Anket: Sizce Türkiye PKK konusunda ne yapmalı?

4. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 2345 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 40 Toplam: 44

PKK konusunda ne yapmalı?

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Vip Salonu Forumunda PKK konusunda ne yapmalı? Konusununun içerigi kısaca ->> Masa? kimle teröristlemi? Ne için? Kazanım nedir? Savaşmı kaybedildi? Nasıl bir savaş yaşandı? Amaç ne? siz bu lafı ne amaçla ...

 1. #31
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Nerden
  ankaralıyım, ikametgahımda burada.
  Mesaj
  39
  Rep Gücü
  0

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Masa? kimle teröristlemi? Ne için? Kazanım nedir? Savaşmı kaybedildi? Nasıl bir savaş yaşandı? Amaç ne? siz bu lafı ne amaçla kullanıyosunuz?

 2. #32
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Nerden
  YOZGATLIYIM ANKARADA OTURUYORUM
  Mesaj
  8
  Rep Gücü
  11

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  k.ıraka girmeliyiz ama hiç bişey olmuyo :(:(:(

 3. #33
  - Çevrimdışı
  yeni üye TEMREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Ankara
  Yaş
  46
  Mesaj
  54
  Rep Gücü
  17

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  1.- Türkiye girerse K.Irak'a bu PKK için değil Büyük Ortdadoğu projesinin gereği olarak girer, eğer girmezssede AB'nin başarısı olur. Bu olay bir Türkiye - PKK meselesi değil ABD-AB meselesi.

  Daha öncede söyledim yine sölüyorum. ABD Kongresi karar aldı. ABD askeri 1 yıl içerisinde o bölgeden çekilmeli. Bu konu Buşt'un inisiyatifinde olan bir konu değil. Buşt ya Kongra kararına uyarak çekilmeli yada İran'a girerek Kongra kararını yenilemeye zorlamalı. Orasını bilemem. Ama bildiğim bir şey varsa oda TSK oraya PKK ile mücadele için gitmiyor ABD'nin istila ettiği enerji kaynaklarını korumaya gidiyor.

  Peki bu tantana neden ? Yok teskere, yok Cumhurbaşkanlığı seçimi nedir bu maskaralık söyleyim. İran bu gelişmelerden rahatsız. Hatırlarsanız daha önce bir açıklaması var İran'nın, ABD İran topraklarına girerse önce onların destekçilerini vuracağız demişti. İsim vermeden. Kast ettiği İsrail olsa bunu telafuz ederdi, ettide ve etmektende çekinmez. Bu açıklamada kast ettiği Türkiye. Ortdadoğu projesinde Türkiye'^ye biçilen rol, jandarmalık. Kıymetli ABD askerleri yerine maaliye daha ucuz olan Türk askerlerini o bölgeye sürmek istiyorlar.

  Peki neden ABD, PKK yı destekliyor?

  Bilmeyenler için söyleyim, Erdoğan'ı yıllardır destekleyen düşünülenin aksine ABD sermayesi değil AB sermayesi. Erdoğan ilk hükümeti kurduğunda dikkat edin Selamet Partisinin tabanı ile kurdu. Neden Selamet, çünkü SP Avrupa Sermayeli bir parti idi, özellikle Almanya da yerleşmiş olan Yeşil Sermaye, asıl kaynağı örtmek içi iyi bir ortam.

  O günleri hatırlayın ABD ile olan ilişkilerimizi. Gelir gelmez ABD elçisi Ross Wilson ile olan krizi, Macaristan ve Bulgaristan'nın NATO'ya girme konusu, Karadeniz Krizi ve meşhur teskere krizi.

  Derken Cumhurbaşkanlığı seçimine geldi günler, hararetli tartışmaların ortasında birden hiddetlenen sayın genel kurmay başkanımız muhtıra yayınlıyor. O muhtıranın manası şu idi: ABD mesaj yolladı Erdoğana, "AB sana para desteği verebilir ama ordunuzu hala biz yönlendiriyoruz" diye. Erdoğan bu mesajı çabuk aldı ve seçime gidildi. Peki ne dikkatinizi çekti bu seçimlerde. Erdoğan kendisini birinci hükümüetinde yani 22. Dönemde destekleyen tabanını terk etti. Size tam rakam vereyim tam 200 AK-Partili milletvekili 23. dönem listelere bile giremedi. Bu bir parti için olağan dışı bir tavır. Peki onların yerine kimler geldi? İsimleri inceleyin, girin TBMM adresine bakın bakalım hiç tanıdık isimler var mı? Elbette var, yıllardır bu ülkede bir çok partide görev almış isimler, yıllardır bu ülkeyi kontorl etmek için ABD'nin desteklediği isimler.

  Bunun manası şu: Erdoğan, ABD'nin Genel Kurmay ile yolladığı mesajı aldı ve AB sermayesine sırt dönerek ABD'ye çevirdi yüzünü. Peki gelişmeler ne oldu?
  1.- Abdullah Gül, gelirse asarım keserim diyen Genelkurmay seçimden sonra "Bizim görev alanımız değildir" dedi. Allah Allah sanki ben verdim seçim öncesi o muhtırayı. Ama artık gerek kalmadı çünkü Eroğdoan yola geldi.
  2.- Bir türlü çıkmayan teskere, apar topar çıktı
  3.- ABD, birden bire PKK'ya sırtını dönmeye başladı. Burası önemli. Erdoğan birinci hükümette AB sermayesinden gücünü aldığı ve teskere çıkarmadığı için ABD Türk askeri yerine bölgede jandarma rolünü PKK ya vermek istedi. O yüzden PKK yı hızlı bir şekilde modernize edip tekrar diriltti. Aynı zamanda göz dağı verdi istersem PKK yı üzerine salarım diye. Ankara - Maltepe çok katlı otoparkındaki bombalı araç bunun uyarısıydı. Hatırlıyormusunuz o aracın markası neydi. Unutanlar için söyleyim Mercedes. Hemde 2006 model. Hangi terörist grup bombalı araç için Mercedes kullanır onun yorumunuda size bırakıyorum.

  Peki ne bu maskaralıklar. Neden Türkiye açıkca çıkıp, ben ABD ile paralel politikalar geliştirecem bunun gereği olarakta Ortadoğu projesini destekleyecem, demiyor.

  Bu maskaralığın üç önemli nedeni var:
  1.- Türkiye ortdadoğu projesi için ideal karakol devlet. Hem müslüman hem laik. Bu kimliğini korumazssa ABD askerinden beter olur bizim askerimiz orda.
  2.- İran, direkt Türkiye'yi hedef alır, o yüzden PKK için geliyorum maskaralıkları oynanıyor. Ama İran'nın bu ayak oyunlarını yutacağını sanmam. Amerika dünkü devlet, çaldığı, sömrüdüğü insanlarla Süpergüç olduğunu sanıyor ama daha çok toy ve acemi bu konularda. Amerikanın gücü parasının bittiği yere kadardır oda yakın. Ama bu konuyu uygun zamanda yazarım. Oysa İran 5000 yıllık hatta daha eskilere dayanan bir devlet geleneği var. Öyle küçümsenecek bir ülke değildir İran.
  3.-Türk komuoyu, eğer ülkedeki satılık liderler ABD desteğini aleni bir şekilde sergilerseler o zaman tabanı kaybeder ve tepkiler artar. Öyleya nasıl izah edeceksiniz iki gün sonra poşetlerde gelen Mehmetçikleri, nasıl çıkıp ABD için öldüler diyecekler. Ama "terörle mücadelede şehit düştüler" demek daha kolay olur.

  İşte tüm bu maskaralıkların temel nedenleri bunlar, yoksa sakın sanmayın ki Türkiye, Kuzey Irak'a PKK yı temizlemeye gidiyor.

  Eski günlere geri döndük: Erdoğan, AB sermayesini arkasına aldığında ülke ekonomisinde bir ivme oldu. Bunun nedeni AB'nin Türkiye'yi ABD kontorlünden çıkarmak istemesi. Yoksa yeniden şekillenen dünya enerji hakimiyeti yarışında çok geride kalacaktı. Birden bire AB'ye girmemiz konusunda 30 yıldır atılamayan adımlar atıldı. Siz sanmayın ki Türkiye'ye gelen sıcak para, yeşil sermaye parasıydı, o para yeşil sermaye parasına bürünmüş AB sermayesiydi. Ama artık tekrar eski günlere döndük ve yenidne ABD'nin kucağına oturduk, şimdi cilvelenme dönemi başladı.

  Peki diyeceksiniz ki; meydanı boş buldun atıyorsun tutuyorsun, hepsi güzel hoşta çözüm ne diyeceksiniz. Çözüm kolay hemde çok kolay. Aslında sorunda çözümde kendimizde başlıyor. Alın size TEMREN usulü Türkiye kalkınma projesi...

  1.- Evvela EĞİTİM: Evet insanlarımız kendilerini geliştirerek, dünya ile entegre olmalı, siyasi görüşlerini, futbol takımı tutar gibi körü körüne bağlanarak takip etmemeli. Pos-modern insana yakışan akılcı ve mantıklı bakış açıları geliştirmeli. Sırf birileri istiyor diye düşünmeden birilerine düşman olma adetini terk etmeli.
  2.- Ülkeyi oluşturan temel unsurlar bir araya gelmeli ve sorunlarını barışçıl ve hoşgörü içerisinde artık noktalamalı. Kast ettiğim bu ülkede sürekli kullanılan Alevi-Sünii saçmalığı. Yada bugunki adıyla Laik-Gerici çatışması. Kılıfı istediğiniz kadar değiştirin oyuncular hep aynı. Bu çatışmadan kimler rant kazanıyor iyi düşünmek lazım.
  3.- Geri kalmış ülkeleri idare etmenin en kolay yollu, idoller oluşturmaktır. Onlar olmazssa sanki ülke her na çökecekmiş her an yok olacakmış gibi empoze edip bu idolları kullanarak halk yönelendirlir. Her 3. Dünya ülkesinde bu metot işe yaramıştır. Atatürk, TSK ve benzeri dayatmalar ortadan kaldırılmalı. Bir devleti ayakta tutan ne kişilerdir ne kurumlardır. Kişiler ve kurumlar gelirler ve giderler asil olan Milletdir. Tek kutsal ve el üstünde tutlması gereken unsurda millettir. Bireylerin ve kurumların yüceltildiği devlet modelleri ortaçağda uygulanmıştır. Krallar, Padişahlar, Papalık ve Şeyhülislamlık gibi. Ama artık uzay çağındayız ve uzay çağını yaşayan bir insanında müsade edin ortaçağ insanındna az biraz farkı olsun. Hiç bir insan, bir diğerindne daha çok yada daha az değerli değildir. Her hayat her insan eşit ölçüde değerli görülmeli. Bu doktirin ve dayatmadan bir anönce kurtulmalıyız. Şimdi özellikle Atatürk kelimesi için bu yazıyı okuyanların küplere bindiğini tahmin edebiliyorum, morfinin etkisindne uyanmak zordur ama lütfen bu milletin geleceği için artık bu morfinlerden kurtulun.
  4.- Artık yoruldum yazmaktan :) sizde okumaktan :)... ben vazgeçtim söylediğim her şeyi unutun... Nasılsa havanda su dövüyorum... Herkese güzel bir gelecek temenni ediyorum...

 4. #34
  - Çevrimdışı
  yeni üye TEMREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  Ankara
  Yaş
  46
  Mesaj
  54
  Rep Gücü
  17

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Alıntı ayhan63´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bence T.C artik Pkk nin silahla bitirilemiyecegini anlamali ve masaya oturmali
  1.- T.C. dediğin Türkiye Devleti, PKK dediğin ise ABD ye ve para veren kimse ona uşaklık eden bir çapulcu grubudur. Devletler çapulcularla masaya oturmaz. T.C. masaya oturacaksa iti değil sahibini alır karşısına. ABD ve AB ile masaya oturmak içinse önce Tam Bağımsız ve hayinlerden arındırmış devlet temsilcileri ile bunu başarabilir.
  2.- PKK'nın oturmak istediği bir masada yok zaten. PKK'nın bir devlet kurmak gibi bir niyetide yok. PKK bir Terörist örgütlenmede değildir. PKK sahipleri için eroin, silah ve diğer pis işleri yapan suç örgütüdür ve Devletler suç örgütleri ilede masaya oturmazlar.
  3.- PKK sanılanın aksine öyle geniş tabanları falanda temsil etmiyor. TBMM ye kaç vekil geldi gördünüz. Belediye seçimlerinde ise halkı baskı ve tehtitle kontorl ediyorlar. Yoksa Kürt halkıda PKK nın ne b...k olduğunu çoktan anladı. Kızlarını bağımsızlık için savaşcaklar diyerek dağa kaldıran sornada hamile geri gönderen bir şerefizlik örgütü olduğunu anladı onlarda.
  4.- PKK varlığını ne kendisine nede efendilerine borçlu, PKK bugun varsa bu Türk milletinin hoşgörüsünden dolayı var. O hoşgörünün bitti gün PKK'da biter. Ama emin olduğum bir şey var ki o hoşgörünün bittiği gün artık gökyüzü bile mavi değil kırmızı olacaktır. Umarım o günler gelmeden bu millet uyanır.
  5.- Türk milliyetçiliği, nazi milliyetçiliği ile karıştırlmasın. Türk demek bu ülkede bir kanbağını değil bir ortak amacı temsil etmekte. İnsanlar bu ülkede ya bu ortak amacı benimserler yada ittat etmeyi öğrenirler. Devletin bekası başka türlü sağlanamaz...

 5. #35
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Mesaj
  10
  Rep Gücü
  11

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  arkadaşlar destek olursa sonu gelmiyecek hiç bir şey olamaz
  pkk dediğimiz örgütü ancak mucadele edersek yeneriz bu sadece askerle olucak bir iş değil
  devletin ve milletinde desteği olmalı
  bir bakarmısınız meclis pkk dolu
  sokaklar yine öyle demeki sadece dağlara saldırmamalıyız
  HER YERDE BU MUCADELEYİ VERMELİYİZ.

 6. #36
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Runaw@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Nerden
  izmir/buca
  Yaş
  28
  Mesaj
  721
  Rep Gücü
  170

  Exclamation Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Alıntı ayhan63´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bence T.C artik Pkk nin silahla bitirilemiyecegini anlamali ve masaya oturmali

  Neyin masasına, ne için otruracağız?Masa falan yok...Bu konu, beni en rahatsız eden konulardan bir tanesidir.Dağdan geliyorlar, koskaca Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölmemek için mi anlaşma yapılacak?Bunun için mi masaya oturulacak?

  Akıl işi değil bu işler.Ermeniler lobi faliyetlerini sürdürürken, bizler bir şey olmaz dedik.Ne üdüğü belli olmayanlar meclise girdiler...Kesinlikle YOK EDİLMELİLER...Ne gerekiyorsa yapılmalı...Şehit verilecekse verilsin.Çocuklar yetim kalacaksa kalsın.Ancak bu ülke toprakları için hiç kimse, hiç kimse ile pazarlık için masaya oturamaz.Şimdi çağırsınlar, koşa koşa gitmezsem ********im....

 7. #37
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Nerden
  turan elleri
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  14

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  bu başımızda ki ab ve abd uşaklarıyla biz hiç bişey yapamayız.pkk yı besleyen abd pkk ile mücadele atmek için yardım istediğimiz devlettte abd ne kadar çelişkili değilmi??

 8. #38
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Nerden
  turan elleri
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  14

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Alıntı ayhan63´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bence T.C artik Pkk nin silahla bitirilemiyecegini anlamali ve masaya oturmali
  arkadaşım sanırım kafan iyi ne dediğini bilmiyorsun:):

 9. #39
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  11

  rose Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Öncelikle insanlrımızın dağa çıkmalarını engellemeliyiy.Daha sonra PKK militanlrını kararlı bir biçimde yok etmeliyiz.Çünkü bu yasadışı pis örgüt ülkemize gerektiğinden fazla zarar vermişter

 10. #40
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesaj
  41
  Rep Gücü
  11

  Cevap: PKK konusunda ne yapmalı?

  Alıntı ayhan63´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bence T.C artik Pkk nin silahla bitirilemiyecegini anlamali ve masaya oturmali
  masaya oturmak onların varlığını kabul etmek anl***** gelir buda olacak iş değildir

4. Sayfa, Toplam 5 BirinciBirinci ... 2345 SonSon

Benzer Konular

 1. Hangi gün ne yapmalı ?
  YukseLL Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 14-09-2009, 05:33 PM
 2. Bu mübarek ayda ne yapmalı?
  atmaca34 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-08-2009, 06:24 PM
 3. Sevgiliniz Şımarıksa Ne Yapmalı?
  Kadim Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 24-05-2009, 06:28 PM
 4. Hayalet görünce ne yapmalı?
  SMN Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 01-11-2008, 06:24 AM
 5. Çatı katını ne yapmalı?
  Nil@y Tarafından Ev Dekorasyonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-11-2007, 10:34 AM
Yukarı Çık