+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
5. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 345
Gösterilen sonuçlar: 41 ile 44 Toplam: 44

'4 eşle evlenmek zinayı engeller' mi?

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Vip Salonu Forumunda Bulunan '4 eşle evlenmek zinayı engeller' mi? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> aliÖZDEMİR ´isimli üyeden Alıntı Evet sevgili yüksel, yardım eden yardım görsün. '' Men dakka dukka '' Bu yardım şeklini, hayvani

 1. #41
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10992

  Cevap: '4 eşle evlenmek zinayı engeller' mi?

  Alıntı aliÖZDEMİR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet sevgili yüksel, yardım eden yardım görsün. '' Men dakka dukka ''
  Bu yardım şeklini, hayvani ve geçici bir lezzeti menhuseye mebni kılmak, o hayvani lezzetten daha ziyade hayvan olmayı gerektirir, düşüncesi ile, böyle bir hayvaniyete düçar olmuş hiçbir müslümam erkeğinin olamıyacağının rahatlığını yaşıyorum bir erkek olarak.
  Namusları payımal olmuş, o kardeşlerimize Mevladan yardım dilerken, onların durumlarına alayvarı yaklaşımınızı da kınamadan duramadım. Koskoca süperin admini bu kadar basit olmamalı... Hey hat Süperin süperi bumu ??
  Öncelikle son zamanlardaki bu hararetinizin nedeni nedir acaba ve özellikle Türkçe kelimeleri çarpıtmak,yontmak ve yoğun şekilde kelimelerin tekil yapısını,öznesini zamirini ve kafiyesini katletmekle meşgulsunuz fakat Osmanlı argümanı ile seçmiş olduğunuz kelimelerin dağarcığınızda olmadığından son derece eminim sadece elinizin altındaki klavye ile bu janjanlı kelimeleri araştırarak kendinizce yorumlarınıza janjanlı süsleme yaparak bir yandanda Osmanlı Milliyetçiliğini yansıtıyormuş izlenimi verecek misyona büründürüyorsunuz kendinizi..!

  Türk Alfebesindeki kelimelerden neden bu kadar ırak durduğunuz aşikar..?Sizin misyonunuzun takipçisi arkadaşlarınızda sizi bir an olsun yalnız bırakmıyorlar hiç bir konuda adeta kendi ritüelinizi oluşturmuşsunuz..!

  Basitlikten dem vuruyorsunuz fakat kendi içine düştüğünüz acizane basit görünümünüzü ekarte edemiyorsunuz neticesinde sağa sola yalpalarken birilerinden destek almakta sizi ayakta tutmaya yetmiyor..Forum'larda herkesin fikir beyan etme hakkı olduğunu gayet iyi biliyorsunuz fakat beğenmediğiniz fikirleri veya konuları kendi çapınızca anlam katarak hakarete vardırarak yansıtıyorsunuz içinizdekileri tarif etmek gerekirse içinizdekiler sadece safradan ibaret..!

  Her zaman yalın konuşmayı sevmişimdir ve size soruyorum fikir beyan etmek sizce basitlikmi oluyor..? Yoksa hazmetme yetisinden yoksun olmak ile beraber sürüler halinde saldırmak dürüstlükmü sizce çizmeye çalıştığınız çizgi ortada..

  Sürü psikolojisini bilirmisiniz minik bir anektot veriyim:
  Bir gün çoban köprünün başında sürüsünün geçişine bakar iken koyunun birine çelme takıyor koyun 4 ayaklı olduğu için düşmüyor,sıçrıyor ve karşıya geçiyor arkadan gelen tüm koyunlarda orda bir şey olmadığı halde aynı sıçramayı yapıyorlar..

  Hikaye yanlış anlaşılmasın mecazi anlamda örnek vermek istedim.. Bence basit kelimesini kullandığınız kişi açık fikirli,kendini izah edebilen,otoritesini koruyan ve en önemlisi adil bir insan olduğunu kavramak anlamak çok basit fakat sizi anlamak o kadar basit değil çelişkili ve saplantılı egonuz sizi anlaşılmaz bir hale büründürmüş sizin bu durumunuz çok basit değilmi sizce..?
  Konu dogangunes tarafından (06-12-2008 Saat 06:23 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

 2. #42
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: '4 eşle evlenmek zinayı engeller' mi?

  Yarın huzuru Rahmanda, kimsenin minnetini almıyarak, ve kimseya de minnet etmiyerek, başı Ağrı dağı kadar dik ve mağrur bir şekilde ecdadımın karşısına çıkacam inşaallah.
  Bu yazdıklarınızı da kendime bir şahidi sadık olarak tutuyorum ve saklıyorum.
  Dedimya
  Hiç kimseye, ama hiçkimseye eyvallahı olmayan ben deniz, önceki gün cehennemine attığı kişileri bir gün sonrasında cennetine alması gibi bir aciziyeti olmamakla beraber, ne forumdan nede forum dışından hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymıyacak kamette olduğumu bilmemeniz, beni tanımamanız için yeterli bir sebep olduğunun açık göstergesidir.
  Önemli değil tanımayabilirsiniz beni.
  Ama şunu tanımanız yararınıza olacaktır şöyleki;
  Hayatın dalgaları arasında size uzanan bir eli, türlü türlü evhamlar ile açıkta bırakmak akıllıca olmadığını sizde takdir edersiniz.
  Dedimya,
  And olsun ki o Rabbe ; Ali ÖZDEMİR'in çabaları, maddi ve manevi hiçbir gaye'ye mebni değildir ve olamazda.
  Yani;
  Ne cennete girme sevdası ve nede cehennemden kurtulma korkusudur. Sadece Rıza'i ilahi ye'ye mazhar olup, birilerinin maddi ve manevi yaralarına merhem olmak yada olabilmektir. İşkembeden kastınız bu ise birikimime yönelik sözünüz, hertarafım işkembe olsun isterim, Aksi bir sui zana karşılık , zan sahibinin hertarafı işkembe ve hemde içi dolu olduğunu da söylemeden geçmiyecem.
  Yüksel beyle aramızda geçen bir alış veriş sizi neden bu kadar ilgilendirdiğini merak ettim doğrusu, merakımı mazur görün.
  Beni tanıyor olmanız beni sevindirirken, bu mesajınız şahsıma yazılan ilk mesaj olmakla beraber ben sizin konularınıza yorum yaptığımı veya kalbinizi kırdığımı hatırlamıyorum. Çünkü konularınıza ve yorumlarınız ( zaten 3, 5 civarı ancak var... belkide yo. belkide dikkatimi çekmemiştir ) ne durumda olduğunu bilmeyecek kadar sizi tanıyorum.
  Beni anlamanız ümidiyle.

  İyi bayramlar.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

 3. #43
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10992

  Cevap: '4 eşle evlenmek zinayı engeller' mi?

  Mazur görün ama beni bütün site tanıyor bazı teknik nedenlerden ötürü orjinal nicklerimi kullanma hakkını kaybettim daha öncedende tanışıyoruz aslında işin gerçeği bugün nette gezinirken canım sıkılıyordu bu konu gözüme ilişti açtım okudum ve analizini yaptım durum bundan ibaret..Şahsi bir durum söz konusu bile değil objektif olarak yorumladım vizörde gördüğüm enstantenelere bakış açımı yazdım tabi kadraj büyük olunca herkes yakalanıveriyor içine..Bana kalan tek şey parmağımın ucuyla deklanşöre dokunmaktı hatta enstanteneyi en net açıdan görmek için makinayı tripod üstüne yerleştirdim sarsıntıyı en aza indirgemek için..

 4. #44
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye M ü e l l i f... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2.689
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  11
  Rep Gücü
  7720

  Cevap: '4 eşle evlenmek zinayı engeller' mi?

  Herkes hayat penceresinde farklı bakış açıları yakalar ve o pencerelerden hayatı temaşa eder. Kendi pencereme biraz farklıdır sizin pencerenizden.
  Orjinal ismi kullanamamak ve bunuda teknik bir arızaya bağlamak ilginç doğrusu....
  Her neise çokda önemli değil zaten.
  Ancak şunuda unutmamk gerekirki, Şahsi hakarete uğramak ve yüzsüzlükle ittiham olunduktan sonra, tekrar o sofraya oturmak yada o pencereden oldu bittilere bakmak bilmemki ne kadar doğrudur? bu kadarcık serdi kelam bile ,makinenizin sabitiyet derecesini öğrenmek için yeterli bir ölçektir sanırım. Buda başkasını değerlendirirken içinde bulunulan vehametin ayrı bir yansıması olsa gerek.
  Tekrar etme ihtiyacı duymuyorum ve tektar etmiyecem meramımı, zira ehli akla meram bir kere anlatılır, siz de ehli akıl iseniz beni anlarsınız ve öyle olmanızı diliyorum.
  Değil sizinle , değil bir başkasıyla, benim Şeytan ve şakirtleriyle davam var, tabiki onların avanelerini de unutmuş değilim. Yanlış anlaşılmasın diye şunuda ekliyeyim, sitede bu kıstaslara uyan kimseyi bulmuş değilim inş. bulunmazda. Bulunduğu an Ali Özdemir, zerre kadar hicap duymadan ve tereddüt etmeden, yarısı boşa gitse bile sillesini esirgemiyeceğini takdir edersiniz. Tabiki beni tanıyanlar bilir, bunuda küçük bir haşiye ile ifade etmiş olayın, oda neyse.... Forum arkadaşlarımla bazı görüş ayrılıklarımızın olması muhakkaktır ve olması gerekir böyle ortanlarda. Hal böyle olunca bazı kıvılcımlar kaçınılmaz oluyor ve olmalıdır da. Ancak bakıyorumda bazı zaman, cevap verme aciziyetine girenler, sağlıklı cevap verememe aziziyetinden yoksun kalıyorlar. Uzak kalıp suskunluğu seçeceklerine, yüzüne gözüne bulaştırırıcı karanlık dehlizini seçiyorlar. işte bende hadlerini bildiriyorum haliyle.
  Veciz konuşmayı severim, Haliyle veciz konular açarım. Kimin ilmi yetiyorsa o istifade etsin derim. Bundan daha doğal bir şeyin olduğunuda sanmıyorum. Zaten beni anlamayanları da '' ilmi noktada '' muhatap kabul etmiyorum.
  Şanlı ecdadımın mirasına sahip çıkıp onun o veciz üslübünü istimal ediyorum ve edecemde inş. Bazılarının concoc lara olan hayranlığının rağmına....İstiyen istediği şeye varis olur, diliyen frenk meslek cavcak'lara, diliyen şanlı ecdad meşrebler'e... tabiki onların ahvallerini anlatan kelimelere ve cümlelere.. ve daha nice yüksek hasletlerine...
  Hesap gününde , hesabın asan ve makbuliyetine....
  ''Zülüm ile abad olanın ahirinin ve ahiretinin berbat olma muhakaklığına...''
  Dar'ı bekada yaramazın zeliliyetine....
  Kısaca;
  "" Eski hal muhal, ya yeni hal ya izmihlal ''
  Konu M ü e l l i f... tarafından (07-12-2008 Saat 12:27 PM ) değiştirilmiştir.
  Hak ile iştigal etmezsen,
  Batıl seni istila eder.... İmam-i Şafi-i

Benzer Konular

 1. Kur'an'ı Gereğince Anlamanın Önündeki Engeller
  uzak yollar Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-02-2010, 11:05 PM
 2. Eski kocayla evlenmek için yeni bir kocayla evlenmek şartmış..
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 18
  Son mesaj: 19-05-2009, 08:11 PM
 3. Eşle duygusal iletişim mutluluğu artırıyor
  blueice Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-06-2008, 05:47 PM
 4. Duanın kabulundeki engeller
  memedi Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-02-2008, 06:54 AM
 5. yolumuzdaki engeller
  girdapsedef Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 05-04-2007, 11:43 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık