Anket: Sizce Türkiye PKK konusunda ne yapmalı?

+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
5. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 345
Gösterilen sonuçlar: 41 ile 44 Toplam: 44

PKK konusunda ne yapmalı?

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Vip Salonu Forumunda Bulunan PKK konusunda ne yapmalı? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> ilk adım dtpnin kapanması ve siyasi yasakların getirilmesi doğrultusunda olmalı ve doğu bölgelerimize sağlık eğitim kültürel hizmetler götürülmeli ki insanlarımız

 1. #41
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesaj
  41
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  ilk adım dtpnin kapanması ve siyasi yasakların getirilmesi doğrultusunda olmalı ve doğu bölgelerimize sağlık eğitim kültürel hizmetler götürülmeli ki insanlarımız dağa çıkmayı kurtuluş olarak görmesinler o hayvanların tuzaklarına düşmesinler...ve daha neler neler ve bu saydıklarımızın hiçbiri hemen olabilecek şeyler değil Allah askerlerimize yardım etsin

 2. #42
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  28
  Mesaj
  2.288
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  45817

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  önce içimizdeki vatan hainlerinin kökünü kazımamız gerekir
  ardından k.ırak a girerek onların yaptıgı gibi acımadan yok etmeliyiz terör örgütü üyelerini....

  hani derler ya dişe diş, kısasa kısas

  Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur

  bizi bölmeye çalısan hainler elbet cezasını bulucaktır

 3. #43
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  05 AMASYA,34 İSTANBUL 59 TEKİRDAĞ (oturuyorum)
  Mesaj
  453
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  14
  Rep Gücü
  2510

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Adaletsizlik veya özgürsüzlük Güçlü Türkiye'nin her yerinde, Toplumda, Kurumlarında var .İlk önce gerçek anlamında DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK TARAFSIZLIK gelmesi lazım. Partilerde mutlaka demokrasi olması lazım .Gerçek anlamı ile partilerde ön seçim mutlaka mutlaka olmalıdır. Bu yanındada sınırsızlık veya sonsuz bir özgürlük yoktur. Türkiye'ye çok güçlüdür. Tüm insanlarımız birbirine çok çok bağlıdır.

 4. #44
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye Bafrali77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Mesaj
  179
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  75

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Alıntı TEMREN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  1.- Türkiye girerse K.Irak'a bu PKK için değil Büyük Ortdadoğu projesinin gereği olarak girer, eğer girmezssede AB'nin başarısı olur. Bu olay bir Türkiye - PKK meselesi değil ABD-AB meselesi.

  Daha öncede söyledim yine sölüyorum. ABD Kongresi karar aldı. ABD askeri 1 yıl içerisinde o bölgeden çekilmeli. Bu konu Buşt'un inisiyatifinde olan bir konu değil. Buşt ya Kongra kararına uyarak çekilmeli yada İran'a girerek Kongra kararını yenilemeye zorlamalı. Orasını bilemem. Ama bildiğim bir şey varsa oda TSK oraya PKK ile mücadele için gitmiyor ABD'nin istila ettiği enerji kaynaklarını korumaya gidiyor.

  Peki bu tantana neden ? Yok teskere, yok Cumhurbaşkanlığı seçimi nedir bu maskaralık söyleyim. İran bu gelişmelerden rahatsız. Hatırlarsanız daha önce bir açıklaması var İran'nın, ABD İran topraklarına girerse önce onların destekçilerini vuracağız demişti. İsim vermeden. Kast ettiği İsrail olsa bunu telafuz ederdi, ettide ve etmektende çekinmez. Bu açıklamada kast ettiği Türkiye. Ortdadoğu projesinde Türkiye'^ye biçilen rol, jandarmalık. Kıymetli ABD askerleri yerine maaliye daha ucuz olan Türk askerlerini o bölgeye sürmek istiyorlar.

  Peki neden ABD, PKK yı destekliyor?

  Bilmeyenler için söyleyim, Erdoğan'ı yıllardır destekleyen düşünülenin aksine ABD sermayesi değil AB sermayesi. Erdoğan ilk hükümeti kurduğunda dikkat edin Selamet Partisinin tabanı ile kurdu. Neden Selamet, çünkü SP Avrupa Sermayeli bir parti idi, özellikle Almanya da yerleşmiş olan Yeşil Sermaye, asıl kaynağı örtmek içi iyi bir ortam.

  O günleri hatırlayın ABD ile olan ilişkilerimizi. Gelir gelmez ABD elçisi Ross Wilson ile olan krizi, Macaristan ve Bulgaristan'nın NATO'ya girme konusu, Karadeniz Krizi ve meşhur teskere krizi.

  Derken Cumhurbaşkanlığı seçimine geldi günler, hararetli tartışmaların ortasında birden hiddetlenen sayın genel kurmay başkanımız muhtıra yayınlıyor. O muhtıranın manası şu idi: ABD mesaj yolladı Erdoğana, "AB sana para desteği verebilir ama ordunuzu hala biz yönlendiriyoruz" diye. Erdoğan bu mesajı çabuk aldı ve seçime gidildi. Peki ne dikkatinizi çekti bu seçimlerde. Erdoğan kendisini birinci hükümüetinde yani 22. Dönemde destekleyen tabanını terk etti. Size tam rakam vereyim tam 200 AK-Partili milletvekili 23. dönem listelere bile giremedi. Bu bir parti için olağan dışı bir tavır. Peki onların yerine kimler geldi? İsimleri inceleyin, girin TBMM adresine bakın bakalım hiç tanıdık isimler var mı? Elbette var, yıllardır bu ülkede bir çok partide görev almış isimler, yıllardır bu ülkeyi kontorl etmek için ABD'nin desteklediği isimler.

  Bunun manası şu: Erdoğan, ABD'nin Genel Kurmay ile yolladığı mesajı aldı ve AB sermayesine sırt dönerek ABD'ye çevirdi yüzünü. Peki gelişmeler ne oldu?
  1.- Abdullah Gül, gelirse asarım keserim diyen Genelkurmay seçimden sonra "Bizim görev alanımız değildir" dedi. Allah Allah sanki ben verdim seçim öncesi o muhtırayı. Ama artık gerek kalmadı çünkü Eroğdoan yola geldi.
  2.- Bir türlü çıkmayan teskere, apar topar çıktı
  3.- ABD, birden bire PKK'ya sırtını dönmeye başladı. Burası önemli. Erdoğan birinci hükümette AB sermayesinden gücünü aldığı ve teskere çıkarmadığı için ABD Türk askeri yerine bölgede jandarma rolünü PKK ya vermek istedi. O yüzden PKK yı hızlı bir şekilde modernize edip tekrar diriltti. Aynı zamanda göz dağı verdi istersem PKK yı üzerine salarım diye. Ankara - Maltepe çok katlı otoparkındaki bombalı araç bunun uyarısıydı. Hatırlıyormusunuz o aracın markası neydi. Unutanlar için söyleyim Mercedes. Hemde 2006 model. Hangi terörist grup bombalı araç için Mercedes kullanır onun yorumunuda size bırakıyorum.

  Peki ne bu maskaralıklar. Neden Türkiye açıkca çıkıp, ben ABD ile paralel politikalar geliştirecem bunun gereği olarakta Ortadoğu projesini destekleyecem, demiyor.

  Bu maskaralığın üç önemli nedeni var:
  1.- Türkiye ortdadoğu projesi için ideal karakol devlet. Hem müslüman hem laik. Bu kimliğini korumazssa ABD askerinden beter olur bizim askerimiz orda.
  2.- İran, direkt Türkiye'yi hedef alır, o yüzden PKK için geliyorum maskaralıkları oynanıyor. Ama İran'nın bu ayak oyunlarını yutacağını sanmam. Amerika dünkü devlet, çaldığı, sömrüdüğü insanlarla Süpergüç olduğunu sanıyor ama daha çok toy ve acemi bu konularda. Amerikanın gücü parasının bittiği yere kadardır oda yakın. Ama bu konuyu uygun zamanda yazarım. Oysa İran 5000 yıllık hatta daha eskilere dayanan bir devlet geleneği var. Öyle küçümsenecek bir ülke değildir İran.
  3.-Türk komuoyu, eğer ülkedeki satılık liderler ABD desteğini aleni bir şekilde sergilerseler o zaman tabanı kaybeder ve tepkiler artar. Öyleya nasıl izah edeceksiniz iki gün sonra poşetlerde gelen Mehmetçikleri, nasıl çıkıp ABD için öldüler diyecekler. Ama "terörle mücadelede şehit düştüler" demek daha kolay olur.

  İşte tüm bu maskaralıkların temel nedenleri bunlar, yoksa sakın sanmayın ki Türkiye, Kuzey Irak'a PKK yı temizlemeye gidiyor.

  Eski günlere geri döndük: Erdoğan, AB sermayesini arkasına aldığında ülke ekonomisinde bir ivme oldu. Bunun nedeni AB'nin Türkiye'yi ABD kontorlünden çıkarmak istemesi. Yoksa yeniden şekillenen dünya enerji hakimiyeti yarışında çok geride kalacaktı. Birden bire AB'ye girmemiz konusunda 30 yıldır atılamayan adımlar atıldı. Siz sanmayın ki Türkiye'ye gelen sıcak para, yeşil sermaye parasıydı, o para yeşil sermaye parasına bürünmüş AB sermayesiydi. Ama artık tekrar eski günlere döndük ve yenidne ABD'nin kucağına oturduk, şimdi cilvelenme dönemi başladı.

  Peki diyeceksiniz ki; meydanı boş buldun atıyorsun tutuyorsun, hepsi güzel hoşta çözüm ne diyeceksiniz. Çözüm kolay hemde çok kolay. Aslında sorunda çözümde kendimizde başlıyor. Alın size TEMREN usulü Türkiye kalkınma projesi...

  1.- Evvela EĞİTİM: Evet insanlarımız kendilerini geliştirerek, dünya ile entegre olmalı, siyasi görüşlerini, futbol takımı tutar gibi körü körüne bağlanarak takip etmemeli. Pos-modern insana yakışan akılcı ve mantıklı bakış açıları geliştirmeli. Sırf birileri istiyor diye düşünmeden birilerine düşman olma adetini terk etmeli.
  2.- Ülkeyi oluşturan temel unsurlar bir araya gelmeli ve sorunlarını barışçıl ve hoşgörü içerisinde artık noktalamalı. Kast ettiğim bu ülkede sürekli kullanılan Alevi-Sünii saçmalığı. Yada bugunki adıyla Laik-Gerici çatışması. Kılıfı istediğiniz kadar değiştirin oyuncular hep aynı. Bu çatışmadan kimler rant kazanıyor iyi düşünmek lazım.
  3.- Geri kalmış ülkeleri idare etmenin en kolay yollu, idoller oluşturmaktır. Onlar olmazssa sanki ülke her na çökecekmiş her an yok olacakmış gibi empoze edip bu idolları kullanarak halk yönelendirlir. Her 3. Dünya ülkesinde bu metot işe yaramıştır. Atatürk, TSK ve benzeri dayatmalar ortadan kaldırılmalı. Bir devleti ayakta tutan ne kişilerdir ne kurumlardır. Kişiler ve kurumlar gelirler ve giderler asil olan Milletdir. Tek kutsal ve el üstünde tutlması gereken unsurda millettir. Bireylerin ve kurumların yüceltildiği devlet modelleri ortaçağda uygulanmıştır. Krallar, Padişahlar, Papalık ve Şeyhülislamlık gibi. Ama artık uzay çağındayız ve uzay çağını yaşayan bir insanında müsade edin ortaçağ insanındna az biraz farkı olsun. Hiç bir insan, bir diğerindne daha çok yada daha az değerli değildir. Her hayat her insan eşit ölçüde değerli görülmeli. Bu doktirin ve dayatmadan bir anönce kurtulmalıyız. Şimdi özellikle Atatürk kelimesi için bu yazıyı okuyanların küplere bindiğini tahmin edebiliyorum, morfinin etkisindne uyanmak zordur ama lütfen bu milletin geleceği için artık bu morfinlerden kurtulun.
  4.- Artık yoruldum yazmaktan :) sizde okumaktan :)... ben vazgeçtim söylediğim her şeyi unutun... Nasılsa havanda su dövüyorum... Herkese güzel bir gelecek temenni ediyorum...
  bu acilan konuda okudugum ve okurken haz aldigim tek yazi !
  kalemine saglik kardesim...

  PKK dedigimiz soytari grubu belirli güclerin destekleri ile yine o belirli güclerin istek ve emelleri dogrultusunda hareket etmekte Güzel ülkemizin 3 tarafi sularla cevrili olmasinin verdigi güzellik ile 4 tarafinin düsmanlarla cevrili oldgunu biraz olsun gölgelemekte sanirim.

  Bizim bizden baska dostumuz yoksa, ve icimizde hala birbirimize düsmanlik yapiyorsak, yarin PKK bitsede bir kac gün sonra (ABCDEF) gibi baska kod adli grup olusturulur.

  PKK nin olusumu gelisiminden önce kisaca tarihimize bir göz atmamiz gerekmez mi? neler yasanmisti bu ülkede..

  SAG-SOL kavgasinin oldugu dönemlerde kardesin kardesi öldürdügü bir katliyam niteliginde ic huzursuzluk.

  Alevi-Sünni :´hani sanki bunca sene beraber ic ice yasamadikta yeni yeni farkina variyoruz aramizdaki farkida yine millet birbirine girmisti ya.

  PKK: nasil olurda Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu biri örgüt kurma eylimine niye girer, gerisini siz düsünün...

  Baktilar PKK nin ipinin ucu kacti Hizbullah diye bir sey cikardilar, önce beslediler PKK üzerine saldilar sonra Islami bir seriyat olusumudur diye imhaya kalkistilar.

  bakildi ki islami düsünce biraz büyüdü, Aczimendileri cikardilar, simdi ortalikta ne aczi nede mendi kaldi..

  Süikastlar, süikastlar.. hepsini ya PKK ya yada islamcilara ihale ettiler..

  bugünkü durum Laik-Antilaik yine ülke insanlari karsi karsiya getirmek, basariyorlarda.. sahsimca karsi karsiya gelenler sadece karsisindaki gruba, düsünceye tahammül gösteremeyecek, saygi duyamak istemeyen kisiler.

  bizler olanlarin farkinda olmadigimiz sürece, bir birimize saldirdigimiz sürece bu ülkede hic birsey rayina oturmaz.

  Millet olarak kaliteli üretim yapmazsak, ABD - AB ürünlerini tüketmek icin bir birimizle yarisirsak, disa bagimli olursak birileri bize ne giyip ne yiyecegimizi nereye girip nereden cikacagimizi söyleyecektir tabiki.

  saygilar

Benzer Konular

 1. Hangi gün ne yapmalı ?
  YukseLL Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 14-09-2009, 04:33 PM
 2. Bu mübarek ayda ne yapmalı?
  atmaca34 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-08-2009, 05:24 PM
 3. Sevgiliniz Şımarıksa Ne Yapmalı?
  Kadim Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 24-05-2009, 05:28 PM
 4. Hayalet görünce ne yapmalı?
  SMN Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 01-11-2008, 05:24 AM
 5. Çatı katını ne yapmalı?
  Nil@y Tarafından Ev Dekorasyonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-11-2007, 09:34 AM
Yukarı Çık