Kapatma davasının arkasında kim var


Ankara’ya gidince aklım karışıyor.
Gündem İstanbul’dan o kadar farklı ki…
Öylesine bilgi bombardımanına tutuluyorsunuz ki…
Kendinizi çok önemli zannediyorsunuz.
Abartmıyorum.
Kim kime ne dedi?
O ne yazdı, kimi nasıl harcadı, aslında neler döndü?
Şimdi anlıyorum meslektaşlarımın her Ankara ziyaretinden sonra niye atıp tuttuğunu…
Ankara ve siyasi dedikodu çevresi öylesine güçlü ki hemen sizi içine alıveriyor. Olan biten olması gereken gibi anlatılıyor. Anlamanızı istedikleri şekilde sizi ikna eden bir lobi var karşınızda. Üstelik bu lobi öylesine güçlü kişilerden oluşuyor ki… ‘Yok canım’ diyorsunuz ‘Bu adamda yamuk olmaz, kesin doğru bilgi veriyordur.’ Ortada dolaşan bilgilerden başınız dönüyor. Bu işlere biraz meraklıysanız içine giriveriyorsunuz ya da benim gibi soluğu İstanbul’a gidiş uçağında alıyorsunuz. Peki bu aralar Ankara gündeminde dolaşan dedikodular, üzerinde kafa patlatılan konular nedir?
Maden gittim dinledim, yazmasam olmaz.


1-AKP kapatılırsa Başbakan Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak mı?
2-Ahmet Hakan Erdoğan’a birileri parti kapatılmayacak diye fısıldadı yüzünden üzeri çizilen bir yazar mı? Hakkında internet sitelerine verilen ve aslı astarı olmayan bilgiler siyasi kaynaklı mı? Erdoğan’a parti kapatılmayacak diye fısıldayan kim?
3- Üzeri çizilen bir başka yazar da Başbakan’a yakınlığıyla bilinen Fehmi Koru mu? Peki neden gözden düştü? Parti kapatılacak diye yazdığı için.(Hadi bakalım buradan buyurun biri kapatılacak diğeri kapatılmayacak diye bir anda ‘out’ oluyor.)
4-Kapatma davasının arkasında isim MHP Ankara milletvekili Deniz Bölükbaşı mı? Ankara’da herkes Bölükbaşı’nın bir gece sofrasında ağzından kaçırdıklarını anlatıyor.
‘MHP’nin türban çıkışı tamamen benim fikrim. Olaylar güzel gelişti. Parti kapanacak! Zaten amacım partinin kapatılmasıydı’
5-AKP’den kimse ama kimse Abdüllatif Şener hakkında iyi bir laf etmiyor. Bir zamanlar Melih Gökçek’in DP macerasının gölge isimlerinden Şener’i sadece o dönemde Gökçek’i parti kurmaya teşvik eden Bülent Arınç’ın desteklediği konuşuluyor.
6-Gelelim son söze… Dün gece itibariyle Ankara’nın gündemine Sabah’ın yeni sahibi Ahmet Çalık ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın görüşmesi düştü. İsrail Büyükelçiliğinin bir davetinde merhabalaşan ikiliyi tanıştıran isim ise herkesin yakından tanıdığı bir gazeteci, Nuray Başaran.


Balçiçek Pamir..(habertürk)

Evet SÜPERMEYDAN nın süper siyasetçileri sizce........?????