4. Sayfa, Toplam 6 BirinciBirinci ... 23456 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 40 Toplam: 55

örümcek beyinler kimdir?

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumunda örümcek beyinler kimdir? Konusununun içerigi kısaca ->> erkişi ´isimli üyeden Alıntı Örümcek beyin(li)ler konusu gerçekten takıntılı, bir birlerine bende varım diyen sizin gibilerle doldu. Doğrusu alay konusu ...

 1. #31
  - Çevrimdışı
  Üyecik semaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  9
  Rep Gücü
  13

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Alıntı erkişi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Örümcek beyin(li)ler konusu gerçekten takıntılı, bir birlerine bende varım diyen sizin gibilerle doldu. Doğrusu alay konusu kim görebilseniz şaşardım,

  Sözlerim ağır geldiyse sizi hiç muhatap aldığımı hatırlamıyorum, nerden aklınıza geldi de üçüncü mesajınızda beni buldunuz, erken şöhret ve gösteriş galiba, sizler ne bu ülkenin ne de bu rejimin savunucususunuz, kandıracaklarınızı kandırın (Laik miş? Cumhuriyet rejiminin savunucusuymuş? daha dün dinamit koyanlarla koyun koyuna ol, sonra deniz bitsin başka maskelerle gel yıkmak isteyip, bir yerlere bağlamaya çalıştığın ülkeye benim de! ne akıl ama! eğer doğru okursanız geçkin brokratın kim olduğunu anlarsınız belki.) ve isterseniz onun dediği gibi safları sıklaştırın? yolunuza hanımefendi, iyi forumlar.
  Vah vah! Demek 'şöhret' ve 'gösteriş' alanı olarak görüyordunuz burayı, ki fikir ve üslubunuza eleştri yönelten söz sahibini de aynı kefeye koyuyorsunuz! Kendinizi ve -altı doldurulmamış- düşünce biçiminizi fazla önemsiyorsunuz.

  Bu ülke sizin bağlamaya çalıştığınız yerlere vaktiyle bağlanmış olsaydı, bugün burada rejimi eleştiremezdiniz. Bu açıklama daha uzar ya, neyse. İvme sıfırlanmış, değmez.

 2. #32
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye k.mutluluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  umut dolu bir yerlerden
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  89

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Alıntı Yücel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  K.Mutluluk nede güzel yazmış.Beynine,yüreğine,ellerine sağlık.İşte böyle dostlar çekinmeden,yılmadan,korkmadan ve en az namussuzlar kadar cesaretli,namussuzlar kadar örgütlü olmadıkca-ki olmak zorundayız-bu işi başaramayız.
  Burada söylediklerim kesinlikle "akıl vermek,öğüt vermek" olarak algılanmamalıdır.Bizimkisi örümcek beyinlerin 1970 ve 1980'lerdeki örgütlenmelerine dışarıdan tanık olmuş emekli bir bankacının deneyim aktarmasıdır.Bu yüzden diyorum ki dostlar, sıkı sarılalım birbirimize,nerede bir çağdaş insan gördük,bulduk gerçektende ilgilenelim,tıpkı onlar gibi hatta onlardan daha da ileri giderek.Burada bir anımı anlatmadan geçemeyeceğim;1979 Ara seçimlerinde İstanbul/Çeliktepe Cumhuriyet İlk Okulu'nda ilerici bir partinin "Parti Müşahidi"yim.Tabi tüm partilerin olduğu gibi gerici bir parti'nin de temsilcisi var orada. Yalnızlık duygusu yaşamasın, "ilericiler burnu büyük insanlar" demesin diye biraz ilgilendim.Daha sonra bu şahıs benim ilgimi yanlış yorumlayarak çagdışı kitaplar getirmeye kalkıştı çalıştığım bankanın şubesine.
  Bir çoğunuz tanık olmuşunuzdur,İstanbul'da bunların yoğun olarak yaşadığı bir semt'e başı açık yaşlı bir bayanı otobüs'e bindirin,tek bir kişi ayağa kalkıp yer vermez.Yirmili yaşlarda bir türbanlı bindiğinde ise, en az birkaç kişi yer verir. İşte değerli dostlar, bunlar o günlerden beri her gün bir tuğla,bir tuğla daha koyarak "binayı bitirdiler." Biz Atatürk'cüler,Laik Cumhuriyet'ciler,çağdaş demokrasiden yana olanlar ise, bir türlü birleşemedik birbirimizi anlayamadık ve çağımızın en büyük devrimcisinin bizlere emanet ettiği o muazzam eseri örümcek beyinlere teslim ettik."Her şey bittimi?" hayır ama koca Nazım'ın dediği gibi;"KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA,YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ..!"
  Yücel bey yazınızı okurken duygulandım;

  Nazım'ın dediği gibi;"KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA,YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ..

  doğru söze ne denir?
  Büyük usta demiş diyeceğini...

  İçimizdeki umut tohumları yeşerecek daima..

  Bir umuttur yaşamak hep...

  sevgilerimle

 3. #33
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  16
  Rep Gücü
  16

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Sözüm ortaya,kim alınrsa,kim kızarsa kızsın hiç umurumda değil.Bir kere"geçkin"olan,yaşlı olan beyin'se bu organ fizyolojik olarak ömrünü tamamlamış demektir. "Buna tıp'ın da yapacağı bir şey yoktur" derler bilim adamları.Beyin'in yaşlanması kuşkusuz yaş'la da ilgisi vardır ancak,çoğu kez insan beyni tembellik sonucu dumura uğrar,yani işlevini yitirir.O'nu taşıyan "insan" okumaz,okusada yalan yanlış bilgilerle doldurur "beyin"ini.Kuşkusuz yetişme kültürü de burada çok etkilidir.Popüler kültür'ün "varoş" kültürünün bireylere dayattığı yaşam biçimi, beyin denen canlı organizma'nın gelişmemesinde çok büyük etkendir.Bu yüzden kimi "gençler"e kıvanç'la bakmamız gerekirken gerçek gelişmişlik gösteremediği için acıyarak bakmatayız onlara.Bunlar iki şeyi çok iyi bilirler ve ondan meded umarlar.1)Niteliksiz çoğunluğu arkalarında hissettiklerinde saldırganaşırlar 2) Fikirsel gelişmeyi tam tamamlayamadıkları için,karşı görüşün tezlerini çürütme kültürüne, donanımına sahip olmadıkları,olamadıkları için çamur atarlar,karalamaya kalkarlar. Çıkar ilişkisi olanların da davranış bozuklukları gösterdikleri bir gerçektir.Ha bunu kimi kez de "eğitimli",yani diplomalı'lar yapar. En büyük tehlike de zaten bu cahillerin cahilliklerini bilmemesidir.O yüzden cahiller ve çıkarcılar hayatın her alanıda egemen olsalar da bu onların doğruluğunu kanıtlamaz.Bu durum ABD'nin BOP Projesi'nin bir yansımasıdır ve konjöktüreldir. Bu yüzden, Atatürk'cüler,laikler,Cumhuriyetciler,sosyal demokratlar,sosyalistler bıkmadan,yılgınlığa kapılmadan,bunları önemsemeden,bunlara ayrılan bir dakikalık zamanı bile "kayıp zaman" olarak değerlendiren bizler sürekli çalışmalıyız.Çalışmalıyız ki ülkemizin üzerindeki sis perdesi,koyu karanlık yerini güneşe bıraksın..!

  Bir Küçük Not:Bundan sonra yalnızca genç beyinlere,çağdaşlarıma zaman ayıracağımın bilinmesini...

 4. #34
  - Çevrimdışı
  Üyecik semaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  9
  Rep Gücü
  13

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Alıntı Yücel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  O yüzden cahiller ve çıkarcılar hayatın her alanıda egemen olsalar da bu onların doğruluğunu kanıtlamaz.Bu durum ABD'nin BOP Projesi'nin bir yansımasıdır ve konjöktüreldir. Bu yüzden, Atatürk'cüler,laikler,Cumhuriyetciler,sosyal demokratlar,sosyalistler bıkmadan,yılgınlığa kapılmadan,bunları önemsemeden,bunlara ayrılan bir dakikalık zamanı bile "kayıp zaman" olarak değerlendiren bizler sürekli çalışmalıyız.Çalışmalıyız ki ülkemizin üzerindeki sis perdesi,koyu karanlık yerini güneşe bıraksın..!
  ----------------------

  Ağzınıza sağlık...

  ----------------------

 5. #35
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye k.mutluluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  umut dolu bir yerlerden
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  89

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Farklı fikirler ile her zaman diyalog içinde olmak bana keyif vermiştir..Çünki karşımdakini anlamaya çalışmak ayrı bir meziyettir benim için..Her şey saygı çerçevesinde şekillendiği sürece..Üreten beyinlere saygım sonsuzdur...

  Biz önce karşımızdakini anlamaya çalışalım en azından bu zahmeti gösterelim...

  Örümcek beyinli olmamak için evvela dinlemeyi bilmeliyiz... :Entusiasmado:

  sonrasında zaten fikirler beyan edilirken karşı atağa geçmeye gerek kalmaz..

  BEN SEN O

  O, yalnız ağaran tanyerini görüyor
  ben, geceyi de
  Sen, yalnız geceyi görüyorsun,
  ben ağaran tanyerinide.

  NAZIM HİKMET
  Konu k.mutluluk tarafından (11-03-2008 Saat 01:42 PM ) değiştirilmiştir.

 6. #36
  güney
  Misafir..

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  sevgili k.mutluluk;mükemmel bir konu ve yazı..Ama çok üzüldüm ben gelene kadar baya bir tartışmalar olmuş...(üzüntüm tartışmalara katılamamaktan)..Bu arada sevgili "semaksu" ya hoş geldin diyor ve hiç de boş gelmediğini eklemek istiyorum...sevgili "yücel" bakmayın siz bu gençlere çok heyecanlılar naparsınız...Bilen biri olarak söylüyorum....harika bir konu emeğinize sağlık.....Ağları temizlemeye devam...

 7. #37
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  16
  Rep Gücü
  16

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Değerli K.Mutluluk,
  Diyalog,karşıdakini anlamaya çalışmak ve saygı gibi sözcükler çagdaş insanların olmazsa olmazlarıdandır.Ancak, karşıt düşüncelidir diye,aynı seviyeli üslup ile tezlerini çürütmek yerine, sözde karşısındakinin zayıf noktasını yakalayan bir kurnaz edası ile hareket edenlere de anladığı dilden yanıt vermek gerekmezmi? Zihinsel ve fiziksel hiç bir aktivitesi olmayan yakınlar ile bizi karıştırdıklarını sanıyorum.Neyse, bu konuyu daha da uzatmak niyetinde olmadığımı belirtir,size ve değerli GÜNEY'e içten saygı ve sevgilerimi sunarken,yüreğinizin,beyninizin hep böyle temiz kalmasını içtenlikle diliyorum.

 8. #38
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye onuc13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Yaş
  46
  Mesaj
  559
  Rep Gücü
  2430

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Alıntı Yücel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ancak, karşıt düşüncelidir diye,aynı seviyeli üslup ile tezlerini çürütmek yerine, sözde karşısındakinin zayıf noktasını yakalayan bir kurnaz edası ile hareket edenlere de anladığı dilden yanıt vermek gerekmezmi?
  Fikirler fikirlerle çürütülür.
  Taşıdığımız fikirlerde zayıf noktalar varsa, tadilat işlemlerine başlamak için çok geç kalmamak gerekir.
  İnsanların hatalarını, kusurlarını açığa çıkarmakla, fikirlerinde olan zafiyat ve takiyyeleri açığa çıkarmak arasında dağlar kadar fark vardır.
  "Tutmazsa izi kalır" mantığı fosilleşmiş bir mantıktır.
  Taşıdığımız fikirleri savunurken, takındığımız tavırların arkasında duramıyorsak...
  Boşverin gitsin...

 9. #39
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Mesaj
  16
  Rep Gücü
  16

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Ben ellili yaşları ortasında biriyim yobaz.Fosil ararsan önce babanın evinin kapısını bir aç ve bak sonra da ruh doktoruna git ve hastalıklı beynini göster.Sonra senin oy verdiğin partinin yöneticileri kaç yaşında bir sor bakalım.Senin için tek satır bile yazmamak gerekir ama hastalıklı beynin sürekli kavga istiyor belki bu sekilde tedavi olursun diye yazıyorum.

 10. #40
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.799
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: örümcek beyinler kimdir?

  Alıntı Yücel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben ellili yaşları ortasında biriyim yobaz.Fosil ararsan önce babanın evinin kapısını bir aç ve bak sonra da ruh doktoruna git ve hastalıklı beynini göster.Sonra senin oy verdiğin partinin yöneticileri kaç yaşında bir sor bakalım.Senin için tek satır bile yazmamak gerekir ama hastalıklı beynin sürekli kavga istiyor belki bu sekilde tedavi olursun diye yazıyorum.
  Lütfen arkadaşlar yorumlarızı yazarken biraz daha seviye lütfen.Kocaman insanlarsınız.İnsanlar birbirine hakaret ederek,hastalıklı beyin diyerek anlayamazki birbirini.Bunuda geçin burası seviyeli,saygılı bir platform.Birbirinize hakaret ederek birşeyleri kanıtlamaya çalıştığınızı sanıp [RENK]Lütfen bu düzeni bozmaya çalışmayın.[/RENK]Foruma üye olurken kuralları okumadınız galiba.Lütfen gozatın birkere ona gore yorum yazın..


  http://www.supermeydan.net/forum/forum2/thread795.html

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

4. Sayfa, Toplam 6 BirinciBirinci ... 23456 SonSon

Benzer Konular

 1. örümcek kafa
  ümmi Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 23
  Son mesaj: 06-02-2010, 07:06 PM
 2. Beyinler arası kablosuz düşünce bağlantısı bulundu! ~
  İnci Tarafından Biyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-12-2009, 12:15 AM
 3. Dev bir örümcek türü keşfedildi
  İnci Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-10-2009, 03:38 PM
 4. Beyinler neler yapıyor?
  serseriGececi Tarafından Biyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-07-2007, 12:41 PM
 5. ÖRÜMCEK ADAM 3
  dogangunes Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-05-2007, 11:47 PM
Yukarı Çık