan kaynağın artırılmasını istiyoruz.

  * Nitelikli hizmet için; öğretmenlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın güvencesizliğe, işsizliğe ya da ucuz işgücü olmaya mahkum edilmesini istemiyoruz"

  "PARASIZ EĞİTİM PARASIZ SAĞLIK"

  tüm emekçi öğretmenler tarafından amerikan işbirlikçisi küçük-burjuva iktidarı kapitalist dinci parti Akp'nin emekçi halkın sağlık ve eğitim güvencesine tecavüz edeceği ssgss yasasını protesto etmek amacıyla meydanlardaki direnişin sloganıdır.

  Ve bu sloganla tüm halkımızın eğitim hakkının peşinde olması,"katkı payı" adı altında yapılan soygunun işbirlikçisi olmaması tek dileğimdir....

  Paradoks bu yapılan soygun karşısında duygu sömürüsüyle insanların vicdanı ve en değerli varlıkları yani çocukları üzerinden yapılan oyuna katılan kişilerin beynidedir.....

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Üye Numarası
  110270
  Mesaj
  4.585
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52572

  Cevap: Garip Bir Paradoks

  TC Anayasası Madde 42;Kimse eğitim ve öğretim hakkından mahrum bırakılamaz

  Öyle ya...Bırakılamaz...Bırakılmamalı...Ama nerdeeee...?(Birden mahrum bırakılanlar geldi aklıma,neyse...)

  İşteknik, ya da diğer anlamıyla teknoloji tasarım adı altında okutulan bir ders var okullarda...Bir sürü araç gereç gerektiren bir ders.El becerisini geliştiren faydalı bir ders...Her hafta kardeşim,ağlanıp sızlanır bana...Abla öğretmen şunu istedi,bunu istedi diye...Malzeme olmayınca eksik not alıyorarmış...Çok şükür biz karşılaybiliyoruz istediklerini,bir şekilde...

  Fakat evinde bir tas çorbası olmayanlar var...Ve el becerisi olmadığından değil,malzemesi olmadığından kırık not alan minik yavrucaklarımız var.Ve maalesef eğitim sistemindeki bu adaletsizliğe kökten bir çözüm bulunamayacak gibi...Yine de hala ümitvarız.
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 3. #13
  güney
  Misafir..

  Cevap: Garip Bir Paradoks

  Evet bencede bunları unutmamak lazım "rabia" ayrıca milli eğitim bakanlığının özel okulları özendirmek amacıyla başlatmış olduğu teşvik yasasını da unutmamak lazım...

  Özel okullarda öğrenim gören öğrencilere, her ders yılı için öğrenci başına belirlenen ücretlerin yarısını geçmemek üzere, azami 1000 YTL tutarında devlet yardımı yapılmasını da öngören özel okullara teşvik yasası olarak bilinen Özel Öğretim Kurumları Kanunu Tasarısı, yarın TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşülecek.

  Devlet okullarında okuyan çocukların en temel ihtiyaçları için bile kaynak bulamadığını iddia eden hükümet, özel okullara kaynak aktarmak için yasa çıkartıyor. Daha önce de çıkarttığı özel okullara kıyak yasasıyla özel okul patronlarının ödediği vergileri düşüren AKP bu yasa ile özel okulları destekleyerek, tamamen özelleşecek bir eğitimin sisteminin alt yapısını hazırlıyor.

  Yasaya göre, okullarda okuyan öğrencilerin velileri tarafından okul ücretini karşılamak üzere alınan kredinin faizinin yüzde 50'sini geçmemek üzere belirlenen kısmı devletçe karşılanabilecek.

  İhtiyaç halinde, resmi okullarda görevli öğretmenler, haftada 30 saati geçmemek üzere özel okullarda ders verebilecekler. Bu öğretmenler, asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda görev alabilecekler.

  Şimdi de Halkevci Kadınlar Başbakan'ın Peşinde “Tayyip Ödesin “ Kampanyası Başlıyor

  Ankara’da Halkevci kadınlar, eğitim, sağlık ve diğer tüm temel hizmetlerin paralılaştırılmasına karşı yeni bir çalışma başlattı. “Eğitim, sağlık ve diğer temel hizmetler için para ödemiyoruz” diyen Halkevci kadınlar "Biz Ödemiyoruz Tayyip Ödesin” kampanyasına başladı. Kampanya çerçevesinde yarın Milli Eğitim Bakanlığı önünde Özel Okullara Teşvik Yasa Tasarısına karşı eylemdeler.

  Halkevci kadınlar yaptıkları açıklamada : "Halkevci kadınlar kamunun tasfiyesine karşı yeniden alanlara çıkıyor. Bu çıkışı “Tayyip Ödesin” sloganıyla sembolize ediyor, şimdi de biz Halkevci kadınlar Tayyip’in peşine düşüyoruz. Eğitimin ve sağlığın özelleştirilmesi için yasalar meclisten çıkarılırken, her geçen gün artan IMF borçları yüzünden yoksulluk çoğalırken biz Halkevci kadınlar susamayız” diyerek

  -Anayasayla güvence altına alınan eğitim hakları için
  -Uluslararası sözleşmelerle teminat altına alınan sağlık hakları için
  -Doğmamış çocukları bile borçlandıran IMF borçları ve ödemeleri için

  Para ödemeyi reddediyorlar, Biz ödemeyeceğiz Tayyip Ödesin diyorlar.


  Devlet böyle ödenekler ayıracagına bazılarına dönsün de baksın halkına...

Benzer Konular

 1. Cıa'de bir garip olay
  Parlayan Yıldız Tarafından Komplo Teorileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-11-2012, 11:00 AM
 2. garip başladı garip hale gidecek;
  tansxx Tarafından Dini Videolar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-07-2012, 03:07 AM
 3. Paradoks
  İnci Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-03-2010, 01:43 AM
 4. Paradoks Nedir?
  İnci Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-06-2009, 12:45 PM
 5. GARIP DEGIL MI?
  mrs.x.ray Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 18-11-2007, 02:41 AM
Yukarı Çık