2010 Sonbahar ve 2011 Kış sezonunun saç trendleri belli oldu: Bu sezon saçlar sade ve mütevazı.


Daha doğal saç modellerine tanık olacağımız 2010 Sonbahar Kış sezonu için Pantene Global Saç Güzellik Elçisi Sam McKnight, “Bu sezon geçen sezon yaptıklarımızın tam tersi” diyor.

İşte 2010 Sonbahar Kış sezonunun 4 trendi:


- Küt Görünümlü Saçlar
- Maskülen/Feminen
- Gece Yarısı Sahnesi
- Doğa Tanrıçası

Küt Görünümlü Saçlar
Saçın, başın tepesinde olmadan toplandığı saç modeli ile uzun saçlar için kesim gerektirmeyen bir görünüm elde ediliyor. Rahat şekillendirilmiş görünümüne rağmen elde edilen bu saç modeli, köklere biraz hacim veren mükemmel bir fön uygulaması gerektiriyor.

Saça önce fön çekilip daha sonra arkaya doğru taranıyor ve saçın uzun kısımları toka ile tutturularak daha arkaya taranmış küt saç görünümü elde ediliyor.

Katie Holmes ve Rihanna\'da bol bol gördüğümüz bob kesimin (net küt kesim) modası kırmızı halıda hiç geçmiyor. Yıldızlar gibi görünmek için haydi kuaföre!

Maskülen/Feminen
Saçların, saç köklerine yakın şekillendirildiği ve önden bakıldığında kısa erkek saç stillerine benzediği modellerle kendini gösteriyor. Önden kısa maskülen saç ve arkadan da feminen romantik saç kombinasyonunu elde etmek için saç, üst ve alt iki kesit olarak örülüyor, yanda aşağıdan tarıyor ve sonra örgüler başın arka tarafına sarılıyor ve sabitlemek için toka ile tutturuluyor.

Ya da saç çizgisinden başlayarak saç arkaya doğru çekiliyor, saç köpüğü ve serum kullanılarak başa yapıştırılıyor ve uzun kısımlar hareketli bırakılıyor.

Bir davete giderken basit bir at kuyruğu ve güzel bir makyajla hem feminen hem seksi görünebilirsiniz.

Gece Yarısı Sahnesi
Saçın rengi ne olursa olsun bu sezon ışıltılı saçlar ön planda… Saç, rengi ne olursa olsun fark ediliyor. Yukarıya doğru kıvrılarak toplanmış modeller, süper model stillerini çağrıştırıyor.

Geriye doğru şekillendirilmiş, ensede bağlanmış, geniş siyah saç bantları ile süslenmiş saçlar ile çok gösterişli ve şık bir görünüme dair cesur bir siluet sağlanıyor.

Doğa Tanrıçası
Uzun, son derece zarif, düz saçların mükemmelliği bu sezonun modern feminenliğinde en güçlü ifadelerden biri....

Saten dokusuna sahip, dümdüz saçlar ve ışıltılı saçlar, podyumda serin bir rüzgar estirerek modern tanrıçaların da eğlenebileceklerini ispatlıyor.

pudra.com