+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Trafik Konisi ile Güvenlik Risklerini Ortadan Kaldırın

HOBİ VE İLGİ ALANLARI Kategorisi Diğer Uğraş ve Hobiler Forumu Trafik Konisi ile Güvenlik Risklerini Ortadan Kaldırın Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Trafik konisi , sürücülerin ve yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan bir trafik malzemesidir. Trafik dubası araç trafiğinin yoğun olduğu otoyolları ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2018
  Burç:
  Boğa
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  4
  Rep Gücü
  1

  Post Trafik Konisi ile Güvenlik Risklerini Ortadan Kaldırın

  Trafik konisi, sürücülerin ve yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan bir trafik malzemesidir. Trafik dubası araç trafiğinin yoğun olduğu otoyolları başta olmak üzere cadde ve sokaklarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Geçici yol kapamalarında, yol yapım çalışmalarında yayaları ve araçları yönlendirmek amaçlı trafik konileri kullanılmaktadır. İnsanların emniyetini sağlamak ve oluşabilecek trafik kazalarının önüne geçmek için trafik dubalarının kullanılması zorunludur. Trafik dubaları sağlam ve dayanıklı yapısıyla dikkat çekmektedir. Trafik konisi üretimi sırasında daha çok PVC plastikten üretim yapılmasının yanı sıra PE ve PPC plastik ham maddesi kullanılarak da trafik dubası imalatı yapılmaktadır.


  Trafik Dubası Kullanım Alanları

  Trafik dubası kullanımının temel amacı oluşabilecek hasarların önüne geçerek emniyeti sağlamaktır. Yalnızca trafik akışını kontrol etmek değil yaya ve sürücüleri uyarmak amacıyla da kullanılmaktadır. Kimi zaman yol yapım çalışmasının habercisi olan trafik dubaları kimi zamanda otoyollarda şerit ayırmak ve şerit düzenini sağlamak amacıyla karşımıza çıkar. Genel olarak trafik dubalarının kullanım alanına baktığımız zaman; Trafik akışını kontrol etmek, yol ve şantiye alanlarında tehlikeli durumların bildirilmesini sağlamak ve geçici olarak kapatılan alanlara dikkat çekmek için trafik dubaları kullanılmaktadır.

  Trafik Konisi Çeşitleri

  Temel anlamda çok çeşitli alanlarda kullanılan trafik hunilerinin farklı uzunluklarda ve çeşitte üretilmektedir. Trafik konilerinin çeşitleri ise; eko plastik trafik konisi, kırılmaz trafik konisi ve reklam konisi olarak kullanım alanına göre çeşitleri bulunmaktadır. Trafik konisinin kullanılacağı alana göre seçim yapabilirsiniz. Trafik konileri çeşitlerinin aynı zamanda taban kısmı ağırlıklı veya ağırlıksız olarak bulunmaktadır. Rüzgâr vb. hava koşullarının uygun olmadığı noktalarda trafik konisinin yerinden oynamaması için ağırlıklı trafik konileri tercih edilebilir.

  Trafik Konisi Boyutları

  Trafik hunisi uzunlukları da farklılık göstermektedir. Trafik konisi 90 cm, trafik konisi 75 cm, trafik konisi 50 cm, trafik konisi 52 cm ve trafik konisi 30 cm olarak trafik konisi uzunlukları değişiklik göstermektedir. Trafik konisinin gece görüşlerinde dikkat çekmesi gerektiği durumlarda reflektifli trafik konisi kullanılması gereklidir.

  Trafik Konisi Fiyatları

  Trafik konisi fiyatları üretimi sırasında kullanılan ham maddesine göre değişiklik göstermektedir. Trafik konisi çeşitleri ve uzunluğuna göre farklılık gösterir. Trafik koni fiyatlarını öğrenmek ve trafik güvenlik malzemelerini satın almak için CrossRoad Trafik ile iletişime geçebilirsiniz.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Aniden ortadan kaybolan erkekler
  dogangunes Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-01-2010, 09:09 PM
 2. Kaldırın Kadın Heykellerini
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 86
  Son mesaj: 30-07-2009, 09:03 PM
 3. Türban ve İç Güvenlik...
  ferdane_şirin Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 29-04-2008, 08:44 PM
 4. Microsoft Casusunu Kaldırın?
  Bay X Tarafından windows (xp,vista) Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 02-03-2008, 12:16 AM
 5. Dinozorlar Neden Ortadan Kayboldu?
  dogangunes Tarafından Evcil Hayvanlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-11-2007, 05:38 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık