Gerçek güzellik, içten dışa yayılan bir parlaklıktır. Cildimizin dış görünüşünü ayakta tutabilmek için bakımlı olmaya özen göstermemiz gerekiyor. Hayatımızı kendimize göre yönlendirmek bulunduğumuz şartlardan çok bize bağlıdır. Yılların yorgunluğunu hep beraber yok etmeye ne dersiniz! Size önereceğim bitkisel formüllerle bunu başarabilirsiniz.

Kuru ciltlere
Buz kabına süt koyup dondurun. Donmuş sütleri her gün cildinizde dolaştırın.

Yağlı ciltlere
Maden suyuna yarım limon sıkıp buz kabında dondurun. Donmuş maden suyunu her gün makyaj öncesi cildinizde dolaştırın. Böylece gözeneklerinizin sıkışmasını ve cildinizin sarkmasını engellemiş olursunuz.

Kuru ve yaşlı ciltlere maske
Bir çorba kaşığı öğütülmüş badem unu, bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı ve 20 damla limon suyunu karıştırıp cildinizde 20 dakika bekletip temizleyin.

Karma ciltlere maske
Bir çorba kaşığı havuç suyu, bir çorba kaşığı susam yağı ve bir tatlı kaşığı polen tozunu karıştırın. Cildinizde 20 dakika bekletip yıkayın.

Cildi makyaj öncesi toparlayan maske
Hepsinden bir çorba kaşığı olmak üzere, portakal suyu, süt, soya ununu karıştırıp cildinizde 20 dakika bekletin önce ılık sonra soğuk su ile yıkayın.

Hassas ciltlere
Hepsinden bir çay kaşığı olmak üzere, bal, gliserin ve yulaf ununu karıştırın. 20 dakika cildinizde bekletin.

Makyaj temizleme sütü

Malzemeler
* Bir adet salatalık

* 500 gr süt

* Bir kaşık badem yağı

Yapılışı: Salatalıkları yıkayıp kabuklarıyla rendeleyin. Ardından salatalıkları sütle pişirip süzgeçten geçirin. Karışımı cam şişeye koyup içine badem yağı ilave edin. Bu karışımı buzdolabında 5 gün bekletebilirsiniz.

Tırnak bakımı

Bir kase ılık suya, tatlı kaşığı deniz suyu, bir tatlı kaşığı badem yağı ve yarım limon sıkın. Ellerinizi bu karışımda 15 dakika tutun. Tırnaklarınıza badem yağı ile masaj yapın. Bunu haftada iki kez uygularsanız tırnaklarınızın kırılmasını önlersiniz.

suna dumankaya/ günaydın